Ovako se to radi! (500 linkova)

Evo tip trazi 200 linkova za 100$ i to da budu i PR10 :slight_smile:

http://www.odesk.com/jobs/Link-building-for-blog_~~4ed7dfc6d4f80c9f?sid=54002&tot=73&pos=7#reloaded

a ovaj mi je favorit, oce 500 linkova :-))

http://www.odesk.com/jobs/Professional-expert-for-500-backlinks-for-long-term-assignment_~~bad56a08d72204c5?sid=12001.54002&tot=73&pos=8

ne kuzim sto se onda i ljudi javljaju na to, podosta, mozda ga samo zele zajebavat ili je to neki umrezeni dumping cijena?

i što je tu čudno?
svatko ima pravo objaviti oglas i ponuditi para kolko hoće, a onaj tko hoće će se prijaviti onaj tko neće, ne bude se.
ima svakavih freelancer poslova.
onaj tko tako gleda, slabo će zaraditi kao freelancer.

Pa dobro, mogu i ja staviti da kupujem Aston Martin za 100 kn i da mora biti nov, nevozen placeni porez i carina i svasta nesto pa sto cu dobit? Smjesno je sto je sve napisano da se trazi za tako mali budget, to je cudno, ti to ne vidis da je cudno?

Ne možeš uspoređivati materijalne stvari i usluge. Indijac ti ne može napraviti Martina za 100 kn ali za $100 može tjedan dana postati po forumima i blogovima…

I meni je to bilo smješno dok se nisam uvjerio što sve ljudi rade za tako male pare. U internet marketingu sam već 4 godine i većina mog biznisa se bazira na ljudima koji rade za sitne pare. Najveći problem u cijeloj priči je što ih je veoma teško naći. 90% njih neće posao kvalitetno odraditi ali kad jednom dođeš do onih 10% koji su spremni dati sve od sebe za tu lovu i onda im još podigneš “plaću” za 50%, stari moj, rade što god zamisliš. I traže još :slight_smile:

Na odesku su inace jako niske cijene tj. sve je debelo ispod cijene. Likovi stave da im se napravi header, da bude inovativan, moderan da ima poruku i svasta nesto, a za budget stave 5 $. Ja im za tu sicu necu radit. Dok recimo, za srediti jednu sliku u Photoshopu (doslovce 10 kilkova misem) sam dobio 10 $. Totalni nesrazmjer cijena.
Trebali bi stavit kada se cijena pogadja po poslu, neku minimalnu cijenu ispod koje se ne moze ic. Recimo na guru.com ne mozete kao freelancer za neki posao postaviti manju cijenu od 25 $.

@gogo ma to je sve jasno, ali traziti 200 kvalitetnih linkova je mislim puno za ta pare. ovaj oce 500 linkova, drugi oce 200 sa visokim PRom da su dofollow, dali je stvarno moguce to dobiti za tako malo?

Pogledaj mikroposao. Tamo nude po 0,10 € po linku. To je 20 € za 200 linkova.
I “radnici” koji stavljaju 200 linkova za 20 € hvale se super zaradom i žale se što ima premalo takvog posla.
Eh da, “radnici” nisu Indijci nego ljudi s ovog foruma.

Za neku uslugu ne možeš ponuditi tako nisku naknadu da se ne bi našao netko tko bi ju prihvatio.

[quote=“gambo”]Pogledaj mikroposao. Tamo nude po 0,10 € po linku. To je 20 € za 200 linkova.
I “radnici” koji stavljaju 200 linkova za 20 € hvale se super zaradom i žale se što ima premalo takvog posla.
Eh da, “radnici” nisu Indijci nego ljudi s ovog foruma.

Za neku uslugu ne možeš ponuditi tako nisku naknadu da se ne bi našao netko tko bi ju prihvatio.[/quote]

Hoćeš reći da ima ljudi na ovom forumu koji bi postali različite komentare na 200 različitih blogova za 20 €? Znači, posjetiti 200 blogova i za svaki od njih ručno unijeti drugačiji komentar. Čisto sumnjam da ima…

Ovo čak zvuči primamljivo, isprogramiraš bota pobereš nekih 500 linkova iz neke liste i paf… Svaki sljedeći put si gotov sa jednim klikom miša…

Da navodno ima, platis im i ne stave nista :slight_smile: Ma ne kazem da nije moguce sve to, mozda neki bot stvarno moze rijesiti dosta toga, iako onda radje naci bota ili platiti da ga netko isprogramira pa ga koristiti cesto nego platiti indijcu ili kome vec da ga koristi. Opet vecina dobrih sitova ima captcha ili nesto antibot i neko rucno unosenje linkova, gdje se prvo pronadje site, provjeri jeli zadovoljava sve i onda unese link da ne izgleda skroz ko spam i da netko stvarno klikne, tesko da moze proci za tako malo para, iako zivi bili pa vidjeli, napravit cu par poslova takvih pa da vidim rezultate.

[quote=“drmrgood”]Na odesku su inace jako niske cijene tj. sve je debelo ispod cijene. Likovi stave da im se napravi header, da bude inovativan, moderan da ima poruku i svasta nesto, a za budget stave 5 $. Ja im za tu sicu necu radit. Dok recimo, za srediti jednu sliku u Photoshopu (doslovce 10 kilkova misem) sam dobio 10 $. Totalni nesrazmjer cijena.
Trebali bi stavit kada se cijena pogadja po poslu, neku minimalnu cijenu ispod koje se ne moze ic. Recimo na guru.com ne mozete kao freelancer za neki posao postaviti manju cijenu od 25 $.[/quote]

na odesku ima dobrih poslova, a oni poslodavci koji nude $5 ili $10 treba ih izbjegavati.
odesk inače nije loš.

ima poslova ali treba raditi i zaboraviti na privatni život.

Većina captcha slika se da lako pročitat i softwareski…

Ma indijci i linkovi - zaboravite ukratko na to.
Angažirao sam čak i amerikanca za 1 privatni projekt pa nisam dobio puno i nisam zadovoljan.

Najbolje je da radite sami, ako znate SEO, bar ste sigurni u rezultat.

[quote=“zokiiii”]Ma indijci i linkovi - zaboravite ukratko na to.
Angažirao sam čak i amerikanca za 1 privatni projekt pa nisam dobio puno i nisam zadovoljan.

Najbolje je da radite sami, ako znate SEO, bar ste sigurni u rezultat.[/quote]

U pravu si, najbolje sam, ali nisu ni indijci za odbaciti ukoliko pronađeš onih 10% koji će odraditi posao. Ako ciljaš neke jake riječi kao “make money online” i slične onda ne možeš sam. Možeš, ali pod uvjetom d zaboraviš na život idućih godinu dana i samo radiš na tome. Kad zapošljavaš indijce, ključno je da ti znaš SEO tako da možeš indijcu točno reći što da radi.

Ja recimo unajmljujem jednog (ili grupu ako ima više posla) da posta samo po forumima, drugi ide samo po blogovima, treći piše i objavljuje članke, četvrti radi profile na 2.0 sajtovima… Pojedinac ne može sam napraviti sve ovo kvalitetno ali ako ima svoj dio posla koji mu zadaš i detaljno objasniš što mora napraviti da bi bio plaćen, onda to mora napraviti da bi bio plaćen.

Npr, moj opis posla samo za postanje po forumima je oko 1500 riječi, za blogove je još veći… ključni su detalji posla.

Slazem se sa gogotom, kljuc je u delegiranju posla kvalitetnim pojedincima, ako ces sve sam onda na kraju i radi sve sam a to je puno posla a cilj je ipak manje raditi vise zaradjivat a postanje linkova okolo mi je jednako ako ne i gore da radim u Kaufflandu ili ajmo biti “partioti” Konzumu na kasi pa jos mozda i gore jer gledam uz to u ekran i mucim oci satima, uglavnom nesto sto zelim izbjeci svakako i platiti drugome.

[quote=“zokiiii”]Ma indijci i linkovi - zaboravite ukratko na to.
Angažirao sam čak i amerikanca za 1 privatni projekt pa nisam dobio puno i nisam zadovoljan.

Najbolje je da radite sami, ako znate SEO, bar ste sigurni u rezultat.[/quote]

jel se sjećate kad sam trubio da indijci rade ne kvalitetno pa su me svi popljuvali kako i oni moraju živjeti, ovo , ono.
to nije bilo bez razloga.

ovisi na kojem sajtu i kako si odabrao osobu?

ako si uzeo onu osobu koja je dala najmanju ponudu, naravno da si dobio šrot kvalitetu.

Link building servisi nisu nista novo, ni cudno. Ni metode kako do obavljenog posla nisu uopce nepoznate. Nisam skuzio zasto je ovo upitno.

ma ok, ja sam malo to karirkirao da netko oce super uslugu za malo para, vidim da vecina njih koristi paul and angelas metodu i to je vise manje najboljes sto mozes dobit od njih.

Martko: prijateljski savjet. Nemoj trositi novac na usluge. Zakupi sebi VPS, kupi sebi skrejpboks za 57$ i pravi sebi sam linkove. Ne isplati se kupovati linkove.

I ako ti XRUMER nije skup, cini cuda :smiley:

Thanx istrazit cu to, trenutno sam na paul and angela pojmu, sad cu istrazit i ove gore navedeno :slight_smile: