P: Sajt / portal, tematika samounapredjenje, alternativa, duhovnost, zdravlje

Hah, neki ljudi stvarno ne znaju podnijeti kritiku.

Ovakav način izražavanja nije kritika već vredjanje potencijalnih kupaca i investitora, kao i samog prodavca. Kritike se ne iznose tako, ovako kako si ti to izneo, to rade samo mali ljudi sa velikim ograničenjima.

Dečko je očito besposlen, tako da ne vrijedi gubiti vrijeme na njega. Oni koji se petljaju tamo gdje nemaju apsolutne nikakve koristi, kao on, ne samo da drugima rade štetu, nego i sebi, ako dobro razmisle, rijetko će ko s takvima saradjivati u budućnosti.

2 Likeova

Ja još uvijek čekam neki odgovor koji nije ad hominem nego argument u korist ove mahnite cifre. Dakle da netko kaže: “E ovaj web vrijedi toliko zbog tog i tog”, kao što sam ja rekao zašto mislim da ne vrijedi toliko. I vi očito ne razumijete kako tržište funkcionira, kolega mitok web ne vrijedi onoliko koliko vlasnik traži za njega i ne možeš tražiti 50,000 € za Golfa 2, nego stvar vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti. A kao što vidimo web se prodaje od rujna prošle godine i nije se uspio prodati što znači da nitko nije spreman platiti 500 € što dalje znači da sam u pravu da web ne vrijedi toliko. Logično, zar ne? Razuvjerite me @imemperor1 i @mitok i kupite web za tu cifru.

P.S. @alencia, ako netko od ove dvojice kupi web očekujem neku proviziju. :smile:

Hvala što mi temu držiš na vrhu čitanosti: :smile: Imam ja živaca za takve kao ti, na pretek!
Sajt se prodavao u tom mjesecu, kad je imao duplo manju zaradu, tada sam ispitala tržište, dobila ponude, i sada znam koliko vrijedi. A što vrijeme prolazi sve više vrijedi, tako da ne žurim… dječače :wink:

Znaš kako kažu, svaka kritika je dobra kritika i svaka reklama je dobra reklama. Tako da nema na čemu… gospođo?

Pregledao sam Stranicu, i OKAY je neznam situaciju u hrvatskoj sa Domain imenima al za mene je stranica Vrijedna tolko i bez Fejs publike(sama Domena), jer ipak treba ulozit vremena da dovuces tu posjetu na nju i kad je dovuces da zadrzis ljude… Cijena je solida za mene je jedini problem jer nemam vremena za takve stvari inace bih ju uzeo odman.,…

1 Like

Ja sam ovu temu shvatio kao oglas, a ne appraisal. Znači ovdje se prodaje, a ne raspravlja o vrijednosti weba. Web ima odrađenu cijenu i ona nekome odgovara ili ne odgovara, ali je određena i ne treba je ponovno određivati.

Ja nisam nigdje napisao da ovaj web vrijedi ili ne vrijedi 500 ili 50000 EUR. Ja sam napisao da vlasnik ima pravo tražiti i 50000 EUR ako želi. Isto tako vlasnik Golfa dvojke za njega može tražiti sto hiljada eura ako želi. Druga stvar je da li će ga prodati.

S druge strane, ako je dobra domena može i samo domena vrijediti više od 500 EUR. Ja nisam zainteresiran za kupnju, a niti besposlen pa nisam tražio na privat ime domene samo da ubijem dosadu tako da ne znam o kojoj se domeni radi. Ja trgujem sa domenama i prodao sam hrpu domenu za više od $1000 za koje su neki rekli da ne vrijedi niti reg fee. I to neki koji se navodno razumiju u vrijednost domena. Za neke domene sam tražio par tisuća dolara iako sam ih ja tek registrirao i nisu imali nikakav promet niti backlinkove. I zamisli, nekad sam i prodao, a nekad sam imao ponude parsto do tisuću dolara i odbio. Da sam ih tu prodavao i tražio toliko ti ili netko takav bi sigurno komentirao da ne vrijedi niti $10. Ona traži 500 EUR i ne možeš biti siguran da netko neće pronaći nešto u tom webu što njemu vrijedi 500 EUR.

Čini mi se da većina ozbiljnih kupaca na forumu plaća web 24 x zarada. Neki žele 6 ili max 12 x zarada, ali oni su ili neozbiljni ili namjerno toliko nude da što više profitiraju. Ajmo reći da je neka realna cijena 24x mjesečna zarada. Meni je i to glupo jer ako imaš web o kamilici i netko se cijeli život bavi kamilicom i sada prvi put vidi takav web na prodaji zašto taj ne bi platio 60x mjesečna zarada? Želi odmah web i nema volje niti znanja pokretati web od nule i njemu je to ok cijena. Ili ako nema zaradu, a njemu se svidi zašto ne bi platio par tisuća kuna ako mu se svidi web? Zašto ti plaćaš kruh 8 kn kad te doma taj kruh može koštat 2-3 kune. Imaš viška love ili si lud? Pusti prodavača da sam odredi cijenu, a ako misliš da je previše jednostavno zaobiđi oglas.

Meni smeta što se svi oglasi ovdje upropaste komentarima poput tvojih. Da je moj oglas ja bi tražio da takve baniraju. I moja kritika je upućena onima koji vode forum. Ovakav forum je potreban i ima jako kvalitetnih članova, ali ga upropaštava to što se dopuštaju ovakve stvari. Na nekom stranom ozbiljnijem forumu bi dobio momentalni ban zbog ovog svog komentara.

Kad toliko brineš za druge zašto ne hodaš po dućanima i pekarama i govoriš ljudima su ludi što plaćaju kruh 8 kn? Znam ja zašto, zato jer bi te oni koji vode dućan izbacili iz tog dućana.

4 Likeova

Forum služi za raspravu i upravo ovakvu raspravu. Ja, kao i svaki drugi član foruma ima pravo iznjeti svoje mišljenje pa bez obzira slagao se netko sa njim ili ne. Tvoje pozivanje na ban je vjerojatno najbizarnija stvar koju sam dosad pročitao, jer tko meni brani da u roku 2 min napravim novi račun i uradim istu stvar?

Ali poanta foruma je u tome da se svačije mišljenje jednako cijeni i da ga se pokuša opovrgnuti jedino kroz argumentiranu raspravu, a ne napadom na tu osobu kako ste se vi okomili na mene kroz prva 3-4 upisa. To što sam ja napisao ne mora značiti apsolutno ništa ako web zbilja vrijedi 500 €, neće ni odbiti potencijalnog kupca ako zbilja želi taj web, u principu moj komentar ne znači ništa jer svaki ozbiljni kupac će sam napraviti procjenu i odlučiti hoće li platiti traženi iznos ili će se cjenkati. No, iako moj komentar ne znači mnogo, ja imam pravo na njega kao i ti pravo na svoje mišljenje, ako to mišljenje nije ad hominem.

Tema jest oglas, a svaki član ovog foruma je onda potencijalni kupac, pa tako i ja, i kad sam vidio cijenu jednostavno sam morao reagirati jer je ona po mom subjektivnom mišljenju prevelika. Možda sam ja stvarno zainteresiran za kupnju i moj prvi upis je i pokušaj obaranja cijene? Po tvom mišljenju cijena je odlična, ali očito nisi kupac, pa što onda radiš na temi osim što glumiš advokata? Pretvorili ste ovo u lov na vještice jer se netko ne slaže sa navedenom cijenom koja je subjektivna procjena vlasnika, a u većini takvih slučajeva nije realna i gotovo uvijek onaj koji prodaje će pristati i na 10-20% nižu cijenu. I ako imalo imaš iskustva u trgovini bilo čime kao što pričaš, onda to jednostavno moraš razumjeti.

I na kraju dali radi neslaganja s drugim članom, jedan član foruma treba dobiti izgonstvo sa istog? Ne budi smiješan. A mene nazivate dječakom u više navrata, a ponašate se ovdje gore od djece.

1 Like

Podržavam. :blush:
Pogledao sam site i mogu potvrditi da je sve na vrlo visokom nivou i po svim Webmaster uzusima :slight_smile: uključujući i vrijedno napisane i unikatne članke.
Go for it Alencia.
A Forum se neće uozbiljiti zato jer…
ništa nije kao prije. :slight_smile:

1 Like

Hvala webmasteri na podršci, ipak će od ovog foruma nešto biti :wink:
Vrlo je važno da ovdje postavimo neke standarde što se tiče cijena sajtova, jer ako ne cijenimo naš rad i prodajemo ga u bescijenje, onda ne treba ništa ni da radimo. Po mom mišljenju, svaki etablirani sajt, sa nekolicinom članaka, indeksiran i konfiguriran, čak i bez zarade ne bi trebao da košta ispod 100 €. Svi znamo koliko bi koštao sasvim novi sajt ako bi se naručivao, pa prema tome, zašto se pravi problem oko prodaje već etabliranih webova?
Ukoliko nekome cijena djeluje previsoka, molim lijepo, prodji pored izloga, ali ja ne bih sajt star 7-8 godina prodavala za kikiriki.

5 Likeova
    alencia, pošalji mi link na pm

Toliko pricate da sad i mene jos vise zanima, ajd i meni link.

1 Like

Zbog loših iskustava sa osobama koje su se javljale na PM samo iz radoznalosti i tražile info o sajtu, a ili nisu imale novca ili interesa za taj niche, informacije o sajtu šaljem samo osobama za koje ocijenim da bi mogle biti ozbiljni kupci. No hard feelings :slight_smile: Napravit ću update oglasa, pa, molim, prvo pročitajte, pa se onda javljajte.

Aha, ok. To samo satvlja sumnju na eticnost ovog oglasa. Ako osoba koja je na forumu od 2002 nezavredjuje da vidi link. Jer je neozbiljna.

hvala.

2 Likeova

Imate pravo da sumnjate, ali imam i ja :blush: Staž na forumu me ne zanima previše i ne mislim da svaki stari član automatski treba da dobije sve što traži… u tvom slučaju odigralo je veliku ulogu to što si zbog velike “priče” o sajtu zatražio link, a ne osjećam da te previše interesuje kupnja. Zato, nema ljutnje, ništa nije usmjereno lično prema tebi. :wink:

1 Like

Da, link me zanima jer ima puno zainteresiranih, naravno znam taj niche i slazem se s onim negativnim postom, no nisam vidio site, site je jedan stariji korisnik hvalio i zbog toga me zanima.

A ovo skrivanje sajta kao zmija noge samo stavlja ogromnu sumnju na ovaj oglas. Cak bih molio administratore da provjere site da nebi bilo da neki korisnik bude prevaren.

A ako netko ima staz 13 godina na forumu mislim da ima itekakvu vrijednost, s obzirom da ovo nije chit chat forum i s obzirom da ja gotovo ne sudjelujem u birtija topicu.

P.S. ako mi netko posalje link, rado cu napraviti analizu sajta i napisat iskren review o njemu. Ako ima ikakvih nepravilnosti ja cu to detektirat, jer sam rpedugo u ovom i znam sve cake kuporprodaje sajteva ili ti prodavanja muda pod bubrege.

P.S.S. ako nemas sto za skrivat onda ces mi i ti sama poslat site i zatrazit tu analizu.

1 Like

Koja sapunica nastala od običnog oglasa gdje se nudi sajt na prodaju.

A ja se još potrudim sve pročitat.

3 Likeova

Ne bih se stel mesati, ali nemam pojma zasto vlasnik i administratori foruma, ne ustraju na tome, kao sto je bilo na starom forumu, da se oglasi koji nemaju javno objavljen link ka stranici koja se prodaje brisu.

Mozda bi vlasnik foruma mogao razmisliti o opciji private listing koja bi se placala. ba bi onda samo ozbiljni prodavaci i kupci pristupali oglasima koji su markirani kao private.

Ovo sve ostalo je glupost.

4 Likeova

I, ponovo, svijet je pun dušebrižnika poput @dadaas koji brinu da drugi ne bi bili prevareni, pa se javljaju kako bi spasili svijet od tamo neke ženske, koja postavlja oglas za svoj sajt. Baš vam se divim na brizi. Ne znam zašto mislite da bi mi bilo stalo do vašeg mišljenja, pa se nudite da analizirate i pod lupu stavljate moj sajt, i zašto mislite da drugi nisu dovoljno pametni da sami procijene vrijednost bilo čega, i šta, na kraju krajeva imate protiv mene??? Nijedan oglas nisam postavila, a da se nisu počele javljati osobe iz kojih u najmanju ruku izbija malogradjanština i netrpeljivost! Ima li to kakve veze sa muškim šovinizmom? Iskreno, žalim vas!

@creatifcode, neki od nas imaju cijeli biznis oko sajta, te objavom linka, sve se indeksira, i zamisli, kad neko traži ključne riječi koje imate u domenu, vaš sajt se pojavi u tražilicama i lijepo piše, “Sajt na prodaju” skupa sa wmforum.geek.hr. Šta mislite šta bi vaši korisnici tada pomislili i koliko bi to degradiralo vaš sajt? Možda toliko da više nikada ne bi ni došli na njega. Ne, vi ne razmišljate o tome, jer se ne radi o vašem sajtu.
Primjer, sajt o vjenčanicama koji sam ovdje prodavala, sljedeći dan oglas je osvanuo na Google, kad sam vršila pretragu ključne riječi, pojavio se moj sajt, evo dokaza (još uvijek je tamo)

Zbog ovakvih stvari ja NIKADA neću ostaviti link, po cijenu da uopšte i ne postavim oglas ovdje.

Da ovaj sajt koji sada prodajem nije na našem jeziku nikad ne bih postavila oglas na ovom forumu. Pogriješila sam, neće od ovog foruma biti ništa sve dok ljudi ne počnu gledati svoga posla i korist od ovog foruma, a ne samo kako da naude drugim korisnicima.

2 Likeova