P: Sajt / portal, tematika samounapredjenje, alternativa, duhovnost, zdravlje

Neznam na kojem to ozbiljnom forumu mozes objaviti oglas i onda slati link samo probranim ljudima?

meni nemoras poslat link, jer ocito je da se ovdje ne radi o prodaji websitea nego o prodaji magle. I nisam ja nikakav dusebriznik, kao sto neki pomazu drugima u dizajniranju, rjesavanju raznih problema, tako sam i ja kao dugogodisnji clan ovog foruma dao svoje misljenje. A za sve si sama kriva, jer skrivas site ko zmija noge.

I ne nemoras napisati website u formatu da ga trazilice mogu pronaci, mozes napisati na bezbroj nacina:

www.dadaas.com

ili ako neznas tkao mozes i ovako wwW(.)dadaas(.)com

Eto, toliko od mene, necu se vise javljat ovdje jer kao sto je napisao jedan momak, ovo je sapunica,a ne prodaja, valjda se niko nije upecao.

1 Like

Jao, otkači se više sa ovog oglasa, još se i reklamiraš! Ne brini, niko se nije upecao, jer ja nisam došla da pecam ovdje, to su termini koji, izgleda, TI koristiš.

1 Like

Alencia izvini na ubacivanju, jesi cula za url shortener servis?

ako u je u pitanju .com domena zamolio bih te da mi posaljes link u suprotnom nema potrebe. hvala.

1 Like

E sad kad ti je propao oglas nemoj zamjerit i na mom ubacivanju.
Obično samo škicam po forumu ali sad sam se i prijavio da prokomentiram.

Prije otprilike godinu dana sam ponudio jedan svoj sajt tu na prodaju. Oglas je imao oko 100 postova, bez ijednog ozbiljnog kupca. WTF?!! Nisam htio dati link niti nišu i napisao sam da sve informacije dajem samo na sastanku uživo. Svi su me populjivali da sam prevarant, neozbiljan itd itd. Totalno sam odustao od prodaje i nisam čak niti radio neki bitni upgrade za sajt. Prošli mjesec je taj sajt imao zaradu u kunama jednaku broju posjetitelja! Baš me zanima tko ovdje još ima takav sajt, a da mjesečna posjeta nije parsto ljudi. Bitno da sam ja ispao prevarant koji prodaje maglu, a sigurno 99% tih koji su komentirali nema uopće love za takav sajt. Taj sajt je do danas održao jednaku zaradu kao i prije godinu dana bez mog dodatnog truda, a prošli mjesec je čak bila iznadprosječna zarada. Ja sam ga prodavao za trogodišnju zaradu i da je netko uložio malo vremena u poboljašanja do danas ga je mogao već isplatiti i svaki idući mjesec imat solidnu lovu. Ali “ozbiljnim kupcima” je bilo neozbiljno od mene što sam tražio sastanak jer nisam htio imat posla sa forumskim debilima. Ovo ne ide sve na forumu. Krivili su me i za to što sam si smanjio tržište jer sam tražio sastanak u Zahrebu. Baš su zlatni, oni brinu za mene :smile:

Ako želiš skrivat link slobodno ga skrivaj i ne obaziri se na komentare. Čak i preporučam skrivanje linka. Dobro kažeš da ti može štetit link na googlu, a i nekom možeš uštedit trud na istraživanju niše ako mu daš sve podatke o sajtu. To su i glavni motivi većine koju zanima link :wink:

3 Likeova

A ti si onaj sa pranjem tepiha? :slight_smile:

1 Like

Hvala, @Zagreb, na komentaru, drago mi je da još ima ljudi koji su ozbiljni kad je posao u pitanju, koji cijene svoj rad i ne dozvoljavaju drugima da, zbog svojih, što materijalnih što mentalnih nedostataka umanjuju vrijednost bilo čega na što se ulaže trud i vrijeme.

Imam iskustva na ovom forumu i ne mogu reći da ovo nisam očekivala, ali s vremenom se čovjek može nositi i sa svim ovim upadicama. U svakom slučaju, povećavaju čitanost oglasa i tako pomažu da se za prodaju sazna, hvala im. Na kraju krajeva, onaj koga zanima sajt on se javi na PM, ne tražeći ovdje link.

Prošlog puta sam prodavala sajt koji je bio puno vredniji od ovoga, i kao što kažeš, popljuvana sam i niko nije vjerovao da zaradjuje preko 300€ mjesečno. Onda sam odustala, da bih nakon toga objavlila oglas da prodajem isti sajt uz 10% provizije onome ko mi pronadje kupca (nemam kontakata niti znam ko su “kupci” na Balkanu, jer sam vani), taj oglas je bio puno zanimljiviji i za ove “ubacivače”, pa su se mnogi počeli javljati i interesantne stvari su se dogodile.

Sad znam ko bi otprilike mogao biti “kupac”, a ko je samo radoznao. Uostalom, niko nije glup… kad vam se neko javi i traži link, prvo što radite je da provjerite šta je pisao i koje teme je komentarisao, što je kupovao/prodavao. Tako da od sada komentarišem i odgovaram samo osobama koje zavredjuju moju pažnju, a glupa pitanja i glupe komentare ignoriram.

3 Likeova

Ova tema me podsjeća na onu epizodu u South Parku kad je Cartman kupio zabavni park i nikome nije dao da uđe u njega (pogotovo ne Stan i Kyle). :smile:

Već sam kupio nekoliko stranica i domena na ovom forumu (neki to mogu i potvrditi), ali alenciji tj. Cartmanu nisam dovoljno ozbiljan da mi pošalje link na PM. Možeš onda odmah oglas staviti na Deep Web da netko zainteresiran za kupnju slučajno ne vidi stranicu.

Screw you guys, I’m going home…

@igog, tebe sam nekako previdjela u svemu ovome, valjda zbog mase drugih nerelevantnih faktora koji su komentarisali, dobit ćeš link, mada… sve mi nešto govori da to neće biti tvoja niche.

BUMP!

Napravila sam update oglasa, nadam se da je pravilnik zadovoljen :slight_smile:

Najnovija ponuda glasi 400€
Ako ima još zainteresiranih koji bi ponudili više, neka se jave i neka budu brzi :O)

Sajt je prodan.Hvala svima koji su doprinijeli na ovaj ili onaj nacin :), a novom vlasniku puno uspjeha sa sajtom.