Pa dobro sto treba napraviti za dobiti adsense?

Uploadao sam svoj diplomski rad na sajt, dakle moj originalni materijal, 14000+ rijeci.
Upravo sam dobio odbijenicu: Valuable Inventory: Not enough content
Sto covjek treba napraviti za dobiti Adsense, napisati doktorski rad? ovo je van pameti …

Ako misliš da na osnovu samo diplomskog rada dobiješ adsense …teško da će ti to proći. Moraš imati mnogo kvalitetnog, orginalnog sadržaja.( ne kolčinski reči) Da je sajt na podržanom jeziku. i još mnogo stvari
Pročitaj ovde šta ti sve potrebno za adsense
https://support.google.com/adsense/answer/7299563?hl=hr&ref_topic=1319756&visit_id=1-636293522649577046-3148434962&rd=1

objavi jos nekih clanaka ili neceg nije dovoljno jedan post

1 Like

dakle trebao sam napraviti vise stranica?
ne znam jel uopce covjek pregledava ili bot…

Sajtove za adsense pregleda čovek tako da znaš

Razlomi diplomski na podstranice isto kako imas u njemu, svako poglavlje zasebno kao neki serijal objava.
Imao sam 3 puta manje sadrzaja pa su mi odobrili, ocito nesto nisi napravio kako treba.

bolje da si odradio 5 tekstova od 500 riječi…

i ond aplicirao za adsense nakon što u Search consoleu vidiš da dobiva sajt nešto organic traffica…

tako sam ja nedavno za starter sajt napravio i dobio odobrenje u roku dan-dva

Botovi pregledaju…

I ja i theAlmir smo u pravu .Niko tačno to na zna ali se predpostavlja da prvo pregledaju botovi i ako se dobije odbijenica onda (potom) pregleda čovek

2 Likeova

Naravno da je dovoljno sadrzaja- i kolicinski, a sigurno i kvalitet stima, iako nije ni relevantan, ukoliko je unikatan. Pun net gluposti sa adsensom, ne radi se o istinskom kvalitetu kad se veli ‘content’. Suplja fraza… nisi pao na tome.
Obrati paznju na strukturu sajta. Rasporedi sadrzaj. Ne smijes imati prazne stranice. Ubaci linkove, fotke…Da lici na sajt…I predaj opet.
Sretno!

1 Like

Update:
Napravio Menu, O meni, Kontakt, razlomio tekst na 5 clanaka
Provukao kroz google search console i poslao
Danas opet dobijem Valuable Inventory: Not enough content

Ne znam ima li smisla da dodam jos neke seminarske radove …

Stavio si jedan clanak i mislis da je to dovoljno? Nema veze sto ima 1400 rijeci. Bolje da si tih 1400 razlomio u 3-4 clanka. Minimum jos 15 clanaka po 500 rijeci. Onda sacekas dva mjeseca i onda posaljes ponovo.

pa upravo sam napisao da sam razlomio u 5 clanaka i isti rezultat…
i nije 1400 vec 14 000

1 Like

Možeš da ga razlomiš na 5.000 članaka. Ja pretpostavljam mislim da za njih (adsense) je to sve jedan članak U današnje vreme nije baš tako lako dobiti adsense, doduše nekima se i posreći pa dobiju ga ajd tako da kažem na lak i brz način dok drugi ga ne dobiju ma šta radili na sajtu/tekstu ili člancima

Uglavnom mislim da danas je to “lutrija” dobiti adsense ponekad mislim da nema pravila

Pa bez 30-40 clanaka nemoj pokusavati uopste. Napravi kategorije popuni ih malo share negdje da ima kakve posjete ili nabijaj sam sebi.

1 Like

Update 2:
Dodao jos seminarskih radova, razlomio sve na 30+ clanaka, svaki od 500 do 1000 rijeci, vukao svaki clanak kroz search console URL inspection tool.
Prijavio opet, cekao 10 dana da se otele.
Dobio Adsense.

Hvala svima koji su pomogli

3 Likeova

Imal ko da je u posljednjih par mjeseci uspjesno odboravao racune?