Pad Adsense zarade - pokazatelj krize?

Usporedio sam 7. mjesec ove i prošle godine na jedinom ozbiljnom webu.
Ove godine je došlo do povećanja sva 3 podatka, ali…
Broj prikaza stranica je povećan za 125,9%
Broj klikova je povećan za 91,3%

Ali zarada je povećana za 33,7%

Evidentno je da zarada ne prati ostala povećanja.

1 Like

najednostavnije pogledaj zaradu po impresijama, i onda vidis kakvo je stanje (jer ostale stvari variraju)

to je zbog ljeta, ljudi manje koriste net :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

inače, i kod mene je isto, stim da sam ja to ranije primjetio. Proljeće 2022. su googleovi partneri za ads počeli da tonu, prepolovili su davanja i izravnali se sa adsenseom… Ove jeseni sam takva dva partnera ukinuo jer je bilo i gore od Adsensa.

Ovdje pričamo o tome da usporedimo isti period ove godine sa prošlom godinom.

1 Like

Hvala na svojevrsnoj potvrdi, samo je kod mene situacija još gora. Jesi ti zaključio do čega je kod tebe tako, jer realno gubiš preko dodatnih 50% povećanja zarade zato što ona ne prati ostalo…

Zaključak je da se ne treba referencirati na nešto što je bilo. Što je bilo, prošlo je. Nova su vremena, novi su posjetitelji. Oglašivači traže nove, isplativije kanale oglašavanja.
Moguće da na webove dolaze sve manje plaćeni oglasi i sa time se treba pomiriti.

Osobno imam namjeru (kroz godinu dana) maknuti AdSense oglase i oglašavati vlastite stranice.

4 Likeova

Samo da vas napomenem , mnogi ne znaju adsense je uvek bio namenjen “malim publisherima”

Dok je Adx i google ads menager za jače publishere za sajtove sa jako velikim brojem impresija i poseta naročito ADX

2 Likeova