Pad broja klikova na adsensu a nije u pitanju dupli klik. Pomoć?

Mogu li ti privatno poslati link, čisto onako, da vidiš?

može nije frka pošalji

Evo sam radio usporedbu ovog mjeseca sa sedmim mjesecom prošle godine. Pageviews u ovoj godini duplo veći (07/2023) nego prošle godine (07/2022.) Broj impresija duplo manji ove godine nego prošle, a broj klikova manji za nevjerovatnih 60%.

Uglavnom zarada manja za duplo.

1 Like

Pokušaj da promeniš pozicije oglasa.A ako imaš prilagođene kanale napravljene pogledaj koji kanal ima najmanje klikova pa njemu menjaj poziciju ili ga ukloni a negde drugo postavi na sajtu oglas

Broj klikova je sličan prošlogodišnjem, ali cena po kliku izrazito mala, 0.02-0.027.

Meni se pojavilo obavještenje da nešto nije dobro sa ads.txt fajlom, a ne kažu šta je greška. Isti fajl je zadnje tri godine na sajtu, kada uđem i provjerim vidim da je sve ok, a i na samom adsensu piše da je pronađen i da je sve ok, osim tog crvenog obavještenja u vrhu ekrana. Kontam da je adsens bagovit nešto u zadnje vrijeme.

1 Like

Sve više viđam sajtova koji spamaju po fb, a svaki ima popup za klikanje na reklame. Da li je realno da nakon toliko vremena google ne može da prepozna takve stvari? I to nisu sajtovi koji rade po mjesec, već sajtovi koji godinama rade tako.

2 Likeova

Adsense odlijepio skroz, bitno da “prepozna” objave, poput " kako je izgledalo ljetovanje u bivšoj državi" kao “potresan” sadržaj :upside_down_face:. Kod nas je izgleda pravilo, da što gluplje tekstove neko ima, ujedno s tim popup oglasima, bolj e prolazi nego bilo šta drugo.

3 Likeova

adsense sve više “preuzima” mašina (roboti) tako da sve to i ne čudi. Samo skontajte koliko je ljudi u google kompaniji popilo otkaze tokom ove godine i samo će vam se reći što je “google adsense” malo zaglupavio i zabagovao(mislim na nalog zabagovao)