Pad broja klikova na adsensu a nije u pitanju dupli klik. Pomoć?

Od prije nekih 7-10 dana, osjeti se drastičan pad klikova. Reach je u redu, klikovi na moje članke su u redu. Dakle, sve je naizled okej ali broj klikova na reklame je 4-5 puta pao nekako s početka juna. Mislio sam da je u pitanju dupli klik, ali nije, provjerio sam. Ima li neko ideju šta bi moglo biti i kako ovo riješiti? Hvala.

Pada i kod mene, koliko sam primjetio i manji broj je kvalitetnih reklama, možda je taj dio godine.

Od kad je kod tebe taj problem?

Rekao bih sa se to pojavljuje u navrate. Npr danas, do sada, je ponajgori dan. Sve zavisi, kada je vani kiša ljudi više borave na sajtu, kada je sunčano, slabije. Isto, ako su reklame dobre, ima više klikova, ako su neke nigdje veze, onda ni klikova nema. Inače je sajt domaći.

Ako je u pitanju CPC leti u vreme godišnjih odmora cena klika zna da padne kao i u 2 mesecu godine .

A ako ti ljudi slabo kliktaju na reklame odna može biti do blokatora oglasa koji neki posetioci koriste ili do samog rasporeda oglasa unutar sajta
Takođe jako važnu stvar čine i keywordi za reklame Ako googlea adsense nema neki keyword za tekst ili ono što je posetilac gledao na internetu onda mu se nema šta relevantno od reklama prikazati. Tako da posetilac nema na šta da klikne a tebi opadaju klikovi na stranici

1 Like

Adsense reklame su profesionalne, ali nazalost “dosadne”. Nisu ni nativno upecatljive, a ni nemaju clickbaita nimalo. Situacija je takva da stariji ljudi imaju raznih problema, pa ce bez problema klikavati na oglase povezane sa zdravljem, kilaza broj 1, gljivicne infekcije, pa i sve ostalo. Razumijem ako imate kvalitetnije sajtove i kvalitetniju publiku pa ne zelite druge mreze stavljati i kvariti autoritet, ali Mgid je najbliza solucija kvalitetnom. Sigurno biste svi vise zaradjivali da te reklame postavite nego adsense. Tu su i malo “losije” alternative, nativemedia, adskeeper i ostali, adnow (ne bih preporucio, napadne su malo reklame).
Plus, svi koji rade sa faceboom, ne znam jeste li primijetili ali stranice su prebacene na novi dizajn, doseg je jos srozan. Ako neko pronadje nacin da se vrati na classic dizajn, valjalo bi da podijeli, mada tesko…

Kakav je Mgid za domaće sajtove?

Mozes vratit na clasic imas negdje u postavkama samo sto se obrisu sve objave koje su objavljene na novom izgledu

Meni je adsense od početka godine pao za 30%. Mislio sam da je do novog dizajna, ali nije. A u šestom mjesecu jedva da ću dogurati do neke normalne sume.

Probao sam malo eksperimantirati s ručnim oglasima, ali stanje još gore bilo. Sada sam stavio automatske oglase i još poslužujem adsense preko GAM-a kada nemam zakupljenih banera.

ako je preko GAM onda verujem da ćeš dobro proći,.Samo nemoj prevelik CPC stavljati

Nisam CPC stavio. Samo sam spojio adsense i admanager i postavio da se neprodani prostor ispuni Adsensom.

Ovo mi je baš čudno. Obično ,gotovo svi… stave neki CPC da bi znao GAM do koje cifre može da daje bolje ponude za oglase to jest, da gura skuplje oglase CPC od adsensea.

Ovako kako si to to opisao ništa čini mi se nećeš bolje postići ako nisi stavio CPC

Iskreno bio sam zadovoljan zaradom sve do početka godine. Pokušat ću postaviti na pojedine slotove pa da vidim kako će ići. Ima li opcija da na razini cijelog GAM-a postavim cijenu. Gledam, ali ne mogu da nađem

Da Imaš! Idi na tab “delivery” zatim na tab “line items” pa klikni na mrežu koju si napravio (to jest, tvoj naziv mreže)
tu ti se potom otvara deo gde imaš opciju za CPC skrolaj prema dole

Uglavnom url link u baru broswera bi ti trebalo ovako izgledati (delivery/line_item/detail/line_item na kraju ide tvoj ID mreže)

Gledaj da ti ove opcije stoje ovako:
Display creatives (optional)
As many as possible (obeležiš ovako)

Rotate creatives (optional)*
Optimized (obeležiš ovako)


Došao sam do ovoga, i sada imam izlistane sve kampanje. Stvorio sam sebi Google->Google Adsense 2023 kampanju.

Kako ti stoji u tabu orders? Da li si napravio “new orders”? Ako nisi moraš to prvo napraviti pa onda line items

To jesam. Stavio sam veličinu oglasa 300x250 i ubacio native creatives s google kodom.

Postavio sam da je native oglas. CPC sam stavio na 0.05 EUR-a / As many as possible i optimized

da ne bi išli u oftopic ove teme upravo sad, napravio sam post tutorijal o ad manageru ( uglavnom video klipovi) pa tamo baci oko i pogledaj

Evo, bukvalno od početka mjeseca užasan broj klikova. Samo najednom se desi. Je l’ se ovo samo meni dešava ili još nekome je stanje užasno po pitanju broja klikova? Ne isplati mi se ulagati ovoliki trud a broj klikova katastrofa.

Kao što zna biti drugog meseca u godini. tako zna biti leti. Leto je krenulo sezona godišnjih odmora., to nekada zna dosta uticati na broj klikova.Naravno kao i raspored oglasa (pokušaj malo da menjaš pozicije oglasa ili sam uvrdi koje reklame manje daju klikova pa promeni pozicije) isto tako sve zavisi kakvi posetioci ti dolaze na sajt a i sama kategorija sajta zna da dosta utiče na broj klikova