Pad posjete na 3 web stranice

Primjetio sam na GA veliki pad posjeta koji je počeo negdje oko 25. maja i trajao do 24. juna a onda se stabilizovao na toj minimalnoj vrijednosti. Otprilike to izgleda ovako:
Capture
Ne bi me to toliko zainteresovalo da grafikon ne izgleda isto na tri moja sajta, na svakom procentualno isti pad, u istom vremenskom periodu i na svakom stabilizacija posjeta na tom minimumu.
Zna li neko o čemu se ovdje radi?

1 Like

hahaha ova ti je prava :smiley: što je i tačno!

Na zalost to je cinjenica…Ako ima je toliko bitan taj korisnicki dozivljaj, sto ne uvedu da sajtovi koji se reklamiraju moraju da ispune odredjene uslove…
Npr. skor po njihovom insight-u je za mob 70< ne moze oglas na prvu stranu, ali… Tako da je sve to sviranje qrcu od strane njih.

Mislim da nije tu Google update u pitanju . Ovo je sve nagađanje izgleda da je problem u hostingu ako su sva tri sajta na istom hostingu.jer je vrlo čudno ako je na sva tri sajta u istom trenutku pad! A to se može provjeriti u GSC/Settings/Open Report

Mislim da nije hosting

Teško je ovako reći sve je ovako nagađanje ako su iste theme neki update na themi ?
Probaj u GSC url inspekcija i to home page pa što kaže?

kako da nađem tu stavku host status? de link do toga

U searchconsole idi na podešavanja (postavke) pa na statistika popisivanja tu imaš opciju status hosta ( na sredini da vidiš dal je host imao problema

1 Like

Problem je bio u GDPR pluginu koji je blokirao GA dok se ne prihvate kolačići.

Koliko vas ima na sajtu uopste taj GDPR? Ako imam news sajt, moram staviti to i smaniti prihode zbog nekog glupog zakona.

Ubuduce ko hoce da mi posalje poruku ovde da me pre toga pita za dozvolu. Glupost nevidjena.

Ja sam na news stranici to imao, slučajno obrisao ima pola godine, dakle, više to nemam, a ne vidim niti potrebu…
@meda daj dozvolu da te kontaktiram :face_with_hand_over_mouth::roll_eyes:

1 Like