Pakiranje PHP "use" unutar funkcije

Ili bicikom mozda :wink:

1 Like

Zavisi od toga da l’ te dijeli pruga od tla, samo prenosim kako su me naučili.

Da nije bitno, hoće reći da negdje možeš samo biciklom, negdje samo autobusom, a negdje samo vlakom. Bitno je da znaš kako koristit prijevozno sredstvo, ostalo su nijanse.

Ako negdje mogu doći biciklom, glupo je asfaltirati cestu da bij došao autobusom ili graditi željeznicu da bih došao vozom.

1 Like

Ja danas nešto razmišljam i nestandardan kod mi dodje k’o da nekom sad sine brilijantna, izvanredna ideja da pravi auta. S 5 točkova. Il’ s 3.

Nije ti analogija. Zato jer 5 kotača na autu nema prednost spram 4.
Ako netko izlazi izvan standarada nečega (bilo čega) …onda postoje tri opcije:

  • radi lošije nego su standardi
  • radi bolje nego su standardi
  • radi jednako kvalitetno kao i standardi, samo je izvan standarada

I logično, samo jedna od gornje tri opcije ima neku šansu rezultirati promjenom standarada.
Naravno…i ako se ide bolje od standarada, to nije uvjet da će se standardi promjenit.

Ali analogija sa autom da ako netko ide izvan standarada…da odmah radi gluplje ti je omašena.
Što kada jednom na svakom autu bude standard da leti ko dron? Hoće li onda biti dopušteno izaći izvan standarda?

Ili nešto malo bliže i opipljivije …baterije u autu do jučer nisu bile standard, pa što reći Tesli i svim električnim konceptima što se glupiraju izvan standarada?

1 Like

To ne postoji. @bozoou je to dobro objasnio.

Apsolutno ne vidim smisao u diskusiji sa ljudima koji i na bilo koji (a ne samo na svaki mogući) način traže opravdanje za nestandardan kod. E za to je život prekratak.

Sve jasno.
Samo Sam se nadovezao na analogiju sa pogresnim stanicama.

Mene ti zaboli za to, code mora biti čisti, jednostavan, upotrebljiv, modularan itd.

Što se tiče standarada, najjače mi je ovo:

standards

2 Likeova

Bilo bi mi drago da si u pravu al’ odudaranjem od koncepta kojeg se drže stotine hiljada inžinjera ne bi išlo.

Ne drže se svi. Samo misle da se drže standarda. Zato je jedan dio takvog code-a smeće, sporo se izvršava, neupotrebljivo, na pola se raspada, sa x bugova itd. Po mogućnosti x teži u beskonačno.
Ovo je sve iz prakse od takvih. :smile: :smile: :smile:

Je l’ ti starno ne znaš da se inžinjeri u Big 5 ne drže striktno protokola kako se kod piše od imenovanja varijabli pa na dalje (a što možemo vidjeti u fajlovima njihovih SDK-ova) pa gdje su ostale firme velike, srednje i male? Čudilo bi me da neko takve bazične stvari ne zna.

Stvarno me ne zanima diskusija o tome ko se ne drži standarda. Bujrum. :slight_smile:

Napisao sam jedan dio njih. :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

Eno ti @bozoou za raspravu. Nisam ja vaš kalibar. :sweat_smile:

Ovaj @tpojka kada priča i sa drugom osobom, pokušava mene uvrijediti. Kako je negdje ugodno biti u tvojoj koži. :smiley: :smiley:

Nego jesi shvatio zašto neću direktno koristiti nečiji lib za kreiranje pdf-a, nego ću si interno standarizirati pozive za isto? I da li je standard, ako imam interno standarizirano i nitko drugi na svijetu nije čuo za taj standard? :smiley:

Što je standard za c, go lang, lisp? :smile: :smile: :smile:
Vidi ovo:
http://www.catb.org/~esr/writings/taoup/html/

Basics of the Unix Philosophy

Moraćeš se malo više potruditi za diskusiju. :slight_smile:

Eno ti @jorgovan izgleda da imate zajedničkih tema.

QED :laughing:

Upravo ovo https://golang.org/doc/effective_go.html

1 Like