Pakiranje PHP "use" unutar funkcije

Pa to ti radiš, ništa ti ne paše pa radič svoje standarde. NormJS je samo primjer.

Na jednom stranom forumu, za programiranje, ja samo postavljam pitanja :slight_smile: a često mi odgovori korisnik koji rastura c#, c++ I još mnogo toga. zapao mi njegov potpis, nešto “programirati je lako, to svaki glupan može. Malo tko će uraditi dobar kod”.

Ne kažem da je @bozoou glup, nikako, ali vidim da @tpojka i @creatifcode rade stvari po ps-u, još bih i @belmin dodao među njih.

Samo hoću da kažem kako mi je super zanimljivo čitati vas trojku, i nas koji upadamo :slight_smile:

3 Likeova

Nije standard. To je tvoj način pisanja koda i svatko drugi koji dođe poslije tebe da prepravi dio koda trebat će 2, 3 puta više vremena da nešto izmjeni negoli bi trebao da si se ti držao općeprihvaćenih smjernica, standarda ili čega već.

Fiat 500 npr. :slight_smile:

Dobro nije tri ali kao da i je, i ovo je van standarda, a koja je poanta ovoga samo tvorac istog zna. :thinking:

1 Like

Evo 3

1 Like

Ovaj je morao valjati. Nije Del boy to tek tako odabrao

1 Like

Možda je viljuškar, ne vidi se. :smile:

1 Like

Znam, dolazi ljeto, vrucina, more.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

I opet se vracam na ovo. Ovo vrijedi za sve jezike + optimizacija za svaki jezik posebno.
http://www.catb.org/~esr/writings/taoup/html/

Nisi vidio bazu, code, tako je napravljeno sve skupa da ti ne treba uopce dokumentacija i odma pocinjes raditi. Bez design patterna, ddd i ostale brace.

O čemu ti? Mogu li malo konciznija pitanja ili samo trolaš?

Sa wiki o standardu:

U industriji, normizacijom se postiže:

  • ujednačenost dimenzija i kvalitete tehničke robe
  • zamjenjivost dijelova
  • izbjegavanje opetovanog konstruiranja elemenata i poluproizvoda koji su jednom već konstruktivno riješeni (ušteda intelektualnog angažmana skupe radne snage)
  • jednoznačnost tehničkih detalja pri ugovaranju isporuka i kooperantskih aranžmana

A standarde možeš imati globalne ili interne na razini firme…ili na razini neke zajednice. Koliko znam nigdje nije propisano koliko velika zajednica mora biti koja se drži neke norme da bi se to zvalo standardom. Al logično, što je zajednica veća, standard je prihvaćeniji. A niti jedan nije 100% prihvaćen, jer bi tada imali samo jedan standard. :slight_smile:

1 Like

Iza svakog PS-a postoje logični razlozi zašto je isti uveden. Ja nisam nešto naročito školovan da ću raditi po tom PSu, ali imam dovoljno iskustva da sam uočio te razloge i da svoj pristup privedem na način da ispoštujem tu pozadinsku logiku. Ispoštovao je ja na ovaj ili onaj način, bitno je da se ti uvjeti zadovolje. Tako se i u ovom primjeru vidi da težim normaliziranju interface-a modula, bez obzira što ne koristim syntaksu koja to nativno omogućava.

S druge strane @tpojku sam nebrojeno puta uhvatio da se drži školskih primjera, gdje zapravo ne kuži koju problematiku ti školski primjeri rješavaju. Kao i u ovom slučaju, on se pita zašto nebi direktno radio pozive na library … i onda kad mu objasnim da je to upravo nepoštivanje interface-a kojega je i sam ponudio…onda se razbaca sa milijon gotovo nevezanih linkova i terminologija da sakrije svoj propust. Ne da mi se na takve postove, koji ništa konkretno u sebi ne nose, niti odgovarati više…jer to je njegov već lagano standarizirani način (stil) kako se ophodi kad skuži da je nešto omašio. To se možda ne vidi izvana…ali ja sam taj njegov modus-operandus jako jako dobro opazio, jer ga uvijek iznova ponovi. Što ne znači da tpojka nema dobro arhiviranu opsežnu enciklopediju u sebi, ali ga jako muči kada shvati kako je propustio uvidjeti prostu logika iza nekih od tih lekcija… i ponajviše ga boli kada ga ja tome osvjestim. :smiley:

I zato me iz teme u temu hunta i omaložava na koji god način stigne…

2 Likeova

Da je baza napravljena po PS-u, aplikacija napravljena na jednostavan način da je svatko skuži odma kad dođe raditi. To je problem u glavama ljudi, da ne mogu raditi jednostavno, a kvalitetno.
Pa se guraju design patterni, ddd i ostalo i dobije se kompliciran code.

Code mora biti jednostavan, brz i moćan, bez puno kemije, da radi ono što treba, a ne da imam kompleksan code, kojeg većina ne razumije.

Ti si rekao da si radio u čistom c-u?
Koliko znam u proceduralnom programiranju nema design patterna, ddd itd., iako se može djelomično simulirati OOP u C-u.

Go nema klase kao takve, ima strukture i radi posao.

Pitao si sta je standard za Go, dobio si oficijelnu stvar za Go.

I objasni mi na koji nacin, ovo sto si ti linkao vrijedi za sve jezike ? Bas bih volio da cujem neko logicno objasnjanje, kad se sama knjiga fokusira na “Unix programming”.

Sada kada smo uvidjeli prednost standarada…

NormJS je zamišljen ne na način da ja propisujem standard, nego kao platforma kroz koju će zajednica:

  • nuditi standarde
  • demokratski odabirati standarde (glasanjem između ponuđenog)
  • pisati testove za module, kako bi moduli automatski imali fail ili scss za propisane standarde

Takvo nešto koliko znam nema, i prema vašem ako su globalni standardi dobri (s čime se ja slažem) …onda je platforma poput normJS koja će demokratski proizvoditi standarde, više nego dobrodošla.

Btw. za @tpojku koji nikako nije ubrao koja je svrha normJS-a, ovo je također dobar pokazni primjer.

– INTERFACE!
NormJS je upravo to…on će propisati kakav je interface za sve module koji su wide used unutar različitih frameworka…kako bi se kroz taj normatizirani interface lako ukapčali i iskapčali (zamjenjivali) različiti libraryi koji će ispunjavati određenu svrhu.

Sve u cilju da library-i postanu lako zamjenjivi i da kroz normJS na vrh isplivavaju uvijek oni moduli koji su najoptimiziraniji sa strane CPU i HDD. (I naravno, koji najpotpunije poštuju postavljeni standard)

Dok u današnjem programiranju, bez takvih normativa…vrlo je teško engine jednog dropdowna zamjeniti sa drugim. Moraš takoreć mjenjat cijeli framework ako bi se odlučio na takvo što.

A onog momenta kada omogućiš takvo nadmetanje modula i automatsko testiranje onoga koji je bolji…užasno si potaknuo i njihovu evoluciju da teže ka savršenstvu.

1 Like

Kriv sam.

Kaži ti meni. :rofl:

Ti meni objašnjavaš nešto za šta si mojom (dobrom) voljom saznao prije par sati. Pa lol.

Bez huntanja, nadji to što si ti znao a ja nisam, bez parafraziranja, inputiranja, učitavanja i slobodne inerpretacije već citat moj pa citat svoj [dakle, bez dodatnog objašnjenja] pa da se ide polako.

Dok je takvih k’o ti 'ljeba neće nestati. Ja ne mogu stići sve napopravljati što vi zajebete. Tako, da se ne sekiraš puno za mene. A ti knjigu u šake i grij stolicu da se ne provaljuješ više u društvu. :smile:

1 Like

Pročitaj ovo:
http://www.catb.org/~esr/writings/taoup/html/ch01s06.html

Popravljaš za klincima iz kvarta i za onima koji misle da znaju, a code je šuma. :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

Kakva zamjena teze: svaka stranka da te poželi pred izbore.

Ne postoji, da se ne zajebavamo i budemo malo ozbiljni.

Nešto za šta si saznao prije 5 sati. A što je btw. jedan od pilara OOP-a? Hahahaha. :laughing:

Ne razumijem šta si mislio ovim? Kakvi sad klinci iz kraja?

E vidiš, to ti fali da shvatiš.
I bez riječi interface, postojala je ta logika razvoja koju valja ispoštovati. I netko bez poznavanja riječi interface, mogao je razumjeti koja je problematika i kako treba postupiti da problematika bude zadovoljena.

A sad se vrati tamo gdje me pitaš što mi fali Dompdf-u i njegovoj sintaksi … pa fali upravo to, što ne može neki vanjski lib nametnuti mom programu koji će biti interface za pozivanje modula koji ispunjava takovu svrhu pretvorbe html-a u pdf.

Dompdf ima jednu sitnaksu, HTML2PS ima drugačiju, wkhtmltopdf ima opet drugačiju, i nakraj htmldoc ima opet drugačiju…a kako svi oni četvero odrađuju istu funkckionalnost pretvorbe html-a u pdf, ja svoj program ne želim vezati striktno niti uz jednog od njih, nego se želim šaltati po želji s jednog na drugog.

To će mi omogućiti interface…bilo izveden po tvojoj školskoj sintaksi ili po mom pristupu…dobit ću istu funkcionalnost. A ti koji si ponudio interface, post kasnije pitaš što fali da radim direktni poziv? :wink:

Pa eto to fali… fali interface koji si ponudio. :smiley:

Koliko sam ja toga svjestan, potvrdit će tema koju sam davno još otvorio i pokušao to osvjestiti one koji toga nisu svjesni. Evo teme: Vue controller i generalno controlleri / warpperi

Doduše, ja to nisam nazvao interface nego warperi…i predstavio sam ih “zlata vrijedne”.
A koliko se sjećam, tvoje glavno mudrovanje u toj temi je bilo da nisu warperi nego wraperi. Pa eto…dobar ti je engleski, potvrđujem to. :smiley:

1 Like