Pakiranje PHP "use" unutar funkcije

Tako možeš za sve da kažeš ali da bi se reklo da nešto znaš i poznaješ moraš ga znati definisati.
Kažem ti ja - političar 1/1.
Drž’ se ti svog načina, ja ću kad uhvatim priliku, opet nešto pokazati kako se radi a gdje si zapeo i ok.

Dakle, još jednom: u composer.json u root lokaciji u require ubaciš "dompdf/dompdf": "0.8.5" i niko nikad ti ne može ništa poremetiti. Ni za 100 godina. :shushing_face:
Vidi šta sve laravel koristi, šta misliš da l’ bi uspjeli da rade drugačije (retoričko pitanje, ne zahtjeva odgovor)?

Nije to moja sintaksa. lol

Taman smo mislili da je nemoguće da napraviš gore špagete od tih jadnih fajlova.

E ovo je tvoj najveći roblem: nemogućnost da apstrahuješ kompleksnu arhitekturu a iz ogromne količine neznanja koje svjesno ne želiš da se riješiš.

Huh, da li se moram prisjećati :smiley: :smiley:
Mislim…ovo nikada neću zaboraviti koliko si se gluposti u ovoj temi naprosipao: JS Tricky request for confirmation

…i onda kada si evidentno izgubio tlo pod nogama, onda si dijametralno okrenuo napad na nešto sto šezdeset peto oko strelica u sintaksi…haha.
Nemoj molim te…u toj temi si tvrdio da će “muha sruštiti zgradu ako se zabije u nju” , bez obzira što sam ti milijon dokaza ispostavio da je to nemoguće…bio si uporan. Nisam te čak mogao natjerati da testiraš da vidiš da nisi upravu…nego si još ti provocirao da bi ja kao testirao “kad bi znao testirat”.

I ja testirao da ti hormone zadovoljim …i naravno bio si u krivu…i onda okrenuo napad na nešto sto šezdeset peto…

Aj bok…u memorijum tome…evo slika kako muha ruši zgradu:
http://normjs.com/

Još nešto treba priložit??

1 Like

Prost zadatak: citat mene, zatim citat tebe i ništa više u postu da vidimo gdje si me kako smatraš nemam pojma ni šta al’ da vidimo. Još jednom: ne treba mi tvoj komentar već mi trebaju dva citata: moj pa tvoj. Tim redom. Ostavi mene da izvučem sebi zaključak a ostali da vide još jednom šta tupiš.

Daj radije pročitaj malo onu temu, zabavno je. :smiley:

Da te prisjetim:

To izjaviš nakon code-a koji nije radio ni izbliza xd. Znaš kaj ti je kod programiranja? Ako sa prvih 1% code-a sjedneš u krivi voz, svih onih preostalih 99% code-a ti je krivo. :smiley:

Ne umiješ diskutovati a to se stiče čitanjem.
A ja za takav splet okolnosti nemam puno vremena.

Drugim riječima, ubjedjuj se. Ja uopšte ne sumnjam da je tebi fino.

Do sljedećeg [tvog( ili nečijeg)] problema, drugarski pozdrav.

Pošto si tražio da nakon tvoga citata ide moj citat, evo da se prisjetiš:

Ovo gore nije bajka, točno to se izdešavalo, samo je to interpretirana analogija…ili drugim riječima:
Ja pito pitanje, ti reko glupost, ja ti rekao da ne ide tako, ti rekao drugu glupost, ja ti rekao da neće ni tako, ti se čudiš kako znam ako nisam probao. Ja ti objašnjavam zašto je to tvoje glupost, Belmin se usuglašava samnom … a ti još pokušavaš to okrenut na način da nisam sposoban producirati tvoju glupost u test. Ja produciram tvoju glupost u test (koji te naravno opovrgne), pojavi se i Belmin i štoviše ponudi izvrsno rješenje postavljenom problemu…a ti nakon svih izrečenih gluposti se usudiš još reći da je Belminovo rješenje 98% tvoga … ma nezz što bi ti rekao.

Mislim, nema smisla da te seciram…ali tražio si :smiley:

Ne znam ti background niti me zanima pretjerano.
Al’ nastavak citata je nešto što pristojan svijet prećuti.

Dok se ne smogneš tehnički izražavati zaobidji me tagovanja da se ne trzam bezveze.

Pa barem ti voliš čitati dokumentaciju, sve je dokumentirano: JS Tricky request for confirmation :smiley:

Bujrum. Post must be at least 20 characters

Naravno da znam definirati ono čemu svjesno težim. Zato sam u temi i opisao ono što želim postići. I nisam to čak opisao iz razloga što je bilo potrebno za problematiku same teme oko sintakse “use” …nego sam to namjerno opisao iz razloga da nekog čitatelja osvijestim o tom jako vrijednom principu. Pa vidiš da sam ranije i otvarao zasebnu temu u kojoj sam išao druge osvijestiti o tom vrijednom principu…temu u koju se nisi ni pokušao smisleno uključiti, nego si je iskoristio za pljuvanje po meni ko i obično… jer ti eto nije sjela riječ warpper i obuzelo ti fokus. Poanta ti nekako promakla…

E pa jbga…ja ti opet ponavljam, princip je princip…možemo ga nazvati kako god. Isto tako ga možemo implementirati u code na više različitih načina.

… jer nema ružnije prakse nego kada se radi copy paste nekog snippeta codea nad kojim nemamo kontrolu. DRY DRY DRY DRRRRRRY pravilo SVIH pravila! … i što vidim iz priloženog da ni tebi još nije sjelo di treba.

Niko tebi ne može zabraniti da se igraš. K’o što se ni meni ne može zabraniti da se bavim ozbiljnijim stvarima. Zar ne?
Ozbiljno, nemam vremena za gluposti. Ako imaš još neki problem, postavi da se riješi, mani me trubljenja u prazno.

1 Like