Pala pozicija adult sajta?

Pozdrav svima, odjednom mi je pala pozicija na sajtu starom 5mjeseci, bio je na stabilnoj 8 poziciji znaci bio je u top 10 lagano. Jutros gledam poziciju sajt je na 23 mjestu i to na 23 mjesto nije imesajta.com vec imesajta.com/page/3 … Nisam ni gradio linkove niti ubacivo sadrzaj nista nisam oko njega diro samo je odjenom pala pozicija… Sta da radim? Gledo sam u webmaster tools linkovi su svi sto sam prije gradio jos kada sam pokrenuo sajt a zadnjih mesec dana nisam nista diro na sajtu niti ubacivo sarzaj niti gradio linkove, nelogicno mi da tako pane pozicija a bas je bila krenula da dolazi posjeta i da se penje jos vise rank.
PA 30 DA 18 su od sajta…

Evo sad ulazim na u wp sajt i pise da upadete temu ako nije zbog sto nisam upadate temu a drugog razloga mislim da nema… hueman tem aje u pitanju.

Nema to veze sa updateom teme. Koliko je stara stranica ?

Mozda su Google zivotinje dosle? Nekvi pingvnincic samo za tvoj site. Ako stvarno nisi nista dirao. Ali ako jesi onda dobro razmisli sto si sve radio posljednja 2-3-5 tjedna

Nekada rezultati akcija na sajtu budu vidljivi tek nakon par mjeseci, tako da to moze biti posljedica neceg sto si radio recimo pred 3 mjeseca.

A moze biti i godinu dana. Drugim rijecima, nemozes nikako znati sto si kvragu napravio osim ako ne vodis racuna oko toga sto radis jako detaljno.

Iskreno glupo ti je pitanje. Pala ti je pozicija, zasto mislis da si nesto dobro ili lose napravio? Mislis ako si dohvatio poziciju i ne napravis nesto lose da ce ostati? Ovo je lutrija, zaboravi taj sajt i radi novi, taj nikada vratiti.

27/28.08 je bio neki update(?), na nekim stranicama sam dobio 40/50% posjeta.

Ne mora značiti meni jednom zbog wmt je pala pozicija sitemap nisam lijepo podesio nakon update-a i kad sam sve napravio ponove sam fetch as google glavnu stranicu i vratio se nakon nedjelju dana.

Stranica je stara 5mjeseci, zadnjih mesec-dva sam u top10 usao i pozicija je samo isla navise nikako nije padala. Site map mi automatski pravi plugin ‘yoast’ kojeg koristim i za seo ne znam da li je do njega ili cega vec. Home page kao da se deindeksiro nema ga vise. Samo ima na 22 mjestu imesajta.com/page/3/ vise ni traga nema. kao da mi se deindeksiro home page. Kada ukucam site:imesajta.com sve je indeksirano. Ne razumem se mnogo ali linkova nema cudinih, posjeta je pala i to je to . Sajt kao sto sam napomenuo ima PA i DA i sve je bilo uredu sajt nisam ni diro niti ulazio na njega…

Sto zam zaboravio da napomenem prije 1-2nedelje sam instalirao plugin “WP Super Cache” . Ne znam sta da mu radim…

Evo sada sam izbrisao yoast plugin instalirao “all in one seo” i poseban plugin “Google XML sitemaps” … Vise ne zanam sta da mu radim…
Sad ima samo post na 31 poziciji… Znaci home page nema nidje… hm

Koliko je vremena uopste ocekivano da sajt stoji na zauzetoj poziciji ako nista ne dodajes od contenta?
Ako nista nisi dodavao mesec dana a sam sajt je star 5 meseci to nije mali vremenski parametar praznog hoda.
Kad si mislio poceti, kada krene pozicija polako padati, sto se i desilo, samo se pad suvise naglo desio?
Samo pitam, posto mene isto interesuje, da ne mislis da vredjam ili podjebavam.

Svaka na mestu, sadrzaj sam dodavao prije msec dana… Sad ne znam moguce da je i zbot toga ali interesanto je da home paga nema u top30 vec samo ima jedan post na 20 poziciji… Kao da se deindeksirao home page… :confused:

Nisam razumeo sto si deinstalirao Yoast, on je valjda bio svo vreme dok si sajt gradio i zauzimao te ranije, dobre pozicije?
Logicnije je da deinstaliras taj Super Cache posto se pad pozicije poklapa sa vremenom njegove instalacije.
Ali ne verujem ni on da moze tako lako da deindeksira nesto, mada opet proguglaj malo pre deinstalacije mozda se nekom nesto slicno desavalo.

mako sam i njega videcemo za par dana ne znam sta vise da mu radim, jedino da izbrisem sve site mape pa da ponovo sve indeksira…

Sad malo gledam i svasta nesto brljavi taj plugin, neki kao tvoj konkretan slucaj nisam nasao, ali ima istoriju propusta izgleda i krpljenja posle, svasta nesto sjebava,ali opet dosta ga ljudi i koristi,…

Ja inace imam averziju prema plug-inovima, instalirao Yoast samo jer mi je lakse da mi izbacuje sta jos od SEO treba da se doda, onaj za blok logovanja, mislim da je to to bukvalno.
Upravo trazim neki za brisanje revizija mada mozda i to probam rucno da ubacim u odgovarajuci fajl pre nego sa pluginom.

1 Like

Super cache je sranje,meni je zeznuo nekoliko sajtova,ne za poziciju nego je sprcko cijeli sajt,nije licio na nista. Ja koristim wp rocket i all in one seo,po meni je bolji nego yoast.

2 Likeova

Interesantno home paga nema nidje samo imaju post :open_mouth:

Da jer si mjenjao Yoast plugin koji je vrlo vjerojatno SEO optimizirao taj page, dok vrlo vjerojatno nisi sve prekopirao i postavio identicno za Homepage u all in one, pa se sad trazilica malo gubi, izbacila homepage