Pande i pingvini

  1. slazem se s Nosf i Bugijem.

  2. Na g.hr mi je kihnuo EMD sajt koji je bio prvi 6 godina za svoja 3 ciljana kw-a. “popravio” sam ga s 10ak stvarno dobrih linkova ali - ne mrda sa 5. pozicije. Stigoše ga veliki sajtovi koji s bullshit informacijom rangiraju ispred mene.

  3. Svejedno mislim da je neka anomalija jer na g.hr i dalje vrijede seo pravila divljeg zapada… nema tu 5% od pravih spam filtera i sajt
    iz bilo kakve polupopularne niše se diže u top 3 u roku 3 mjeseca - na kakav god način hoćeš.
    Na long-tail se diže u roku mjesec dana… Na “eng g.com” u roku godinu-dvije dana, ako prođeš kroz drvlje i kamenje filtera.

Kako Nosf reče, di nema love, nema ni kontrole (za sad)

Edit: ako nekog zanima, radi se o .biz sajtu

[quote=“Bugi”]
Zapravo niko se ne drži onoga što piše na googlovom blogu jer su to gluposti. To je kao da policija stavi ograničenje brzine na 50km/h i napiše na svom blogu da se najbolje držati te brzine jer je najsigurnija i najbolji način za doći do cilja a ti gledaš kako pored tebe svi lete sa 100 na sat i stižu do cilja 2 puta brže od tebe. Tako bi ja opisao googlov blog i sva sranja koja oni pišu tamo, ako češ se toga držati prestići će te svi koji idu prečacom ili brže od tebe[/quote]
Isto tako ako ideš prečicom ili brže od dozvoljenog možeš zalutati/ biti kažnjen.
I onda je ‘kriv’ onaj koji te kaznio jer ti možeš voziti brže od onog što je dozvoljeno
I kada idući put budeš trebao ići do cilja veća je vjerovatnost da nećeš imati goriva ili ćeš kasniti jer si mijenjao dijelove koji su se potrošili dok si išao pod većim pritiskom.

Zbog toga postoji whit/grey/black hat metode. Nadam se da ne treba napominjati koja je od njih najviše štetna.

Vrlo jednostavno. :slight_smile: (u većini slučajeva zna.)
Zanimljivo je što će gol od sinoćnje tekme postaviti 1000 webmajstora i svih 1000 će imati mišljenje da oni imaju najbolji sadržaj i da trebju biti na 1. mjestu za taj KW.

heh, zar nisi negdje prije na skajpu imao poruku “skužio google u dušu” :smiley: :smiley:

Može mi seo znalac objasniti Badger Badger Badger.com! The Original Dancing Badgers!

emdemdemd. com

Prva pozicija, usa traffic (cca 90000), bez sadržaja, milijardu linkova. Pingvini i pande ga ne ruše. Jel to razlog što je domena stara 10 godina ?

[quote=“Zgubijumf”]Može mi seo znalac objasniti Badger Badger Badger.com! The Original Dancing Badgers!

emdemdemd. com

Prva pozicija, usa traffic (cca 90000), bez sadržaja, milijardu linkova. Pingvini i pande ga ne ruše. Jel to razlog što je domena stara 10 godina ?[/quote]

Nisam SEO znalac ali prema G. je to kvalitetan sadržaj.

To je gotovo povijesna domena i ima vjerovatno hrpu linkova i ta domena je taj pojam isto kao sto da upises microsoft samo jedan je rezultat dobar za prvo mjesto i sve ostalo bi bilo krivo i tu rasprava nema smisla.

Govorim za badger.

A koja samo bijesna stvar se vrti na index stranici (Badger Badger). :sticky: :sticky:

Badger Badger Badger je legenda!
Što je na webu vrjednije od toga? :sticky:

Badger Badger Badger - Wikipedia, the free encyclopedia

Ne može google devaluizirati emdemdemd.com tek tako, jednostavno:

emd + nova domena + malo sadržaja + nekvalitetni linkovi = losa pozicija
emd + stara domena + kvalitetni linkovi = dobra pozicija

nema tu puno matematike, ja mislim da je glavni faktor u pozicioniranju stranica PageRank, nije presudan ali je glavni. Pogotovo za neke kraće keyworde, dok za long tail uglavnom izbaciva web stranice sa više sadržaja.
Obično na google-u su ovakvi rezulati

PR 9
PR 8
PR 7
PR2
PR8
PR6

PR1
itd.

Tu i tamo se pozicionira neki web sajt sa PR0-PR2 ali rijetko i to ne stariji od 1 godinu. Ako je sajt stariji od godinu, a PR0 teško da će upasti u prvih 10, odnosno ili u prvih 10 ali dobija veći PR ili totalno ispada iz igre. Bar sam ja tako primijetio.

O svašta

:zub:

Pagerank ti je neka suma svega na kraju i orijentaciona vrijednost, to sto kazes je vjerovatno u mnogim slucajevima tocno ali nije rangirano na bazi PR-a.

[quote=“eldžo”]
nema tu puno matematike, ja mislim da je glavni faktor u pozicioniranju stranica PageRank, nije presudan ali je glavni. [/quote]

PR je daleko od bitnog faktora za rangiranje, a još dalje od glavnog za pozicioniranje stranice u SERP.

Predložio bih ti da se mnogo više obazireš na SeoMoz Moz Rank i Moz Trust.

Zahvaćeni su sajtovi sa lošim sadržajem, ili sadržajem koji je kopiran sa drugih sajtova. Google pokušava da u pretragama budu što kvalitetniji i precizniji rezultati, pa će u sljecećoj godini dobar sadržaj biti ključni za SEO.

Ne samo losi sadrzaji nego i losi backlinkovi :slight_smile:

Ok…koji je sadrzaj bolji ( ili losiji)?..Npr. “Severina jasi pimpek” ili “Stiglo je proljece i sve je procvalo”?