Pande i pingvini

Vidim da se pojedini “sejo znalci” na forumu hvale kako “njihove” web-ove nije “afektirao” gugl Panda i Pingvin update.
Zanima me koji su to hrvatski webovi (.hr) “zahvaceni” tim “drasticnim” gugl algoritam promjenenama.
Moze neki url i statistike?
Hvala

http://www.seo.hr/blog/556/kako-prepoznati-google-penguin-update

Ima boljih linkova od tog. Trazi strane siteove, tu je bilo vise updejtova i preko tih grafova mozes vidjeti to. A isto tako ti google posalje email da imas probleme s linkovima i onda znas da nesto ne valja…

Mestro i dadaas…hvala na odgovoru…
Probat’ cu ponovo:
"Zanima me koji su to hrvatski webovi (.hr) “zahvaceni” tim “drasticnim” gugl algoritam promjenama.
Moze neki url i statistike?"
Mestro67…Poslao si mi url s “nekim” grafom za “neku” domenu…
To je hrvatska web stranica?
Koja?
Hvala

Ne znam, ne znam.

[quote=“posluzitelj”]Vidim da se pojedini “sejo znalci” na forumu hvale kako “njihove” web-ove nije “afektirao” gugl Panda i Pingvin update.
Zanima me koji su to hrvatski webovi (.hr) “zahvaceni” tim “drasticnim” gugl algoritam promjenenama.
Moze neki url i statistike?
Hvala[/quote]
Neman neke posebne statistike samo treba sve izgledati i raditi prirodno :slight_smile: Sto se tice SEO-a

Pa te opet pitam… koje su to .hr domene izgubile poziciju nakon guglovih update-a?
Mislim da za .hr domene, prilkom pozicioniranja, uopce nije bitno dali nam web izgleda “prirodno” ili “neprirodno”

[quote=“posluzitelj”]Vidim da se pojedini “sejo znalci” na forumu hvale kako “njihove” web-ove nije “afektirao” gugl Panda i Pingvin update.
Zanima me koji su to hrvatski webovi (.hr) “zahvaceni” tim “drasticnim” gugl algoritam promjenenama.
Moze neki url i statistike?
Hvala[/quote]

Pa tko tu govori o hr webu? Daj neki link

@ poslužitelj

ne razumjem što ti točno pokušavaš reći… da panda i pingvin i ostali algoritmi ne djeluju na google.hr? da ti updateovi uopće ne postoje? da updateovi na google.hr kasne za onima u drugim državama? nešto četvrto? ako hoćeš neku raspravu ili nešto, malo razjasni što želiš reći umjesto postavljanja istih pitanja po 100 puta

[quote=“Ray”]@ poslužitelj

ne razumjem što ti točno pokušavaš reći… da panda i pingvin i ostali algoritmi ne djeluju na google.hr? da ti updateovi uopće ne postoje? da updateovi na google.hr kasne za onima u drugim državama? nešto četvrto? ako hoćeš neku raspravu ili nešto, malo razjasni što želiš reći umjesto postavljanja istih pitanja po 100 puta[/quote]

Salis se ?!
Pitao sam,:
Zanima me koji su to hrvatski webovi (.hr) “zahvaceni” tim “drasticnim” gugl algoritam promjenenama.
Pa da mi netko navede par domena (.hr) koje je zahvatio taj guglov algoritam
Pa mi odgovoris (vidim da ti kuzis temu), npr…“Da!!! domena cipele.hr su izgubile poziciju prilikom prtrage za rijec “cipele” i ostale long-tail keyworde”…ili tak nekaj…
Nemrem ti crtati tu na forumu…

Pa opet pitam:
Zanima me koji su to hrvatski webovi (.hr) “zahvaceni” tim “drasticnim” gugl algoritam promjenenama.
Moze neki url i statistike?
Bez filozofiranja prosim :wink:
Ako niste u posjedu statistika ili ne razumijete pitanje, molim Vas da ne postate “bilo-kakav” odgovor. Hvala!!!

Nema smisla s tobom pričati, osobno znam za neke koje su se digle i neke koje su pale, ali ne vidim zašto bi to s tobom dijelio (jer vidim da ti ionako kužiš temu), a s druge strane ako je netko vlasnik takvog sitea, ne vidim zašto bi tebi davao uvid u statistike. Mislim ono, kakvi su to zahtjevi?? Aj uživaj i traži i dalje, možda nađeš. EOD s moje strane.

.hr domene čini se uopće nisu zahvaćene sa spomenutim updejtima.

[quote=“posluzitelj”]Pa opet pitam:
Zanima me koji su to hrvatski webovi (.hr) “zahvaceni” tim “drasticnim” gugl algoritam promjenenama.[/quote]

Evo ti link

Hvala Matija!!!
Uvijek sam mislo da se guglu, s oprostenjem (jos uvijek), iebe za .hr domene, pa me fasciniralo koliko se “nasih” ljudi isprepada i raspise tu na forumu nakon svakog guglovog update-a.
Korisnik Ray zna da su se “neke” hrvatske stranice “digle” i “pale” :sherlock:…ali nezna koje…nema veze…bitno je da zna :doki:

Ja mislim da su update-i prvenstveno namijeni za web stranice na engleskom jeziku.

Na drugom forumu su se mnogi žalili da su i na domaćem internetu njihove stranice zahvaćene Google update-ima.

I Dragan Varagić je pisao o tome: SEO posao nije za amatere: Pingvin update pouke | Dragan Varagić Blog

Rand Fishkin je u poslednjem Whiteboard Friday objasnio kako SEO izgleda posle svih ovih update-a i na šta se treba skoncentrisati. Obavezno pogledajte: The Death of Link Building and the Rebirth of Link Earning - Whiteboard Friday | SEOmoz

Ti linkovi i navodi, i opet, to su samo publicisticke gluposti povrsne od autora sajteva koji isto tako opet hvataju kao search engine traffic na odredene upite, zapravo dajuci nista ili malo informacija o konkretnom problemu. Ako je neko nesto konkretno nasao oko sve te polemike na netu, please share. Moje osobno iskustvo je da su to i dalje samo nekakve bzvz informacije koje u nacelu zna i baka Mara ako wikipediu otvori.

Content is king? A sto ako sajt nije content oriented? Lako je prenasat stvari s seomoz blogova i slicno no fali konkretnog.
No ono, zato se ne citaju blogovi ak vas zanima webmaster posao, nego se radi. my 2 cents.

I moram rec; ima jedna fora. Npr osvrnut cu se na godinama (pre)cijenjenog Brunu koji je s jeftinim EMD trikom pozicionirao se jos 2007 (kad se to moglo i s scrapeboxom bez posljedica) za nekakve kul kivorde, a pokazuje padove jos od Aprila (na nekim tu linkovima u thread) - bed. BED. Logika nalaze, prije li padnes od tih zoloskih pojava, valjda si ne tako jak “seoist” ili ne tako “white seoist”.

Nadalje, reko sam vec u nekoliko threadova, budem ponovio - google.hr je retardrirana verzija gugla. Nije jedini lokalni gugl to takav uskracen ofkors, ali za nas tu relevantan pa eto. Ako i ima panda i kojecega, nema u nikakvom ni priblizno istom obliku ko vani. Ko da fali dio algoritma ili nest. Dokaz? Pogledajte gaming nisu, i lyrics, i slicne. Ili u nekom drugom svjetlu, mozda je razlog tome sto nema puno jakih niša ovdje, pa presija algoritma nije tako jaka.

Pratim tek par stvari onako cak neregularno, i cini mi se da na HR sceni odnosno balkan-wide nije bilo padova koji bi se klasificirali kao panda/penguin related. Ili?

Meni sve isto zadnjih godinu dana ne mrda sto se tice .me

Bruno na svom blogu piše ono što pročita na seomoz, googlovom blogu i sl. ali on u praksi to ne prakticira. 90% njegovih backlinkova je sa foruma, blogova, kometara i kupljeno na fiveru i sl. to može svatko provjeriti jednostavno.

Zapravo niko se ne drži onoga što piše na googlovom blogu jer su to gluposti. To je kao da policija stavi ograničenje brzine na 50km/h i napiše na svom blogu da se najbolje držati te brzine jer je najsigurnija i najbolji način za doći do cilja a ti gledaš kako pored tebe svi lete sa 100 na sat i stižu do cilja 2 puta brže od tebe. Tako bi ja opisao googlov blog i sva sranja koja oni pišu tamo, ako češ se toga držati prestići će te svi koji idu prečacom ili brže od tebe

Samo idiot može napisati da je njegov linkbuilding prirodan jer ne postoji razlika između umjetnog i prirodno, jednostavno ne postoji alat s kojim se može pronaći razlika niti će ikada postojati. Ako to postoji onda ja krečem u uništavanje konkurencije odmah.

Content is king, hm, što je to content? Može li se to definirati uopće, kako google zna što je kvalitetno. Kako da napravim kvalitetan sadržaj za nekoga tko traži video gola sa sinočnje utakmice, da mu u opisu napišem kako je tekla akcija kod gola. Koje gluposti.

SEO je sreća, ako google u svom algoritnu odredi da će dignuti stari sajt a ti imaš sajt star 10 godina e onda si napravio dobar SEO, ili npr ako google odredi da će dignuti ugledne sajtove a ti si vlasnik bbc.co.uk, e to je SEO, a ne kad mi netko kaže da je seo white hat linkbuilding ili dobar content :slight_smile: daj jebote, to pričaj maloj djeci, to ne postoji.

SEO je kao pecanje, baci udicu i čekaj da se nešto ulovi, oni koji pametuju i misle da su skužili google su idioti. Čak i da ga skužiš, evo nove pande za 10 dana pa se ti misli. Prošla su ta vremena kad si točno mogao izračunati na kojoj češ poziciji biti kad napraviš 2-3 radnje, toga više nema.