Pao Hard Disk

Dogodila nam se nezgoda, externi hard disk pao iz gepeka s torbom od laptopa, te nakon toga taj hard se ne očitava kad se uključi na računalo (USB-om).

Kad se upali kučište čuje se neki lagani zvuk zujanja kao da radi (nešto vrti).

Premjestili smo ga u novo kučište ali isto ništa.

Što se moglo desiti prilikom pada, te da li je moguće da se hard ‘oživi’?

gle, s obzirom da hard diskovi osim ssd diskova imaju mehaničke dijelove u sebi moglo se je nekaj oštetiti prilikom pada,
može se oživiti ako nađeš identičan hard disk i na njega prebaciš svu elektronika s staroga. prije toga možeš probati HD tune da odvrti par testova. pa javi kak je prošlo.

Prije ćeš vratiti podatke ako prebaciš disk u novo kućište s ispravom iglom i elektornikom.

očito da ti je igla ogrebala disk/ove unutar hdd-a i sad su ti ti dijelovi bad dektori i kad ti hdd igla koja čita dodje do tog dijela jednostavno pokusava ucitati nemoguce pa se cijeli disk zaledi…

Isti problem sam imao prije dvije godine kad sam se selio u drugi stan, ispao mi je externi disk wd green od 2T je bio unutra, nije bilo pomoci…

Moglo je doći do bilo kakvog oštećenja.
Kao prvo, izvadi disk i spoji ga u desktop računalo, uđi u BIOS i pogledaj da li ga BIOS vidi. To bi znatno olakšalo stvar…

Poslao sam jučer hard u firmu InfoLAB pa čekam što će mi oni javiti…

da , oni su vrlo dobri u tome, samo moraš znati da općenito spašavanje podataka s harda nije uvijek uspiješno. nadam se da će tebi biti :slight_smile:

Pozdrav…imam slican problem,prilikom udarca oblaptop slika mi se zamrznula te kod ponovnog pokretanja nemoze mi se pokrenut operativni sistem…sta raditi,molim pomoc

Najbolje da googlaš InfoLAB