Partner za novi projekt

Želim započeti jedan mali projekt sa strane pa želim okušati sreću ovdje u pronalaženju potencijalnog partnera.

O PROJEKTU

Radi se o messenger aplikaciji koja koristi samo push notifikacije za chat, nešto tipa ovo: https://beta.techcrunch.com/wp-content/uploads/2014/06/img_0105.jpg?w=680
U suštini ljudi bili koristiti notifikacije za slanje texta, poruke, videa i gifa.

Zvuči čudno, sve messenger aplikacije to već dopuštaju pa se pitate zašto raditi opet isto, zašto ne izmisliti nešto totalno novo što nigdje ne postoji…

Sve ostale messengere aplikacije imaju puno postavki, lijep UI gdje chatate s više ljudi, pregledavate listu poruka itd. Ova aplikacija bi se svodila striknto na to da morate chatati preko push notifikacija. S ovim bi se full fokusirali na notifikacije i na način na koji one funkcioniraju. Kao što je recimo Tinder uveo swipe left/right unatoč tome što je to već postojalo i prije.

MOJE VJEŠTINE

Ja sam backend developer, radim u PHPu i srodnim tehnologijama već godinama. Radio sam na privatnim projektima, na tuđim projektima, a trenutno sam fulltime zaposlen. Imam 29 godina.

ŠTO TRAŽIM

Budući da samo iOS daje pravu moć takvim notifikacijama volio bi pronaći iOS developera koji ima vremena a voli raditi na vlastitim projektima sa strane.

JE LI OVO PLAĆENO

Ne ovo nije plaćeno, već je ovo vlastiti projekt kojeg bi radio sa strane, onako iz gušta. Koristili bi ga sami, probali bi ga progurati dalje. Cilj je napraviti MVP, staviti na store i polako promovirati online koliko bi mogli tipa ProductHunt, Indiehackers, Reddit, ponuditi tinejđerima da se igraju s tim…

1 Like

Zanimljiva ideja.

Nego me čisto zanima, jel moguće odgovoriti direktno kroz push notifikaciju…ili kako ide taj dio?

Ovo na slici prikazuje kao da netko tipka odgovor unutar notifikacije, što je to moguće?

Moguće je da, to podržava iOS i Android

1 Like

To isto ima i viber i vacap…

1 Like

Tako je, to ima ju sve messenger notifikacije. No ja bi se full fokusirao na messaging samo i isključivo preko push poruka. Kao što je recimo TInder “uveo” swipe left/right a to je već postojalo i koristilo se prije

Nedovoljno za ovakav tip projekta. Tvoj udio u ovom bi bio minimalan, bar šta se tiče tehničke strane, ako bi ga uopće i bilo. Naime, postavlja se pitanje da li uopće ima smisla koristiti MySQL, a pogotovo PHP za backend? Možda ima smisla za MVP, ali ako to postane imalo ozbiljnije, trebat ćeš napraviti sve ispočetka, a onda ti je bolje odmah to napraviti kako treba :slight_smile:

Eh da, koje su to srodne tehnologije?

Pa dobro stvar je izbora, netko će odraditi u JAVA-i ili NODEJSu.
Srodne tehnologije: Elasticsearch, Redis, Memcached, apache, MySql, Mongo i tak

:man_facepalming:

Uglavnom, ideja možda i ima potencijala. Ja ga osobno ne vidim, al to je nebitno.
Ovo čak ne bi bilo nešto pretjerano teško ni za realizirati. Npr. ja bi odabrao Flutter, Node i Firebase/FCM. Eto ideja za možda nadograditi svoje znanje i krenuti sam u izradu, jer čistu sumnjam da će imalo ozbiljniji mobile dev upuštati se u ovako nešto.

Sretno!

Samo da kažem da mi se povraća od API-ja rađenih u Javi.
BTW. Ima li tko da koristi Javu za izradu API-ja? :smiley:

Ne znam. Ne ulazim u to.

Definitivno je ovo preteško za progurati pored postojećih divova, bez para i bez debelog iskustva (ne u programiranju) nego u strategiji, marketingu i svemu…

Zašto ne ulagat energiju negdje gdje je lakša konkurencija?

Btw. ja kad bi išao na messenger, onda bi to začinio sa nekim kerefekama poput:

  • da pretplatnici tog messengera dobivaju i one djelove poruke koje je pošaljitelj brisao dok je tipkao poruku.

Znači išao bi na neku neozbiljnu varijantu messengera, za tinejđere…gdje će samo odabrani tinejđeri znati koje cake postoje ugrađene …te će oni biti time motivirani da svoje cure/dečke pozivaju na taj svoj chat.

Al to je samo moja neostvarena dječja ideja. :smiley:

Ah ako ćemo tako gledat onda najbolje ništa ne radit, jer divovi imaju svoje prste u svemu i sve ostalo što se napravi je bespotrebno

Upravo suprotno :slight_smile:

Imaš 29 godina i čini mi se po tvojim odgovorima u ovoj temi da si upao u kolotečinu na poslu gdje nema puno toga novog za naučiti i ostao si na nekoj junior/mid razini. Ipak su to “seniorske” godine već :smiley:
Ovaj projekt je super primjer za izaći iz komfort zone i probati naučiti nešto novo.

Ja sam napravio dosta takvih projekata, nisam zaradio ni lipe, a dobio sam iskustvo koje je kasnije rezultiralo puno boljim poslovima. Ali tko zna, možda i app zaživi :slight_smile:

Nije baš…ima masu toga što se može raditi.

Što specifičniji problem ideš rješavati, to je više onda takvih specifičnih problema, a isto tako to je manje rješenja koji se nude po jednom specifičnom problemu.

Dok je messenger stvarno nešto jako općenito, totalna suprotnost znači specifičnom problemu.

Specifične probleme najlakše uočiš kada pogledaš malo čime se bave ljudi oko tebe…uđeš tipa u autolimarsku radionu i s njime provedeš dan-dva, vidio bi toliko problema koje on ima, a koje bi mu nekakav software unaprijedio. Itd…itd…koliko “beskonačno” različitih struka imaš, toliko imaš i “beskonačno” potreba da se nešto unaprijedi. I to može biti neki detalj, neka sitnica…ali tu sitnicu trebaju svi koji se bave tom strukom, tim opisom posla. :wink:

Druga stvar,
lažna slika je da je problem upasti negdje gdje već postoji 1000 rješenja.
Vjeruj mi, lakše je upasti tamo gdje na tržištu postoji 1000 rješenja ravnomjerno raspoređenih po upotrebi, nego gdje na tržištu postoji samo jedno rješenje koje koriste svi.

Razmišljaj ovako, tamo gdje postoji 1000 rješenja, ako je njih 999 uspjelo upasti nakon prvog, zašto nebi upao i ti. Tih 999 su ti dokaz da možeš tu upasti.

A tamo gdje ima samo jedno rješenje, iz nekog razloga drugi nisu uspjeli upasti.
Recimo za primjer, niti veliki Google sa Google+ nije uspio upasti pored Facebooka.

Zato nema straha da napadaš i tržišta gdje postoji već 1001 rješenje koje se koristi…ti ako napadaš sa još jednim dobrim rješenjem na tu temu, osvojit ćeš dio kolača tog tržišta. :wink:
Samo moraš imati plan, kako da odmah radiš i na rješenju i na načinu da monetiziraš …kako bi znao točno koliki je omjer uloženog/dobivenog. A ne da gusliš xx godina i skužiš da radiš krivo kada pokušaš to svoje nešto i naplatiti.

Naravno, niti tada nećeš izgubiti, jer ćeš dobiti iskustvo i znanje …ali opet, cilje je i monetizirati. :wink: