Patenti - općenito

Pozdrav,

jel ima koga ovdje da se kuži u patente?

Kako se uopće provjerava koji patenti postoje na međunarodnom levelu?

Koliko je komplicirano patentirati nešto na međunarodnom levelu?

Smatrate li da kvalitetni patenti bitno podižu perspektivu i vrijednost firme koja posjeduje patente?

moj frend radi u patentnom uredu u zg… imas tu vise levela… razlikuje se zig i ime i autorstvo od industrijskog dizajna i patentiranja proizvoda i procesa…pogledaj ovdje
https://www.dziv.hr/hr/intelektualno-vlasnistvo/patenti/postupak-zastite/
na medjunarodnom levelu manje je komplicirano kolko je skupo…
ak ti treba za nekaj konkretno javi se na privat pa cu ti dat njegov mejl

Kako istražiti koliko je skupo? O kojem redu veličine se uopće radi?

Kroz par godina patenti ce biti bezvrijedni pa promisli dali ti je to bitno s obzirom da su na medjunarodnom abnormalno skupi. I mozda cak ako i imas neki patent mozda ti ga nece htjeti patentirat bez obzira…

Jedno vrijeme sam to pratio ali vec dugo nisam gledao…

Abnormalno skupi znači do 100k kn ili do 1M kuna? O kojem redu veličine pričamo?

Imam osjećaj da se ne ispati sve patentirati. Ali ako se radi o jednostavno provedivoj ideji, a poprilično inovativnoj…onda se valjda isplati patent.

Jer ideju koju ti lako netko drugi realizira, šteta ju je samo tako popušiti…

Ako me sjecanje ne vara ti moras svakoj drzavi uzet patent. U pojedinima kosta i do 100k$

A interesantno je da tvoja ideja mozda bude trebala nekoliko patenta, a ne jedan onda je to stvarno skupo. Ali imas neki zahtjev koji podneses za jeftinije koji ti daje kao sigurnost na par godina al opet ne u cjelom svijetu, …

Vidis to s patentima je najveca glupost, ali znam da su u ovom sustavu nuzno potrebni jer druge zastite nemas…