Payal Authorization

Prodao sam nešta online i kupac je platio preko PayPal-a. U pirtanju je iznos od 550$ i sada piše
Status: Pending
Authorization Expiration Date: Jul 9, 2016 20:56:26 PDT

Poslije toga je izvršena doplata u iznosu 60€ i to nije Pending nego Withheld do 1. kada vrše isplatu
Malo me buni ispod ove prve transakcije što imam 3 dugmeta, za šta oni služe?

Ja bi izabrao cetvrtu opciju tj zadnju na slici.

I ja sam, pa sam se razočarao.

Tu je moguće da nešto smrdi. Meni nikada uplata nije bila u “pending” statusu.

Proguglaj malo. Znam da sam čitao negdje da su se ljudi žalili da su “prodali” nešto preko raznih oglasnika, i da su dobili neku obavijest od PayPala o primitku novca koji je na authorizaciji, i da nikad nije odrađena transakcija do kraja.

Meni su uplate stalno na pending statusu, tj. sve dok onaj ko je poslao pare ne ide na transakciju>details>old acc view>confirm reciept. Ne znam da li je to to, ali tako je kod mene :slight_smile:

Hvala,
Vjerovatno je to neka vrsta zaštite za kupca. Ako ne potvrdi/traži povrat u roku mjesec dana onda automatski pusta pare sa pendinga. Al dobro je da znam proceduru puštanja para

Pa da to je to, ja uvijek trazim kada se zavrsi svaki posao da kliknu na to “confirm” :smiley:

Uglavnom,
Ja kao prodavac trebam kliknuti na “Capture” i na taj način potvrditi da je uplaćen ispravan iznos. Odmah potom novac prestaje biti “Pending”