Payoneer i konverzija dolara u domaće valute

Zdravo ljudi,

Zanima me koje banke koristite pri podizanju novca sa Payoneera, i koje imaju najpovoljniju konverziju sa dolara u domaće valute (u mom slučaju BAM ili BH Konvertibilna Marka). Pitam iz razloga što gubim ogroman novac radi retardiranog kursa. Recimo danas, kada je vrijednost dollara 1.75 BAM (prema googleu) ili 1,71 (prema http://coinmill.com/), meni UniCredit banka isplaćuje 1.55.

Nisam nikada ni ganjao da dobijem punu vrijednost, ali kad čovjek stavi na papir, gube se veliki novci. Kakva su vaša iskustva?

Ja prilikom isplate sa bankomata uvijek odaberem opciju bez konverzije,manje te pokradu

Uvijek pokradu, bez obzira što napravili :smile:
Upravo gledam PayPal tečaj (EUR/HRK) 7.9381! WTF?

Kako misliš bez konverzije? Mogu li podići direktno u dolarima i onda kulturno u mjenjačnicu po povoljniji kurs?

Sumnjam, ono sta je drmrgood mislio je sljedece:

Kada (barem u hr) na bankomatu dizes lovu, ima opciju sa konverzijom (lokalna banka radi konverziju) ili bez konverzije (konverzija se radi u pretpostavljam bank of america), i uvijek treba odabrati opciju bez konverzije jer manje love izgubis.

U oba slucaja dobijes kune iz bankomata (sumnjam da mozes podici u dolarima), ali je opcija bez konverzije bolja.

1 Like