Payoneer Kartica

Ne kužim šta znači naivni turist? Prije nespreman, da ne kažem glup. Nisam vidio da ti bankomati imaju strojnicu ugrađenu u sebi i da te tjeraju da gurneš karticu. Nije tebi upućen replay, ali si mi zgodan za quote

Koji drugi naziv koristiti? Tecaj na bankomatu ne pise, a zna se da je tecaj €€ vec dugo 7.30 - 7.50 kuna za 1 euro i bankomati svih banaka inace daju taj tecaj.

Pa ja sam prosle godine bila taj glupi turist. Ove ne.
No glup ili naivan, poenta je da postoji neko povjerenje da te neko nece odrati. Uobicajenje provizije su izmedju 1% i 2.5 % na recepcijma. Hocu reci, jasno je glupom ili naivnom turisti da mora platiti neku proviziju, ali ko nije sitnicar, konta se, valjda postoje neke regulacije tj. limiti koliko moze da mi uzme, i sve je ok u tim okvirima.
620 kuna za 100 evra je pljacka tj. zakazala regulacija

Ja sam ove godine koristio te ATM uređaje (bio glup). Pitaju dali pristajem na konverziju po nekom tečaju. Niti sam gledao niti me zanima, u tom trenutku mi treba lova koju sam mogao i prije zamijeniti.
Poanta je, koristiš taj ATM jer nisi na vrijeme reagirao. Drugo, PayPal ima proviziju, mnogima nije fer, ALI oni godinama zarađuju i naplaćuju isključivo putem PayPal servisa. Isto vrijedi za Payoneer isl… Da se bavimo poslom (Interno plaćanje) bio bi i tu provizija, samo nismo u tom poslu i ne znamo. Pa banke deru na sve strane, a gdje su porezi, prirezi, donacije, plaćanje komunalija, i razni drugi troškovnici…

1 Like

Uvek biraj bez konverzije kad podižeš keš :grin:

1 Like