PayPal automatic withdrawal problem (Drugi put ove godine)

I ja ih koristim godinama bez ikakvih pitanja ili problema, ali imaju uvid u stanje. Sjecam se jedne prilike kada su mi nudili nekakve pakete, prvo sto je na salteru djevojka rekla, a da tebi je glavno za PayPal.
Po tome znam da se vidi.

Adsense isplate su mi bile blokirane redovno, pocetkom svake godine. Morao sam ici i objasniti kakve su to isplate i popuniti izjavu u banci. Onda puste isplatu i zako opet svake godine. Evo, ove godine nisu blokirali. Izjava je za poreznu, ili sta je vec u BiH, da se vidi da nije rijec o nekom pranju novca

Pa na uplati pise da je uplatio Google…

Nadlezni uredi se ne zajebaju sa takvim stvarima. Oni zahtjevaju od tebe da se ti zajebajes i dostavis sta te vec traze.

Ja imam isti problem, ali PayPal je gospodska firma. Pretpostavljam da im šalješ mail, pa to potraje, meni nikada na mail nisu odgovorili. Ali, kada ih nazovem, ljudi riješe za minutu. Meni već duže vrijeme ne withdrawaju, ja nazovem, oni kažu šaljemo 20$ za naredna 4 mjeseca.

Debitna kartica. Valjda imaju uvid u transfere novca, ne znam, valjda im je to posao da znaju, zovu se Agencija za bankarstvo, šta mogu, kakva su im ovlaštenja i koliko znaju, pojma nemam.

Evo mejl iz banke koji sam dobio

Mi smo dobili sledecu instrukciju
potrebno od klijenata traziti da dostave sto detaljnija obrazlozenja i dokumentaciju za transakcije i izvod sa paypall racuna. Molim vas da klijentima skrenete paznju da u slucaju ne dostavljanja izvoda sa paypall racuna i detaljnih informacija Banka ce onemogućiti raspolaganje karticnim/tekucim racunom.

i opet isti obrazac koji sam i ranije popunjavao


Mene više muči druga stvar, ne mogu nikako da primim novac na PayPal, a primao sam. Kada se logujem na PayPal sve ok, ali kada neko pokuša da pošalje ne može, a na druge račune može.

Jeli ti bussiness account?

Premium.

Ma da. Ja imam Business account i ne mogu primiti uplate vece od 10$ ako ne napravim i posaljem invoice. Pretpostavljam da je i kod tebe slucaj. Dok sam imao Personal account uplate su normalno isle, samo dam email.

Ali na Premium sam već godinama, ovo se tek sada dešava. Mogao sam ranije primati.

Od kad ti ne mogu vece uplate?