Paypal - business account Hrvatska (svi koji ga imate i koristite)

Meni je knjigovotkinja rekla da u PU prihvaćaju ispise s web-stranica kao “račune” (do neke mjere, naravno ne baš bilo što, ja nisam ulazio u detalje). Ne postoji li mogućnost da se na PayPalu dobije neki izvještaj, pa da probaš vidjeti s knjigovotkinjom može li to proći? Konačno, čudi me da se od PayPala ne može dobiti račun - možda je poanta da moraš imati kakav business account?

Što se tiče izdavanja računa na neku kompaniju iz Indije - pa porez si platio gdje si ga platiti morao, ne vidim motiva za PU da istražuje. Pretpostavljam da bi to moglo biti zanimljivo ako bi sumnja pala na tebe iz drugih razloga, pa da se netko zapita od kuda tebi novi crveni Ferari, a ne zoveš se Kerum i zatraži od Interpola da pogleda kod tih Indijaca je li taj vaš biznis stvaran… :slight_smile:

[quote=“tsereg”]Meni je knjigovotkinja rekla da u PU prihvaćaju ispise s web-stranica kao “račune” (do neke mjere, naravno ne baš bilo što, ja nisam ulazio u detalje). Ne postoji li mogućnost da se na PayPalu dobije neki izvještaj, pa da probaš vidjeti s knjigovotkinjom može li to proći? Konačno, čudi me da se od PayPala ne može dobiti račun - možda je poanta da moraš imati kakav business account?
[/quote]

Moguce je dobiti jedino “Monthly Sales Report” tablicu gdje su izlistani detalji svake prodaje i koliko su uzeli provizije.
Pričat ću još s knjigovodtkinjom, uvijek se nađe neko rješenje, no korisno je prije saznati kako drugi to rade :slight_smile:

[quote=“Tritan”]Moguce je dobiti jedino “Monthly Sales Report” tablicu gdje su izlistani detalji svake prodaje i koliko su uzeli provizije.
Pričat ću još s knjigovodtkinjom, uvijek se nađe neko rješenje, no korisno je prije saznati kako drugi to rade :)[/quote]

Ako si iznosi provizije vrlo mali, onda jednostavno reci knjigovođi da ti taj dio obračuna kao porezno nepriznat trošak. Platit ćeš 20% poreza na dobit za te sitne iznose, ali te neće nitko ganjati. Ako želiš pošto-poto prikazati proviziju kao trošak i umanjiti poreznu osnovicu, onda traži od PayPal-a da ti izda račun i usput pitaj PU da li da isprintaš listu transakcija sa PayPal sučelja ili što već trebaš priložiti da bi se to knjižilo kao trošak.

Ako je u pitanju provizija od eBay-a, onda ti eBay izda račun kojeg ti plaćaš s karticom i tu si miran. A za ove sitne iznose, ja se ne bi zawebavao, nego bi nadoplatio još 20% na te iznose i bio miran.

Može lise ova kartica koristiti za povlačenje novca sa PayPal na poslovni žiro račun d.o.o.-a?
www.pbz.hr

Visa electron, trebala bi.

Erste + paypal ne ide - provjereno. Ide samo pbz jer pbz jedini izdaje debitnu karticu za poslovne subjekte
preko koje mozes primati pare sa paypala.

Racune moras izdati za svaki komad robe koji si prodao. Nema govora da izdas jedan racun za cjelokupni iznos koji ti paypal posaljep

Problem je samo ako ti je kupac iz hr onda je pitanje da lj smijes izdati racun u stranoj valuti. Paypal nema kune kao sredstvo naplate.

U sve teme o paypali si upleo svoj problem sa naplatom i primanjem kartica od strane paypala za Pravne osobe.

Pa jednostavno ispostavi račun na ime Paypala pa si time riješio problem, imaš pravdanje za sredstva na računu, a nemaš problem sa domaćim kupcima i stranom valutom, paypal će izdati račun kupcu i dobro. Nisam siguran da li to funkcionira ali bi trebalo, nema razloga zašto ne bi.

[quote=“Dr_Ante”]
Racune moras izdati za svaki komad robe koji si prodao. Nema govora da izdas jedan racun za cjelokupni iznos koji ti paypal posalje[/quote]

Kad bi izdavao račun svakom pojedinačnom kupcu, onda bi te račune vjerojatno morao i fiskalizirati pošto kupac kojem izdaješ račun ne uplaćuje na tvoj devizni.

[quote=“CreatifCode”]U sve teme o paypali si upleo svoj problem sa naplatom i primanjem kartica od strane paypala za Pravne osobe.

Pa jednostavno ispostavi račun na ime Paypala pa si time riješio problem, imaš pravdanje za sredstva na računu, a nemaš problem sa domaćim kupcima i stranom valutom, paypal će izdati račun kupcu i dobro. Nisam siguran da li to funkcionira ali bi trebalo, nema razloga zašto ne bi.[/quote]

Taman posla. PayPal nije affiliate mreža pa da prodaješ tuđe proizvode i na kraju ispostaviš jedinstveni račun za cjelokupni iznos sa stavkom “Usluge promidžbe”. PayPal je samo sustav za naplatu tako da moraš izdati račun za svaki proizvod koji je prodan.

Znam da je dosta vremen prošlo od ove teme, međutim neka pitanja su i dalje nerazjašnjena pa ako može neki update ovoga?

U NJemackoj bez problema mozes i na normalni Racun da saljes lovu na Racun i sa Racuna na PayPal… netreba ti Visa…
Isto tako i Poslovni…

Meni isto treba za posao, naime imam firmu koja je otvorena međuostalim i za zastupanje, uvoz izvoz, proizvodnju i sl.
Do sada smo zastupali, i dalje zastupamo strane proizvodđače mjerne opreme, ali imamo namjeru i plasirati naše proizvode na strana tržišta te bi koristili čak i eBay te amazon, zbog čega me interesira ovo…

Dali se netko poigrao u Paypal Sandbox-u ?

Naime imao sam priliku programirati naplatni sustav za jednu turističku agenciju pa postoji opcija na tom paypal sandboxu da sami kreirate imaginarni poslovni račun, također i imaginarne klijente kojima dodijeljujete imaginaran novac.
Platni sistem koji sam programirao je još uvijek u tom sandbox modu pa vam ne mogu opisati ostale detalje.
Pazite koji email registrirate kao developer u paypalu jer taj email nećete moći kasnije korisiti za poslovni račun.

Netko je spomenuo čekove, primanje čekova u takvom buisnis računu se može isključiti.