PayPal dispute - tracking ID could not be verifed?

Pozdrav,

imao sam situaciju gdje se klijent preko PayPal-a žali da mu artikal nije stigao.
Artikal je poslan sa trackingID-om preko Hrvatske Pošte i preko trackingID-a se vidi da je paket stigao do kupca, ali ga isti nije podigao.

I ja u odgovoru na dispute označavam da postoji trackingID, ali nisam znao što da napišem u polje kurir službe (tj. nije postojala vrijednost “Hrvatska Pošta”) …pa sam odabrao “Others” i ručno upisao “Hrvatska pošta”.

Pod dodatnu napomenu sam stavio da se trackingID može provjeriti na linku Hrvatske Pošte: https://www.posta.hr/

Da bi PayPal na to odgovorio:

We’ve completed our review of this case and decided in favor of your buyer.

The buyer stated they never received the item, and the proof of delivery details provided could not be verified.

I osim što su nezasluženo vratili kupcu novce, još su mi i naplatili 8$ njihovo sudjelovanje u disputeu.

Neću izginuti za te novce, ali nije mi jasno kako su mogli tako olako presuditi na stranu kupca?
Što bi ja trebao, plaćam sve te brojeve za praćenje i onda da nemaju vrijednost u očima PayPal-a?
Imam osjećaj da ti brojevi možda postoje na nekoj većoj razini gdje se mogu provjeriti, nego li na stranici Hrvatske Pošte, i da bi tada ta informacija bila vjerodostojnija? No gdje bi to bilo?

Hvala na bilo kakvoj sugestiji.

možda da si stavio link od track17

ili eventualno tracking web stranicu od države u kojoj živi kupac,

Hvala za ove, nisam znao za njih. Bolje prikazuju tracking podatke od HR pošte. :slight_smile:

Nego, po njima ispada da nije isporučeno… moguće da je zato PayPal odlučio na stanu kupca.
Mada je opet mutavo, tracking podaci pokazuju da je paket stigao u grad kupca …a kupac moguće nije na vrijeme podigao paket i zaštićen je … heh.

PayPal je jedno veliko sranje za prodavače. Zaboravi i kreni dalje, a naredni put prvo ih zovi telefonski i pitaj sta treba, pa opet zovi kada posaljes sta treba.

da, dosta detaljno prikazuju tracking informacije

i mogu slobodno reći da ih koriste mnogi diljem svijeta. na neki način su priznati.

a inače ako buyer ne primi paket, nažalost tu nemreš ništa :frowning:

ali da je, paypal a pogotovo ebay su više manje uvijek na strani buyera

samo treba malo pogledati ebay forume…