PayPal Express Checkout Fiskalizacjia ili ne?

U hrvatskoj na webshopu nije potrebna fiskalizacija ako kupac placa PayPal-om a ako placa karticom kreditnom ili debitnom onda fiskalizacija - treba.

Sto ako koristim PayPal Express Checkout na svom web shopu, treba li mi onda fiskalizacija ili ne? Na dosta razlicitih misljenaj nailazim.

Fiskalizacija ovisi o djelatnosti kojom se firma bavi. Ako tvoja djelatnost zahtjeva fiskalizaciju, onda ćeš za sav novac koji uđe u firmu praviti fiskalni račun. Pa tako ako npr. sa PayPala povučeš novac na račun firme, onda ćeš izdati - napraviti fiskalni račun za taj iznos.

I to je legalan način da ti novac prođe kroz firmu i bude oporezovan.

Ne treba. Imas odgovor na stranicama Porezne.

Jel moze link jer njihova tumacenja nisu uvik ista?

Ne bih se složio. Fiskalizacija ovisi o načinu naplate, djelatnost je nebitna.

Porezna gleda paypal kao transakcijski račun i nema potrebe za fiskalizacijom.

Slobodno pročitaj odgovor na stranicama Porezne

Totalno krivo. Bar što se Hrvatske tiče.

Da budem jasan do kraja (mozda pomogne nekome u buducnosti), PayPal Express Checkout je usluga kojom PayPal naplacuje karticno od musterije bez da musterija ima otvoren PayPal racun znaci ponasa se slicno kao i svaki drugi payment gateway koji procesuira kartice. Odatle dilema jer se ne radi o uobicajnom PayPal placanju gdje musterija ima otvoren PayPal racun.

Onda je pitanje gdje novac koji klijent posalje preko express checkouta zavrsi.
Ako zavrsava na istom Paypal balanceu, onda je u ocima porezne isto kao da si primio od nekog ko ima Paypal nalog, jer porezna nema uvid u tvoje transakcije i na koji nacin je tebi dospio novac na Paypal balance (da li je zarada od nekog sajta, da li je neko poslao sa naznakom friends and family, ili biznis transakcija)

Zar ne? :slight_smile:

Po meni treba fiskalizirati. Prema napisanom to je kartično plaćanje, a PayPal je samo gateway i može doći do zabune.
U svakom slučaju nije greška ako fiskaliziraš nešto što ne treba.

I to je dilema koju ja zapravo imam. Gateway je ko i svaki drugi al lova sjeda na PayPal racun.

Fiskalizaciju bi volio izbjec ako ikako mogu jer je zapravo nepotrebna komplikacija u procesu.