Paypal konverzije valuta

Moze li mi neko objasniti zasto je npr 1 $ u markama 1.80 a na paypalu je 1$ trenutno 1.69,imaju neku proviziju ili nesto?hvala unaprijed.

Ne rade za đabe, jel’

1 Like

Gdje to da odmah mijenjamo? :smiley:

Da, imaju proviziju al izgleda da su stvarno malo pretjerali:
https://www.monito.com/en/wiki/paypal-quietly-increased-its-currency-conversion-fees

Da stvarno su pretjerali. Od svoga tecaja valute do provizije…

Ne mozes gledat google nego gledaj po bankama… Svakako ti ne daje tu prodajni kurs za dolare nego srednji.

Trenuto po BiH je dollar 1,73 ako prodajes dolare… Sad ti Paypal nece naplatit onih 5$, tako da dok povlacis 100$ il manje, isplatice ti se vise nego prije

Aha i jos da vas pitam jel kad se radi automatic transfer ne uzima fee a inače uzima 4$

Ne uzima se fee za automatic transfer , ali ide opet po njihovom tečaju

Aha e hvala svima puno

Mogu ti nastelat da ne rade oni konverziju nego banka. Samo zovi ili salji mail.

Nisam odavno to gledao, ali zar se prije (mozda ima i sada) nije moglo odmah na paypalu staviti tko radi konverziju?

Ne, nazoves ih da prebace, kobajagi prebaci i onda kasnije sve opet po starom. Lopovi, valja izvuci sad pare dok ne propanu

ja uvijek kada sam upoređivao isplaćivali su po srednjem kursu, ne znam šta se žalite … ni banka vam neće bolje dati

Zapravo hoce, ja sam prebacio da banka konvertira, i oni daju kupovni tecaj koji je daleko bolji (PBZ je u pitanju). Iskreno pojma nemam zasto tako rade, ali neću se žaliti :slight_smile:

Oće, pogotovo revolut da bolje. A i meni je za isplatu u dolarima na revolut bila manja paypal provizija nego isplata u kunama (znači uzmu na konverziji i još naplate veću proviziju).
Na aliexpressu mi revolut ako nemam dolare nego kune prvo prebaci u dolare pa onda plati tim dolarima, skida točno kolko je po njihovom tečaju, pbz mi je uvijek uzimao nešto sitno više od tečaja.