PayPal - Oglas - Scam? - Sigurnost

Joj znam koji je to lik i ja sam bio na ispitivanju prevario me za mobitel. Mislim da je iz Đakova, Zagreba ili Zadra tako nešto.

Uzimao ljudima kopije kreditnih kartica, prebacivao pare na kladionice, kontaktirao iskljucivo preko besplatnog servisa za slanje sms poruka. Znao je pisati da je iz dubrovnika etc. ima na njuškalo blogu ali to je stara priča slao je poruke preko smsaj.me i smsaj.com.hr ovaj servis od Mirka pa su ga tako i ulovili i saznali koja kladionica, korisnicko ime etc.

Ma ja sam zavrsio sa tim ispitivanjem za 10 - 15min kod insektora, ali zato sam vidio one ispise iz baze podataka od smsaj.me i smsaj.com.hr bilo je pa sigurno preko cca. 100 stranica toga (malo ja se nageo na stol kad je ispektor izasao) :wink: :wink:

Čuj to nisam znao da je u Australiji.

Mene nije prevario za veliku lovu 1500kn, kako si ti prošao? @in4hr

Pisao je gore, ovaj mu je poslao sliku licne karte pa je to ovaj zloupotrebljavao, nisam siguran da li ga je i za novac prevario

Mene nije prevario za lovu :slight_smile: Ja sam prodavao prije godinu i pol dana iphone 5s na njuskalu. Javio se isto tako preko smsaj me servisa … i reko da ce uplatit avansno pare, al nek mu poslajem sliku kartice i osobne da vidi kome placa. Razumno gldajuci i ja bi to isto trazio da nekome hocu 3400 kn uplatit na neviđeno. Skuzio sam tek u cemu je fora kad me je trazio da slikam odpozadi karticu :slight_smile: Na svu srecu na kartici (prednja strana) se nije nista vidjelo jer su RBA kartice lose kvalitete pa se nakon godine dana sve izlize :)) I nakon par mjeseci od tog, pokucali mi na vrata 2 inspektora. Bio 2-3 puta na razgovor i sad sam svjedocio za DORH i to je to. Rekli su mi kak se zove lik … ali sam iskreno zaboravio. Pobjego je u australiju … uhvatili su ga tako da je sve uplate preusmjeravao na favorit kladioicu i isplacivao na svoj tekuci. Bas neki bistar momak :slight_smile: Ima preko 80 prevarenih ljudi od strane istog. A barem je na 10-15 adresa slao moju osobnu i predstavljao se kao ja. Al eto … doso i tome kraj. Nakon tih sranja sve kladionice su postrozile pravila za isplatu, traze sad osobne, dok je prije bilo potrebno samo pokazati “code” koji generira web i dali bi ti pare.