Paypal omogućio primanje uplata u Hrvatskoj

Imaš pala koji ti paya! :strumpf:

Svi koji žele testirati mogu li ja primati molim da mi se jave - minimum 100$.

[quote=“ePips”]Odeš u OTP ili neku drugu i uzmeš prepaid…[/quote]Neman love. Baš zato bi mi dobrodošla normalna kartica s obročnom otplatom.

Da, i meni RBA Visa Electron ne prolazi, ali zato Visa Electron od PBZ je prošla.
Već sam se pobojao da ću morati ići nekome &%$&%$&%.

Anyway, sad još samo da naučimo neuko siromašno pučanstvo Hrvatske što je to Pejpel, pa svi možemo zadovoljno početi trljati ruke :slight_smile:

Prvi problem na koji sam naišao: imao sam jedan pending kod tipa pa sam ga sad cimnuo da mi pošalje paypal i on mi veli da mu nije prošlo dirketno slanje već samo echeck pa sad na paypal accountut imam ti lovu ali piše:Pending Until Mar 15, 2011. Tip je iz Kanade. Nije mu baš jasno zašto je prošao samo echeck a nije,bogami,ni meni.

I meni. :cool:

S Erste bankom sam plačao već neko vrijeme preko paypala svašta, a ako možeš plačati možeš i primati, ljepše je plačati doduše jer nemaš nikakve provizije niti išta :smiley:

Zagrebačka uvjerljivo najgora banka u Hrvata, Raifasen druga najgora.
Hypo se isto opasno pogoršava. Jebiga čim banka ima više klijenata gora je.

:zub:

Za mjesec dana će bit otvorena tema: “Paypal nevalja, uzimaju 5%, bla bla, smradovi”

???
U Hrvatskoj je službena valuta kuna i sve cijene moraju biti istaknute u kunama.
Ali, nema tog zakona koji brani (ili može zabraniti) prodaju nečeg za devize, šećer, ovčje kože, rad ili što god ti već padne na pamet. Što se tiče naplate u devizama, čak postoji i zakonski pokrivene razlike u tečaju te trošak obrade…

Inače, i prije si mogai primati lovu na PayPal ako si iz Hrvatske. Trebalo je samo zamoliti i obrazložiti.

[quote=“Sljaker”]U Hrvatskoj je službena valuta kuna i sve cijene moraju biti istaknute u kunama.
Ali, nema tog zakona koji brani (ili može zabraniti) prodaju nečeg za devize (…)[/quote]I meni je bilo malo smiješno kada sam pročitao tamo na netokraciji da se postavlja pitanje oko toga. I čini se da bi se ta dezinformacija mogla proširiti.

Ionako ovi naši kartičari mudro sve valute prvo preračunavaju u eure, a onda iz eura u kune, pa se osim kamatama još potkože i pretvarajući nas u blesane koji u mjenjačnici dolare mijenjaju u eure, pa onda odmah eure u kune.

Godinama se već provlači ta teza, a prvi put sam je čuo kod opravdanja teze da treba koristiti hrvatske “merchant accounte” jer jedino oni dozvoljavaju naplatu u kunama. Pa su “upućeni” to počeli ponavljati dok god ta dezinformacija nije postala skoro pa službena. :slight_smile:

Dakle, za sve koji dvoje: PayPal se može koristiti i u tuzemnom platnom prometu. Jedino, ova “pending” obveza od 30 dana na početku takvu opciju čini vrlo rizičnom…

[quote=“Sljaker”]???
U Hrvatskoj je službena valuta kuna i sve cijene moraju biti istaknute u kunama.
Ali, nema tog zakona koji brani (ili može zabraniti) prodaju nečeg za devize, šećer, ovčje kože, rad ili što god ti već padne na pamet. Što se tiče naplate u devizama, čak postoji i zakonski pokrivene razlike u tečaju te trošak obrade…[/quote]

Pričaš gluposti… pročitaj si malo, nema zakona koji brani da ti stranoj osobi naplatiš u devizama, ali ima za rezidente (provjerio sa knjigovodstvom).

III.

(1) Nije dopušten prijenos deviznih sredstava s deviznoga štednog uloga ili deviznog računa rezidenta fizičke osobe na devizni račun ili devizni štedni ulog drugog rezidenta.

(2) Stranu gotovinu na devizni račun ili devizni štedni ulog može uplaćivati samo fizička osoba koja je vlasnik deviznog računa ili deviznoga štednog uloga ili koja je ovlaštena osoba.

Plaćanje i naplata između rezidenata

IV.

Dopušteni su plaćanje i naplata između rezidenata u stranim sredstvima plaćanja u sljedećim slučajevima:

a) pri kupoprodaji blagajničkih zapisa Hrvatske narodne banke i vrijednosnih papira izdanih od Republike Hrvatske koji glase na strana sredstva plaćanja, na primarnom tržištu

b) pri kupoprodaji robe u slobodnoj carinskoj prodavaonici

c) pri kupoprodaji robe s carinskog skladišta tipa »D«

d) za isplatu plaća zaposlenicima rezidenata koji su privremeno na radu u inozemstvu (zaposlenici na radilištima u inozemstvu, u predstavništvima, pomorci, konzuli, diplomati i slično)

e) za isplatu troškova službenog puta i drugih troškova povezanih s time u inozemstvu

f) pri kupoprodaji robe i usluga između korisnika slobodne zone te pri kupoprodaji robe i usluge između korisnika slobodne zone i rezidenta izvan zone, ako je riječ o robi ili usluzi koja je namijenjena izvozu ili koja je uvezena.

V.

Između rezidenata zabranjeni su plaćanja i naplate u stranim sredstvima plaćanja koji nisu navedeni u točki IV.

Koga je trebalo zamoliti? Paypal? A šta je bilo sa hrvatskim zakonom koji ti brani otvaranje nerezidentnog računa bez odobrenja HNB-a?

Dobro sto je onda na kraju istina i sto se moze ako netko zna iz prve ruke?

Recimo da imam VISA karticu, devizni racun spojen na nju.
Amer mi plati za posao 100$, paypal mi uzme koliko 5$, 5% ili sto, hrv banka mi uzme koliko?

Još kada i država počne uzimati svoj dio :frowning:

Ma to kukanje ne pomaze nista, mozemo kukat 100 godina kako ovo i ono ne valja. Istina je da ne valja i kako je lose itd ali jebiga stvari se mjenjaju i to je sve relativno, losiji smo od USA, bolji smo od Libije npr i tako sto sada u ■■■■■, jebiga ajmo vidjet sto mozemo sa ovim sto imamo a ono sto je lose probat promjenit. :slight_smile:

Je li možda kojim slučajem važi i za bosnu? Bi li ja mogao kao bh državljanin otvorit neki račun uzet karticu i šta sve treba u hrv i koristit to? Treba mi pejpal da postanem cyber beggar jer pravi cyber beggar ima pejpal
majk moj mentor i duhovni guru

http://www.makemikeamillionaire.com/

[quote=“vbunjevac”]Pričaš gluposti… pročitaj si malo, nema zakona koji brani da ti stranoj osobi naplatiš u devizama, ali ima za rezidente (provjerio sa knjigovodstvom).

III.

(1) Nije dopušten prijenos deviznih sredstava s deviznoga štednog uloga ili deviznog računa rezidenta fizičke osobe na devizni račun ili devizni štedni ulog drugog rezidenta.

(2) Stranu gotovinu na devizni račun ili devizni štedni ulog može uplaćivati samo fizička osoba koja je vlasnik deviznog računa ili deviznoga štednog uloga ili koja je ovlaštena osoba.

Plaćanje i naplata između rezidenata

IV.

Dopušteni su plaćanje i naplata između rezidenata u stranim sredstvima plaćanja u sljedećim slučajevima:

a) pri kupoprodaji blagajničkih zapisa Hrvatske narodne banke i vrijednosnih papira izdanih od Republike Hrvatske koji glase na strana sredstva plaćanja, na primarnom tržištu

b) pri kupoprodaji robe u slobodnoj carinskoj prodavaonici

c) pri kupoprodaji robe s carinskog skladišta tipa »D«

d) za isplatu plaća zaposlenicima rezidenata koji su privremeno na radu u inozemstvu (zaposlenici na radilištima u inozemstvu, u predstavništvima, pomorci, konzuli, diplomati i slično)

e) za isplatu troškova službenog puta i drugih troškova povezanih s time u inozemstvu

f) pri kupoprodaji robe i usluga između korisnika slobodne zone te pri kupoprodaji robe i usluge između korisnika slobodne zone i rezidenta izvan zone, ako je riječ o robi ili usluzi koja je namijenjena izvozu ili koja je uvezena.

V.

Između rezidenata zabranjeni su plaćanja i naplate u stranim sredstvima plaćanja koji nisu navedeni u točki IV.

Koga je trebalo zamoliti? Paypal? A šta je bilo sa hrvatskim zakonom koji ti brani otvaranje nerezidentnog računa bez odobrenja HNB-a?[/quote]

A molim te koji to zakon ti citiraš?
Nije zakon o deviznom poslovanju.
A i knjigovođe često pojma nemaju, nažalost.

[quote=“vbunjevac”]Pričaš gluposti… pročitaj si malo, nema zakona koji brani da ti stranoj osobi naplatiš u devizama, ali ima za rezidente (provjerio sa knjigovodstvom).

III.

(1) Nije dopušten prijenos deviznih sredstava s deviznoga štednog uloga ili deviznog računa rezidenta fizičke osobe na devizni račun ili devizni štedni ulog drugog rezidenta.

(2) Stranu gotovinu na devizni račun ili devizni štedni ulog može uplaćivati samo fizička osoba koja je vlasnik deviznog računa ili deviznoga štednog uloga ili koja je ovlaštena osoba.

Plaćanje i naplata između rezidenata

IV.

Dopušteni su plaćanje i naplata između rezidenata u stranim sredstvima plaćanja u sljedećim slučajevima:

a) pri kupoprodaji blagajničkih zapisa Hrvatske narodne banke i vrijednosnih papira izdanih od Republike Hrvatske koji glase na strana sredstva plaćanja, na primarnom tržištu

b) pri kupoprodaji robe u slobodnoj carinskoj prodavaonici

c) pri kupoprodaji robe s carinskog skladišta tipa »D«

d) za isplatu plaća zaposlenicima rezidenata koji su privremeno na radu u inozemstvu (zaposlenici na radilištima u inozemstvu, u predstavništvima, pomorci, konzuli, diplomati i slično)

e) za isplatu troškova službenog puta i drugih troškova povezanih s time u inozemstvu

f) pri kupoprodaji robe i usluga između korisnika slobodne zone te pri kupoprodaji robe i usluge između korisnika slobodne zone i rezidenta izvan zone, ako je riječ o robi ili usluzi koja je namijenjena izvozu ili koja je uvezena.

V.

Između rezidenata zabranjeni su plaćanja i naplate u stranim sredstvima plaćanja koji nisu navedeni u točki IV.

Koga je trebalo zamoliti? Paypal? A šta je bilo sa hrvatskim zakonom koji ti brani otvaranje nerezidentnog računa bez odobrenja HNB-a?[/quote]

Nisam siguran tko baljezga, ti ili tvoj “knjigovođa”.
Uglavnom, siguran sam da ljudi iz poreznog nadzora znaju bolje nego i ti i on(a). :wink:

Uglavnom, ako ja želim prodavati svoju robu za ovčje kože, naravno da to smijem, a kamoli ne bih mogao za devize. Rezidentu, naravno. Pod uvjetom da sam temeljnu cijenu izvjesio u kunama, naravno.

Što se tiče PayPala, tko kaže da je radio preko nerezidentnog računa? Radio je preko regularnog deviznog računa u Hr banci. I još uvijek radi…
Ponavljam, samo ih treba zamoliti i obrazložiti molbu.

Također, kakve veze ima HNB sa mojim eventualnim otvaranjem nerezidentnog računa u inozemstvu? Pogotovo ako se radi o USA ili Švicarskoj ili bilo kojoj zemlji izvan EU? Kako si zamišljaš da gastarbajteri dobivaju plaću, tako da traže odobrenje od HNB? Daj, ne budi smiješan… :wink:

Visa Electron Splitske banke također prolazi.

Hrvatski državljanin do nedavno nije mogao otvoriti račun u inozemstvu, sada može, bez da živi ili radi u zemlji u kojoj otvara račun.