Paypal omogućio primanje uplata u Hrvatskoj

FYI :slight_smile:

Problem je samo što nema hrvatske kune kao valute za poduzetnike, tako da neće moći naplačivati unutar zemlje putem paypala, ali valjda će i to promjeniti uskoro…

Gdje si to pročitao?
Baš imam kod jedne tvrtke kojih 200$ ali plaćaju samo na paypal pa sam mislio to nekako čenđati ali ako se more sad k nama…

Tportal Servis PayPal napokon dostupan u Hrvatskoj

[color=“White”].[/color]

Ja se sad odoh napit u ime napretka!

pit ćemo svi skupa zajedno!!! konačno!

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Neko je već počeo pit! :cuga2:

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

jao odlična vijest!!!

:gitara::gitara:
Upeglao sam si odma bankaricu da mi prica kakve kartice mi trebaju aaa.

Stvarno ja sam vrlo izrazito sretan, zbog svih nas a i ostatka hrvacke kad skuze sto to znaci :slight_smile:

Sad ćemo se svi obogatiti preko noći :yo:

Ako razmislite, nisu baš ništa napravili.

Samo su ažurirali svoje web-stranice u skladu s izmjenama našeg zakonodavstva koja od 1. 1. ove godine dopuštaju hrvatskim državljanima da otvaraju bankovne račune u stranim zemljama.

Zapravo, trnac je u pravu… lol, a i provizije su malko visoke, vidjet ćemo kako će to ići…

[quote=“tsereg”]Ako razmislite, nisu baš ništa napravili.

Samo su ažurirali svoje web-stranice u skladu s izmjenama našeg zakonodavstva koja od 1. 1. ove godine dopuštaju hrvatskim državljanima da otvaraju bankovne račune u stranim zemljama.[/quote]

A jel? A dosad si mogao primati lovu na hr paypal? Pa nije to samo do ažuriranja web-stranica! Ta lova ipak negdje postoji i bilo je nužno odraditi i tehnički dio.

Htjeo sam predložiti pijanku, al vidim da su me preduhitrili :smiley:

Pa i nije baš da su napravili kozmetičke izmjene, ipak je jednostavnije mnogima da mogu primati lovu direktno na karticu kod hrvatske banke… $5 i nije puno za proviziju ako se zarađuje…

Još im je malo sjebana stranica i piše da je “send only” account iako su se pojavili novi gumbići za primanje love…

Misliš tsereg? :slight_smile:

Ovo je mali korak za PayPal, a veliki za hrvatske korisnike.

Napokon!

Naviru mi suze radosnice!

20 % mojih online* muka: vaporized into thin air :0

*i offline

Sad još da sredim ovih 80%… =D

Nije potrebna, niti je ovdje poanta u zahvalnosti što je neka firma minimalno ažurirala svoj sofver, tj. omogućila da upišeš broj svog bankovnog računa i ako si u konfiguraciji accounta izabrao “HR”. Firme to i inače rade kada vide da bi mogli profitirati.

Svakako je lijepo od njih da prate naše zakonodavstvo i poštuju ga (mogli su uz HR-accounte omogućiti upis bankovnog računa otvorenog u SAD-u i ranije, ali nisu - valjda zbog poštivanja i naših zakona).

Ovime, međutim, nije omogućeno stvarno primanje uplata u Hrvatskoj - i dalje nisu riješili problem što nemaju bankovnu instituciju - partnera u Hrvatskoj koja bi im omogućila da i ovdje posluju. Ima rasprava o tome ovdje na forumu u kojem nagađamo zašto (zaštita skupljih kanala plaćanja naših mastodontskih banaka, nepostojanje želje drugih banaka da konkuriraju, strateška orjentacija naših banaka na financiranje uvoza, ne i izvoza, …)

Ili jesu riješili sada taj ključni problem?