PayPal pending balance pitanje

Pozdrav.

Prije par danas napravio sam PayPal (novi korisnik) i svaka uplata koju primim ide na Pending balance i to je kao pravilo za nas ‘nove’.Primio sam vec neki novac i on stoji na Pending balance iako je osoba koja mi je poslala novac potvrdila uplatu.

Ja negdje oko 8.8.2014 trebam primiti jednu vecu svotu novca koja mi treba hitno tacnije do 14.9 novac mora biti kod mene u rukama.Da li postoji neka mogucnost da ja taj novac dobijem na available balance za neko krace vrijeme ? Mozda da kontaktiram PayPal ili nesto slicno ?

Sve je legalno i posteno, nije nikakva muljaza u pitanju.Ima li neko neka iskustva ?

Da li si potvrdio karticu na paypal ?

Da li imaš nešto u Notifications da nisi obavio ?

Koliko dugo ti je novac u Pending ?

Posto ti je bitno da bude odmah raspolozivo i imas karticu povuci tu isplatu na skrill i miran si. Ne mozes izbeci pending kao pocetnik u BiH nema sanse.

Taj mi novac nije jos na Pending balance, doci ce na PayPal najkasnije 8.8-2014.

@Lavi ne moze isteklo vrijeme za payout, a ja vec odabrao paypal.

Ne možeš ga povući prijevremeno.

@Lavi, ja koristim Paypal godinama, i dalje večina uplata ide na pending…

:frowning:

Da li ti svaki Pending proces traje 30 dana ili nekad manje, jer mi je svaki dan bitan? Da npr za 25 dana bude dostupan novac ja bih bio na konju.

30 dana, sve je to automatski, ne možeš utjecati na to.

Ok hvala ti .

Znaci i da potvrdi korisnik uplatu opet ne vazi ?

Moguce, ja zadnje 3 uplate nisam imao pending i to sam se bas iznenadio posto idem da potvrdim da sam primio pare i odmah reko da vidim kada ce biti raspolozive kad vidim da su odmah dostupne. Moguce da ce da ga vrate ali za sada nema.

Da li ih primaš od iste osobe? Meni jedino ne idu na pending one uplate koje primam od iste osobe duže vrijeme.

Prvi put od ove kompanije primam novac na PayPal.

Jedino mi preostaje da se pokusam s njima dogovoriti da nakon 15-ak dana potvrde uplatu.

Belmine ako traje duze od 4 dana znaj da pošiljalac nije potvrdio transakciju !

Dve su od istih osoba koje su mi slale pre (slali mi 2x pre), a 3 je prvi puta od te osobe.

Prvi put čujem da se može uticati na pending (ovaj tip pendinga za BiH) time što će pošiljalac potvrditi transakciju, da li si siguran da funkcioniše?

Da kada potvrdi transakciju onda ti pare nakon 2-3 dana budu avialable ili kako se vec kaze :smiley:

Pretpostavljam da je za BiH isto kao i za Hrvatsku, a to znači da ako pošiljatelj potvrdi transakciju na svom PayPalu odmah ti prelazi u “available balance”.

S druge strane, ako će ti novac poslati neka kompanija, vrlo je vjerojatno da će to poslati kao mass pay, a onda ti odmah ide u “available balance”.

Detaljnije o izbjegavanju “pending balance”: http://www.honorarniposao.net/#!paypal/c1jp

1 Like

OT: stranica ti je jako dobra ali linkove stavi gold ili yellow. Nemoguće ih je čitati sad kad su plavi.

1 Like

Trebam uhvatit volje, pa možda promijenim :slight_smile:

Ali da ne bude off topic…vidim da autor teme pita i da li mora proći 30 dana ako uplatioc ne potvrdi transakciju. Ne mora. Ne znam kako to, ali zna se dogoditi da bez potvrde novac prijeđe u “available balance” nakon 20-25 dana.

Mada je najjednostavnije tražiti uplatioca potvrdu transakcije i tako je sve momentalno sređeno.

@mitok jedan klijent mi je poslao novac 7.7 i u Detail pise da je Instant a i on sam kaze da je potvrdio uplatu.

Novac i dalje stoji na Pending.Da li sam ja mozda nesto mogao zeznuti prilikom prihvatanja uplate ?

Ja sam 1000% ubjedjen da nakon slanja novca nije usao u posiljku i potvrdio slanje :slight_smile: