Paypal pitanje!? Povlačenje novca i novi nalog

Lijep pozdrav svima,
Bio sam do nedavno korisnik PayPal’a.
Ali kao što sami znate i upućeni ste, da PayPal traži glaku u jajetu.
I oni su meni limitirali račun ured, nakon 2,5godine.
S time sam uspio nekako izmjenim svoje ime slovo po slovo na starom Pp banovanom računu.
I otvorio sam nedavno novi račun u Sberbank BiH.
Stigla mi je kartica i bilo je sitnih problema dok su prihvatili karticu. Uspio sam nekako to odradit. Ja sam promjenio uređaj drugi, stavio “lažnu adresu tje lokaciju” i uspio sam nekako potvrditi račun. I mjesto imena s završetkom (č, ć) stavio sam samo “c”
Stime da sam dobio neku manju uplatu novca i htjeo da povučem na banku još sinoć uvjek mi izbacuje grešku kao sorry we can’t bla bla…
Čitao sam ovde na forumu da su mnogi imali problema s Sberbankom!?
U pitanju je (Visa electron debit card)
Dok sam bio u Novoj Banci, bez ikakvih problema radilo savršeno.
Mada mi ova banka nije na samom početku odgovarala, radi veliki uplata. Sipa, ovo ono… Ubucen sam i to radi poreske uprave.
Sad me zanima još jedno kratko pitanje…
Ja sam čitao negdje da PayPal nema uvid gdje je kartica napravljena ili registrovana. Stime sam stavio lažnu adresu da nebi bio opet limitiran. Mada znam da ce me ubrzo skuziti jer imao sam s PayPalom posla i prije 10 godina sličan problem ali ovaj put odradio sam na malo drugačiji način nego prije.
Eh sada da li mora biti identično ime i prezime na PayPalu kao i na kartici!?
Jer po mome oni nisu mogućnosti da na milione korisnika pregledaju ručno, da proknjizu svaku uplatu.
Ali manje vise to je sad problem, nego nemogu povući novac na karticu tje banku…
Kako šta dalje, vjerujte mi ne znam ni sam.
Pa vas molim da me uputite ili kažete neki vas savjet.
Hvala svima unaprijed i odvojenom vremenu na čitanju!

sberbanka je ruska, negdje sam vidio da su nekome otvoreno poručili da li iz googlea ili iz paypala da je bilo koji subjekt koji ima veze sa rusijom pod lupom :smiley:

sve banke u bih su dužne da svaku sumnjivu transakciju prijave SIPA-i … a pogotovo one transakcije iznad 30k KM … njih prijavljuju na dnevnom nivou … dakle nema tu ova banka, ona … sve banke su dužne po zakonu

isto tako je svaka banka dužna da svu dokumentaciju proslijedi poreskoj upravi ukoliko poreska od banke službeno zatraži dokumentaciju :smiley:

tako da ako misliš da će te banka spasiti - neće :smiley:

koliko sam shvatio, tvoje ime je na paypalu banovano?

1 Like

Da ime prezime, adresa. :roll_eyes:

Sve to mi je jasno, i svjestan sam posljedica. Ali… Želim ipak da pokušam po 3x :grin:ako ih uspijem zeznuti ali na pametan način, koju bi mi banku mogao preporučit i da li mora biti identično iime i prezime!? Radi povlačenja novca, jer za adresu znam da nije bitno manje vise

Hvala ti unaprijed na odgovoru

promijeni ime, nekad je bilo 50 km … ne znam koliko je sad … izvadi ličnu i otvori račun i karticu u sparkasse banci

1 Like

Ma zvat ću se ako treba i Anto, Pero, Mujo.
Samo da Čovjek ostane živ u ovoj propaloj državi da može primat novac na bilo kakav način.
A znam da sam mjenjao prezime koštalo me ured 200€ I mnogo velika procedura za čekanje.

Sta li muljas bgti…

2 Likeova

Duga priča :grin: vjeruj mi