Paypal pitanje u vezi verifikacije naloga

Poštovanje društvo,

Već nekoliko godina zaobilazim PayPal jer izgubio sam 2, 3 naloga kod njih čak sam bio primoran i prezime promjeniti. Jer od nečeg čovjek mora živjeti pa reskira sve ili ništa.

sad bih volio ponovno koristit PayPal. Jer trenutno živimo u takvim okolnostima da za Bosnu i Hercegovinu postoji samo pp.

Eh sada me detaljno zanima, da li PayPal ima “možda” uvid na ime ili prezime vlasništvu kartice na kome se vodi kartica!?

Jer ja znam da je moja ulica adresa već u Crnoj listi kod njih, još prije 10 I kusur godina, sad sam razmišljao, kao što dam nedavno bio napravio novi pp račun pod drugim mjestu stanovanja tj lokacija i grad.

Recimo da se zovem npr:

Marko Marković a ne pravo ime npr Stjepan šosić
Tako i drugi broj telefona za kontakt, email addressa isto I uzet novu karticu drugi provajder samo za povlačenje novca.

Mislim ja ću 100% verifikovati PayPal.

PS: s tim nedavnim nalogom prolazilo je sve kako treba jedno izvrsno vrijeme, stim dok ja nisam poslao invoice za uplatu, I otišao mi limited account privremeno da potvrdim svo vlasništvo računa u banci, izvodi, uplate, adressa itd…
Stim da sam morao ručno izmijeniti, i valjda su imali uvid da sam izmijenio adressu itd ili sta već i limitirali mi pp skroz na 180 dana i čekam dan danas novce.

Znači da li postoji neka mogućnost da se zaobiđe sve prepreke, da bi se ponovno mogao koristi PayPal ovaj put na siguran i oprezan način.

Molim samo ozbiljne odgovore jer jako mi je važno ovo sada. Hvala unaprijed svima.

NE POSTOJI pay pal ne voli lazne podatke,

1 Like

Meni su dva zatvorili isto, treci koji sad koristim je takodjer pod mojim punim imenom i prezimenom. A isto to mi je navedeno da ne mogu vise koristiti paypal

1 Like

To znam upućen sam, ali barem ulicu?

Jesi mjenjao ulicu ili sve isto kao prije? Koliko dugo ti već aktivan nalog? Dali je bolje radit manje svote novca ili veće za početak to se odnosi 50 do 100

Ako primas radi na drugog sigurnije je. Ja sam sve isto otvorio s tim da ovaj nalog koristim za placanje, ne primam novac pa mi nije ni bitno hoce li ga opet ugasiti.

1 Like

Treba naći nekog ko bi iznajmio karticu povremeno za novac :thinking:

Ček ovo na drugog se odnosi osobu drugu u realnom svijetu ili izmišljene lažne informacije za pp da nebi ponovni limit dobio

1 Like

Pa nadji nekog od svojih blizih, izvadi karticu dati na koristenje i kraj price.

1 Like

Postavi svoje pravo ime i prezime samo napravi slučajnu grešku u adresi broj stana ili ulice. Adsense su ljudi pravili sa pogreššnim brojem stana njihovo ime i prezime.

1 Like

I to sto kažeš ima njih imenjaka i prezimena isto još mali milion samo ne znam koliko je pametno izmjenit mjesto boravaka drugi grad lažni? Da nebi zbog banke imao problema

Moraću smislit nešto. :speak_no_evil:

Ja imam registriran paypal na adresi u BiH na jedno ime, a dodavao sam dvije razlicite kartice s razlicitim imenima na paypal za isplatu, cak je jedna kartica bila iz BiH, a druga od Hrvatske banke i nikad paypal nije nista smarao, uredna isplata svaki put, samo standardna potvrda kao sto skida par dolara sa kartice i onaj kod sto posalju, tako da mislim da ne pregledavaju na cije je ime kartica…

1 Like

Znači za početak tokom potvrde tih par dolara za verifikaciju je potrebno pravo ime i prezime?
A lokacije grad, adressa može biti drukčije?

Kad sam verificao prvu karticu, ona je bila s istim podacima kao i paypal, ali druga kartica je glasila na drugo ime, i kazem ti cak je pripadala banci u Republici Hrvatskoj s drugim podacima, i zato mislim da paypalu nisu važni ti podaci, samo je bitno valjda da je visa kartica, jer jedino s visom mozes primat i povlacit novac u BiH(trenutno).

1 Like

Hvala vam svima na odgovorima, budem nešto dodatno trebao smisliti šta je najbolje uraditi na kraju krajeva jer nebi želio da zbog isti grešaka 2x napravim i 3x grešku. :speak_no_evil:

Mada nije dozvoljeno ali bože sačuvaj me moram se snalaziti nekako da bi opstao živjeti u ovakvoj situaciji u BiH.

Ako još slučajno neko ima dodatni prijedlog neka ostavi dobro ce mi doći svaki savjet i kritike.

ma adsense su ljudi pravili i sa izmišljenim imenima … ako je ime Samir Redzic oni napisu Ramir Sedzic, stave svoju adresu ali bez broja, kontaktiraju postara i on im donese iako je izmisljeno ime :joy: :joy: :joy:

neka je sa srecom burazeru i aBda da ti vise ne diraju nalog

1 Like

Hvala ti a Tebe sam i čekao kao Profi da mi daš neki savjet, sta je najbolje da uradim.?
Barem ukratko.
Čitao sam tvoje postove i vidim imaš iskustva pa daj neki dobro će mi doći. :slight_smile::pray:

1 Like

hahahahhha ne znam kako si zaključio da sam profi hahahaha al hvala hahahah

nisu mi nikad blokirali paypal nalog, imao sam 3-4 velike intervencije i sve sam sredjivao sa njihovim supportom (zvali me iz amerike, support im je odličan :smiley: ) … jesi li baš osuđen na paypal, da li postoji mogućnost da ikako prebaciš isplate na neki drugi servis? možda da kontaktiraš support/menadžera mreže sa kojom radiš, možda ti on može srediti isplate na neki liberalniji servis

1 Like

Cashapp, Venmo I Zelle.
A Bosna ko Bosna zaostaje :rofl:

1 Like