PayPal placanje

Zanima me da li se moze platiti na paypal racun s kreditne kartice samo tako sto se upisu potrebni podaci (PIN kod itd) ili treba jos sta uraditi. Napominjem da sam pocetnik u ovome.

P.S. Da li je PayPal u BiH omogucen 100%

Niko ne zna?

Hm, nekako ne kuzim kaj oces tocno.
PayPal racun je vezan za neki racun. Za taj racun imas mozda Kreditnu ili barem karticu tekuceg racuna.
Prema tome nemas kaj sa kartice placat na paypal jer je u stvari to jedan te isti racun.
PayPal nije racun to je jedna recimo usputna stanica koja omogucava da placanje bude izvrseno brze time da oni plate tvoj racun a potom taj iznos skinu sa tvog racuna(onog kojeg si prijavio za paypal). Npr. njemacki ebay, za njega garantira paypal placanja do visine od 400 eura. To znaci ti platis opcijom paypal do 400 eura, ta lova je odmah na paypal racunu prodavaca a paypal skine sa tvog racuna. o

Mislio sam na to da npr. meni prijatelj uplati neke novce, a on nema paypal racuna tj. zeli sa kartice prebaciti novce na moj racun. Da li mozda znas da li je u BiH paypal omogućen i za primanje i za slanje novca?

a kakvo je stanje sa VISA karticom od raiffeisen banke

Mislim da imas malu greskicu u razmisljanju:
To sta tvoj frend tebi oce uplatit lovu nema veze sa paypalom. Bilo bi u vezi kad bi on sa svog paypal racuna (kojeg nema uplacivao na tvoj paypal racun(ti ga imas).
Znaci ovdije se radi samo o placanju SA paypal racuna a ne o primanju love paypalom na racun.
Moras razlikovati:
Primanje love na racun i primanje paypal uplate na racun u oba slucaja je racun isti samo je nacin uplate drugaciji.
Radi se o istom racunu, ali lova od frenda sjeda preko kartice na njega a ne preko paypala.

Na to sam ja i mislio samo sto nisam znao objasniti, u svakom slucaju hvala ti puno.

Da li si mozda upoznat za Paypalom u BiH?

Prema


BiH je u istoj grupi kao i Hrvatska i Slovenija:

Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.
Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+).

Prema tome, sve što vrijedi za HR trebalo bi vrijediti i za BH.

Hvala puno :slight_smile:

Moze se platiti sa bilo koje kreditne karte. Mozes postaviti link na svojoj stranici ili taj link poslati mu mailom. Taj link vodi na tvoj account. On klikne na taj link i ide na PayPal. Ostalo i sam vidi, popuni svoje podatke sa kreditne karte.

Kupila bih od ZABE prepaid karticu, na njoj se nalazi CVV broj, ali ne glasi na nikoga. Iznos na njoj biram. Kažu mi da je koristi kod kupovine internetom. Visa Electron. Pitanje: Dali se sa njom mogu logirati na pay palu?

Od kada to??
Na paypal account se može platit samo sa svog paypal accounta. Ako nemaš paypal account, ne možeš slati novce nikome na paypal.

Dali je netko vidio te kartice, ima li netko iskustva. Dali mogu upisati svoje ime, iako ne piše na kartici ništa, kod logiranja na pay pal? Tom971, vidim da svašta znaš, možda imaš odgovor?

Oprosti što se ovako ubacujem, na ovom tvom linku stoji da se može plaćati prepaid karticom. Uzela bih prepaid karticu od ZABE Visa Electron. Dali se mogu s njom logirati. Ne glasi na nikoga, ima CVV broj. Koga da upišem za ime i prezime?

[quote=“gambo”]Prema


BiH je u istoj grupi kao i Hrvatska i Slovenija:

Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.
Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+).

Prema tome, sve što vrijedi za HR trebalo bi vrijediti i za BH.[/quote]

Ja ne zivim u HR, pa ti ne mogu rec za te prepaid.
Ponavljam;Paypal nije vezan za karticu, nego za racun.
Za taj racun mozes imati kreditnu , debitnu i kaj ja znam kakvu karticu.

Prepaid mi tu ne pije vodu, jer posto paypal vuce lovu sa tvog racuna POSLJE tvoje kupnje (ne u realnom vremenu) mogla bih ih tako zaj.

Ja mislim da ta prepaid KREDITNA kartica sluzi samo za kupovanje na netu, da bi si postavio limit kupnje, da ne dodjes u napast.
Trebas li za taj prepaid uopce potvarati racun u banci?

Mislim da mnogi nisu skuzili kak paypal funktionira.
Pricate svi o kreditnim karticama, to je za nekog u inozemstvu, van platne unije, jedini nacin da se identificirate sa vasim racunom kojeg ste prijavili na paypal.

ja u njemackoj npr. imam trajni nalog kojim paypal skida sa mog racuna, meni ne treba nikakva kartica.

Pou

Ne znam za ZABA prepaid, ali imam Visa web prepaid od OTP banke
http://www.webmajstori.net/forum/showpost.php?p=236213&postcount=3

Vjerujem da odmah pri kupnji iznos koji plaćam postaje “rezerviran”.
Novac i dalje ostaje na mom računu, ali ne mogu više nikako raspolagati s njime, nego novac čeka da ga PayPal uzme.
Slično je i kad plaćam u “brick and mortar” trgovinama, kada potrošeni novac može još danima ostati na mom računu.

[quote=“tom971”]Mislim da mnogi nisu skuzili kak paypal funktionira.
Pricate svi o kreditnim karticama, to je za nekog u inozemstvu, van platne unije, jedini nacin da se identificirate sa vasim racunom kojeg ste prijavili na paypal.

ja u njemackoj npr. imam trajni nalog kojim paypal skida sa mog racuna, meni ne treba nikakva kartica.[/quote]

Za nas u HR, PayPal radi samo sa kreditnim karticama i sa računima u američkim bankama.
Ako nemamo račune u američkim bankama, moramo pričati o kreditnim karticama :neznam:

@gambo
tocno je kaj pises.
Ja sam samo pokusao detaljnije objasniti postupak, da si moze sama napraviti sliku o tome kako to radi.

Vjerujem da odmah pri kupnji iznos koji plaćam postaje “rezerviran”.
Novac i dalje ostaje na mom računu, ali ne mogu više nikako raspolagati s njime, nego novac čeka da ga PayPal uzme.
Slično je i kad plaćam u “brick and mortar” trgovinama, kada potrošeni novac može još danima ostati na mom računu.

za ovo nebi stavio ruku u vatru, buduci da ne postoji funkcija rezervacije (jedino vikendom ili u vrijeme kad banka ne radi zna se dogoditi da nalog stoji, i da je suma rezervirana.
Ja iz osobnog iskustva znam da mogu platiti paypalom iznos koji mi dovede racun do 100% minusa. I ako odem u ducan i sa karticom tekuceg (tog istog) racuna platim nema problema.

Mozda za druge zemlje radi drugacije.

Hvala na odgovoru, popodne otvaram devizni račun u PBZ, Visa Electron Chip. Rečeno mi je prolazi 100% na Paypalu. Održavanje kartice godišnje 5 eura. To je prihvatljivije od kreditnih kartica. Pozdrav!