PayPal slučaj, prevara ili...?

Javio se tip iz Engleske, sviđa mu se moj traktor sa Njuškala, odgovara mu cijena. Hoće da mu pošaljem PayPal podatke (mail adresu) da uplati.

Meni prilično sumnjivo, takvih traktora u EU ima cijelo brdo, čak i jeftinijih.

Naravno, stroj ne dajem iz avlije dok keš ne podignem sa računa.

Pitanje: koliku štetu mi može napraviti eventualni prevarant ako mu dam svoj email, odnosno kakve su moguće daljnje makinacije ako doista uplati novac i ja isti podignem.

Hvala

Ma cista prevara, samo se zapitaj kolko ce jos doc prijevoz iz tvoje avlije u englesku, nema smisla

Mozda covjek hoce antiku ba

Traži samo email adresu? Čisto sumnjam da je prevara.

S email adresom ne može ništa osim da je spama sa glupim porukama. Meni to više smrdi na sakupljanje validnih emailova. Pošalje ti poruku čisto da vidi da li ćeš odgovoriti, ako odgovoriš zasut’ ćete spam porukama :smiley: Na tebi je, al’ s emailom ne može ništa uraditi, osim da ti pošalje novac i spama. Ako uplati novac, onda ko plaća transport? Ti moraš dokaz ionako imati da si prodao traktor, tj. ima neki vlasnički ugovor koji možeš dostaviti paypalu ako bude nekih problema.

Posljednja poruka:

“Alright am ok i will be making the payment through paypal its secure and ok for both seller and buyer. if you don’t have a paypal account i will advice you to register for a paypal account at www.paypal.com its very simple,secure and fast as soon as you get back to me with Paypal email account and Total price i will effect the payment to your account as soon as possible”

pošiljatelj - From: Towler Paul [email protected]

Vrlo vjerovatno prevara, google pronalazi:
http://forum.escrow-fraud.com/viewtopic.php?f=3&t=2007#p5752

Zahvaljujem na odgovorima

Prevara nego šta je :smiley:

Towler ‘Big Heart’ Paul -> ROFL!

Najjača stvar kada mi se javio netko da kupi jednu umjetninu od djevojke. Za hr cca recimo 500 Eura.
Javi se žena uplaćuje preko Paypala cca 700Eura. Mi kažemo ok… ali s rezervom…

Onda se javlja da imam problem sa paypalom da će poslati ček… Ja bez znanja rekao ok, ne vidim tu nikakav problem, ako plaća unaprijed, samo kaže da da 100 eura je za prijevoz, da te novce treba dati kada se ček unovči njihovim “movers” koji su u HR imaju kao neku poružnicu…

I idem malo kopati po netu…

Naime ekipa ti fakat pošalje cashiers check ili kako se to zove, odeš u poštu gdje su to vidjeli u HR valjda 3 puta, i unovčiš. Dobio si novce unaprijed.
Daš ekipi 100 “čistih” eura. Zašto ovo “čistih”?
Pa zato jer ček je krivotvoren… Zato i šalju ih u male zemlje, gdje ih rijetko vide.
I naravno ako prođe prođe, oni imaju 100Eura, a ako ne ti si optužen po kaznenom zakonu i moraš pun toga objašnjavati.
:smile: