PBN competition websites - Prijaviti na Google?

Pozdrav,

Otkrio sam PBN - privatnu blog mrežu od KOMPETICIJSKOG WEBSITE :slight_smile:

Kompeticijski website / domena starost: http://prntscr.com/h4ts5k

Ovaj website ima izmedju 50 do 100 domena ako ne i vise. Vecina ovih websites ima 1 TEMU koja je malo prepravljena na svakom website, takodjer content spinning, i da WHOIS je na vecini websajtova zasticen a na nekima se podudara s ovim vlasnikom.

Glavni website se rangira za odredjene keywords na prvu stranicu Googla, eh sada sta vi mislite da prijavim ovo sve google tako da se rijesi ova DRAMA.
Jer vlasnik tog sajta posjeduje takodjer isti Amazon Affiliate Niche Website kao i JA, covjek pohlepan uzima cijeli KOLAC SA STOLA!

ZASTO NEBIH I JA MALO PROBAO TOG KOLACA? I ZARADIO MALO $$$

Malo sam googlaO i neki kazu da se SPAM prijava moze uputiti ovdje

https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=en

Sta vi mislite o tome i koji je vas prijedlog?

Lp

1 Like

Ja mislim da to nije fer, zasuci ti rukave, zavuci ruku u dzep i napravi ti PBN pa ga prestigni?
Covek je ulozio sigurno dosta i vremena i para za tako nesto, tako da nikako ne bi bilo fer to uraditi, bar po mom misljenju.

EDIT: I jos jedna stvar, da je nesto ukrao od tebe (sadrzaj, slike itd) razumeo bih te da zelis da ga prijavis, ovako je totalno bzv. 90 % sajtova koji su jaci imaju PBN-e.

3 Likeova

Druze razumijem ja sve to, i znam da kosta dosta $$$$ ali brate covjek je pohlepan kako vise istrazujem tako dolazim do zakljucka da on ima vise od jednog website u istoj kategoriji i nastoji ih sve gore pogurati na prve 2 stranice GOOGLA, sto nema smisla NEMA jer i ja zelim neki djelic toga :slight_smile: mislim na zaradu od Amazon Affiliate Website.

Ja ne vidim sta je tu lose sto on radi? Covek je nasao rupu, ima priliku da zauzme sve pozicije i dovidjenja. Isto bi bilo ko odradio da moze.
Ne znam sta da ti kazem, to je verovatno i do kucnog i zivotnog vaspitanja. Otac me je ucio da nikad ne drukam, kasnije je taj kodeks bio i u drustvu. Nauci da se boris, zasuci rukave i rokaj.
Idi na expireddomain i nadji istekle blogove iz tvoje niche koje niko nije obnovio, onda kupi 5-6 jeftinih hostinga, ispostavljaj sve to na te hostinge, podigni stranice i eto ti free PBN, jedno od resenja? Ili je lakse konkurenciju sa ledja?

2 Likeova

Ako prijavis, mislim, prijavljujes anonimno nitko ziv nece znat da si prijavio. Sosim ako nekom kazes. No mene zanima dalic e sto poduzeti nekako sam siguran da nece niosta poduzeti…

ja to ne bih uradio zbog karme, još kad onaj drugi koji je uložio bog zna koliko i bog zna koga hrani s tim parama počne plakati i kleti onog ko mu je prijavio sajtove mora nešta loše da se desi. Od srca iskrene negativne misli moraju imati uticaj. (ja sam na nekih 60-70 posto da je istina sve ovo što sam napisao)

ja mislim da će preduzeti nešta u slučaju da sam kontent nije dovoljno dobar, ukoliko je kontent na sajtovima dobar i bolji od ostalih ne vjerujem ni ja da će nešta radikalno preduzimati pogotovo ako nije preočita manipulacija. Gugl mora imati neku formulu za svaku poziciju lupam sadržaj + beklinkovi + crt + social + domena + starost + … i vjerovatno za svaku poziciju ima određeni postotak šta je proguralo taj članak sajt na tu poziciju, ako postotak važnosti beklinkova ode u neku visoku tačku onda će vejrovatno sankcija biti. Tako ja bar zamišljam u svojoj glavi.

2 Likeova

+1

karma se vrati kako god da okrenes

bez obzira da li neko vjeruje u boga, koliki si vjernik i sta ja znam vec … ali zlo se vrati

karma
:o:

1 Like

Razumijem tvoju frustraciju za njega i njegov nacin “ubacivanja”. Ali sigurno ima svoje razloge i zeli isto tako da ima dobar dio KOLACA za obitelj. Mislim da to prijavljivanje nije bas ljudski.

U danasnje vrijeme ima pun internet konkurencije, i to mora da se razumije. Tako ti je web konkurencija, ja imam tonu konkurencije, ali se ne obzirem i ne trosim energiju na to, nego uzmem dobre stvari konkurenata i usporedim sa mojim i onda pravim kombinaciju svoje vlastite strukture i to narod jako brzo uoci i prosiri,

A ovo prijavljivanje, je nekako djetinjasto. To ti je ono brat i sestra “recu te mami, pojeo si i moj komad torte” itd.

Uzmi brate i ti rokaj, smisli drugi nacin ili izkombinuj i sve ce ti se na kraju isplatit. Svaki trud i rad se isplatio, kad tad. Hajde, da cujemo sljedeci put kako si postigao neke vece pozitivne rezultate. :slight_smile:

1 Like