PDO MySQL update problem

PHP - PDO
Za insert koristim gotovo identičan kod, ali za update execute vrati false i ništa se ne piše u bazu…

Pojednostavljeno…

$user je associative array sa [name]=>Ivan, [email]=>[email protected], … isti taj array se koristi na insert gdje prolazi ok (jedina razlika što su drugačije postavljeni placeholderi kod insert linije)

Ako probam sa upitnicima umjesto named plaecholdera, izbaci da broj parametara ne odgovara iako sam ih prebrojao u debug ispisu 10 puta…

Zna li tko gdje bi mogao biti problem ili koju sintaxu koristititi za update veće količine podataka?
Radio sam prema ovom primjeru http://net.tutsplus.com/tutorials/php/why-you-should-be-using-phps-pdo-for-database-access/ sa i bez bind linije je isti rezultat…

Zdravo!

Delaš klasično napako, namreč tvoj array je:

[name]=>Ivan, [email]=>[email protected]

Moral bi pa biti:

[:name]=>Ivan, [:email]=>[email protected]

Vidiš razliko? :slight_smile:

Hvala! vidim, al ipak ne mora biti takav, radi i bez dvotočaka (inače ne bi prošao ni na insert)
Problem rješen tak oda sam izbrisao zagrade iza SET, bio sam ih ranjie dodao pokušavajući naći zašto ne radi iz nekog drugog razloga…

Imaš prav! Samo čudno mi je, da ti ni javljalo napake - moralo bi ti jo, ker oklepaji (zagrade) pri SET niso dovoljene (moral bi dobiti SQL error).

Sem vesel, da si rešil problem.

lp,
Rok