Penny skripte

Da li mi mozete preporutici neke skripte za bidanje ?! Placene i one open source !?

Takodjer, kako drzava gleda prema ovom vidu “biznisa” ? Da li se ide na registraciju firme ili ?

http://www.webmajstori.net/forum/35496-penny-auctions-stranice

http://www.webmajstori.net/forum/33428-kraj-penny-aukcija-u-hr

Eh da ne otvaram stari topic jer možda bi bilo bolje u topic kraj penny aukcija.
Trebao bi razmisliti o troškovima. Ovdje se radi o izuzetno velikim troškovima hostanja.
Bilo bi saznati lijepo i kolikom no to bi trebalo upitati vlasnike sajtova koje su ih držali. Koliko je hardware opterećenje u takvom projektu.
Radio sam isti sajt samo što se radi o “virtualnim proizvodima” i live komunikacija je izvedena preko socketa.
Iskreno neznam kako bi to moglo raditi bez socketa a i kad bi radilo stvarno bi me znaimalo koliko bi hosting došao.

Ja sam nedavno sa kolegom namjeravao pokrenuti biding site.
Proroštao sam vjerojatno sve opensource i plačene skripte.

Od opensourcea je najbolji WeBid
WeBid Support

Od plačenih je najpopularniji php Pro Bid ( vjerojatno najbolji omjer cijene i kvalitete )
Professional Auction Script Software by PHP Pro Bid

Također, možeš dobiti besplatno i ovu skriptu.
ONLINE AUCTION SOFTWARE - Top online auction software - Auction script
Moraš ju staviti na TLD i kriptirana je u ionCubeu.
Meni su je poslali, vrlo su ljubazni, čak daju i free support.
Ali me se skripta nije baš nešto dojmila.
WebBid mi se čini bolji.

Našao sam nulled Php Pro Bid - ali ju nisam uspio instairati.
A i ne bih se zezao sa takvim skriptama.

U svakom slučaju nakon tjedan dana čitanja, testiranja i isprobavanja
moj konačni odabir bi bio Php Pro Bid. Čini mi se najbolji omjer cijene i kvalitete.

33diz, jedino što spomenute skripte nemaju veze sa penny aukcijama.

A šta su penny aukcije ?
U čemu je razlika ?

To su u osnovi aukcije gdje se svaki bid naplaćuje. Na kraju svi koji bidaju plaćaju a samo jedan osvaja predmet. U nekim zemljama su penny aukcije zabranjene jer se smatraju igrom na sreću. Pogledaj i Cosmito Aukcije-prevara ili povoljna kupnja ili Bidding fee auction - Wikipedia, the free encyclopedia

Thx!
Evo baš sam pročitao članak o penny aukcijama.
Ispričavam se na krivom upisu :slight_smile:
Mislio sam da je to jedno te isto.