Php DI/DIC - struktura

Koristim pimple library za dic, gdje definiram containere?

U konfiguraciji ili negdje drugdje?

Koje containere? Container je samo jedan i on je definiran. Valjda misliš na Providere?

Kako god da se zove.

Da odgovorim samom sebi, posto od svih velikih strucnjaka na forumu i starih clanova koji dolaze nemaju pojma sto sam pitao.

Ide u config.

Pitao sam zato jer nema bas dobrih tutoriala, ali sam uspio nesto naci.

Misliš na service? Post must be at least 20 characters

1 Like

Koji su ti - ja tek vidim da se ti susrećeš sa konceptima na stidljiv način. :smile:

1 Like

Da, Service Provider.

Ne znam po kojoj logici Service Provider ide u config? Service Provider ide u ServiceProviders dir, ili u root s nazivom NekiTamoServiceProvider.

Pogledaj malo bolje DI, a moj savjet je i DDD.

Ma to je sve atipično. Symfony ih ostavlja u service.yml, Laminas u ConfigProvider.php/ConfigAggregator.php klasu, Laravel u app.php config array + ostatak konkretne konfiguracije i DI u Provider klase.

Što se tiče independent DI-ja mislim da nije loš phpleague paket koji bi’ vjerovatno uzeo kad ne bi’ smio koristiti framework (iako su svi u 5 deka).

Ma ja se cijelo vrijeme referiram na naslov teme “Php DI/DIC - struktura”, i na to se odnose moji odgovori.

Šta se tiče registriranja Service Providera, da, taj dio je atipičan po tom pitanju i ovisi o frameworku. To je i vjerojatno ono šta je @jorgovan -a zanimalo?

Ne prigovaram ja tebi nego nadopunjujem. :slightly_smiling_face:

1 Like

možda.

Radim ddd strukturu + componente (template, router, DIC).

Da li uzeti template , dic, router od:

Ili uzeti smarty koji je jedan od boljih.
Za duc uzeti pimple, neki router itd…

Meni su svi ti template libovi totalni overhead.
Ovaj Plates npr. možeš sam napisati u 5 linija koda :slight_smile:

Nasao sam jedan, ima 65 linija code-a.:cowboy_hat_face::cowboy_hat_face::cowboy_hat_face: