Php intellisense

Da li mi moze neko preporuciti neki program na kojem bi mi radio intellisense na windows-u?

Pokusao sam sa raznim alatima, ali recimo kada u jednom fajlu ukljucim “include (‘page.php’)” intellisense nece prepoznati “page.php” i njene funkcije.

Zend Studio, a mislim da ti Aptana Studio to dosta dobro odrađuje. Prvi se plaća, a drugi je besplatan.

A u Eclipse PHP ako se ne varam radi to samo po sebi.
Mislim da treba nekakvo indexiranje napraviti za cijeli library i radi (to je isto automatski).
No na ubutnu i na instaliranoj verziji.

Na windowsu i onoj verziji koja nije standalone nije mi radilo, a za standalone se ne sjećam.

Mogući problem je ako PHP softwaru radi preko factory methoda pa onda neće.

Ako ti nije problem platiti, onda PhpStorm , ja imam licencu za WebStorm koji je samo HTML i JavaScript editor, ali je prebrutalan. Lagan, brz, stvarno sve pet.

Ja sam licencu platio platio 49$, ali Php verzija je duplo skuplja. Valjda onda i vrijedi.

pa bas me zanima ovo sa eclipse, bilo bi odlicno kada bi moglo… ja sam vec jednom pokusavao ali nisam se bas snasao (ne koristim eclipse). U cemu ostali php programeri rade?

moraš skinuti eclipse PHP i mora biti verzija koja se instalira.

Aptana Studio. Besplatan i moćan.

geany editor.
nije nešto, ali zadovoljava.
Geany : Home Page

A jel neko koristio EasyEclipse | Distributions | EasyEclipse for PHP

Testirao sam par alata i evo rezultata.

Enclipse - nakon svih podesavanja opet pojedine stvari ne rade, kao sto je auto complete (povezivanje html i css-a) niti php u vise fajlova.
Aptana - puno bolje optimizovana za web, auto complete radi za css i php, jedino ne radi preko ftp-a. Desava se jedino da auto complete ne radi ponekad pa je potrebno restartovati program.
Microsoft WebMatrix - ne podrzava auto complete za vise php fajlova
Dreamweaver (CS5.5) - ne podrzava auto complete za vise php fajlova
phpDesigner 8 - podrzava auto complete za html/css, php, pa cak i preko FTP-a.
EasyEclipse - trenutno program nije mogao da se pokrene…

Za sada su top Aptana i phpDesigner, s tim da Aptana je besplatna i ima dosta dodataka, dok se phpDesigner placa.

Ako imate jos neke preporuke napiste ovdje pa cu da “testiram” :slight_smile:

Po meni najbolji plaćeni - PHP IDE - Integrated Development Environment for PHP.

Ja koristim NetBeans IDE, po meni okolina idealna za kreiranje i editiranje srednje slozenih php skripti i obicnog html/js koda… Prije njega sam kodirao u Eclipse-u i DW-u, ali nijedan od tih mi nije u potpunosti odgovarao.

netbeans je dobar, troši isto resursa kao i eclipse, samo je sporiji.