php_mysql problem?

naime, kreirao sam mysql bazu u koja sadrzi tri tabele. svaka od njih ima parametre tipa ime, prezime, jmb i sl. sada mi je potreban php cod koji uzima podatke iz prve tabele, ponudi listu imena i nakon sto kliknem gumb ok unosi u drugu ili trecu tabelu.

pr. baza: temp; tabele: prva, druga, treca.

php > nudi listu imena iz prve tabele > nakon sto ja izaberem zeljno ime iz liste > kliknem OK i pojavljuje mi se novi formular za unos podataka u drugu ili trecu tabelu, ali su prethodna polja za ime prezime jmb vec popunjena, a meni ostaje da dodam recimo jos email …

hvala unapred nadam se da nije previse uvrnuto @

mozda je ovako malo jasnije:

kreirao sam tri tabele unutar baze, prva tabela sadrzi ime prezime i jmb, e sad druga i treca tabela su zapravo izlazna i ulazna faktura. prvu tabelu sam napunio sa oko 30 razlicitih korisnika.
meni je potreban php kod koji radi sledece:
ponudi mi da na osnovu imena iz prve tabele povucem informacije o korisniku, kao i da iste automatski upise u drugu i li trecu tabelu.

pr. u tabeli imam sledeceg korisnika Pero Peric 1234567891023

e sad trebam php cod koji mi ponudi svih trideset korisnika, medju njima pero peric, i kad ja kliknem na njega da upise u drugu tabelu ili trecu sve podatke o njemu

hvala jos jednom

Nisam baš shvatio “php mysql problem” pošto ne vidim nikakav kod

aha, meni upravo treba kod koji ce da kreira listbox ili sta vec da mogu unositi podatke.

meni treba jedan privatni avion :stuck_out_tongue:

hahahaahhhahahh :stuck_out_tongue: ima li neko ideju?

Naravno da ima. Plati nekome da ti to napravi.

Evo tu je sve objašnjeno >> MySQL 5.0 Reference Manual.

Tu jos i vise od svega:
http://www.google.com
:smiley: