PHP - prosljeđivanje varijable kroz više formi - kako?

PRVA stranici formiram varijablu i korisnik odabire vrijednos

Dražen mali Marko veliki_Krešo

submitam formu to šaljem na sljedeću formu

DRUGA forma ( stranica )

$kupac = ($_GET[“kupac”]); - prihvatam varijablu sa prethodne forme

<input type=“hidden” name= “kupac” value=<?="$kupac"?> > - šaljem varijablu na sljedeću TREĆU stranicu

TREĆA forma (stranica)

tu je problem:
ako je kupac veliki_Krešo - nema problema, sve radi
ako je kupac mali Marko (sa prve stranice) kroz QUERY mi se prenosi SAMO mali a Marko se ne prenosi.

PITANJE: da li se to može jednostavnije prenostiti? Ili kako da riješim problem ??? Ako je naziv kupca IZ DVA DIJELA onda nastaje problem, prenosi se samo prvi dio.

Zahvaljujem

Najprije, nisi zatvorio nijedan od tri optiona koja imaš. Zatim, što je ovo:

<input type="hidden" name= "kupac" value=<?="$kupac"?> >

I ne vidim zašto GET metoda, a ne POST? Treba ti ispisivanje vrijednosti u URL-u?

index1.php

index2.php

index3.php

ajmeee… toliko je lagano i jednostavno, a ja sam to bespotrebno zakomplicirao.

išao sam sa GET metodom, zato što onda mogu query string rastavljat i iz njega izvlačiti podatke koje trebam.
Radi se o tome da osim standardne tri varijable (kupac, datum, br. isporuke) moram proslijediti i vrste klasa i količinu za svaku klasu. problem je u tome što vrste klasa NISU KONSTANTNE, nikad ne znam da li će i kada netko dodati još neku novu klasu.

Naravno da bi bilo bolje da idem preko POST metode no u tom slučaju ne znam kako bih očitao vrste klasa?

Zahvaljujem…

PS. ova php baza će se vrtiti na lokalnoj mreži sa 3- računala, gdje nema hakera, tako da nema opasnosti od nekih provala u bazu.

Možeš staviti još input polja koji su hidden.
A možeš i sve spremati u $_SESSION varijable.
To bi ti po meni možda bilo i najzgodnije rješenje.

novi sam u php i web programiranju… pa ne bih petljao još i sa sesionima. probat ću sa input hidden poljima.

hvala