PHP - Slanje Maila - uzimanje vrijednosti iz forme

hvala!

mislim da se za ovaj zadnji kod moze se ubaciti i dodatna provjera za adrese koje ne pocinju sa www?

hvala i zvijeri samo jedan mali comment - eregi je od phpa 5.3.0 deprecated a od phpa 6.0.0. se prestaje upotrebljavati :wink: inace svidja mi se provjera!

Tu moze biti stvasta i zapravo nema mislila traziti nesto kad ne znas sta to moze biti.

Medjutim, postoje metode (DNS lookup) kojima se moze utvrditi koji su mail serveri ā€œzaduzeniā€ za tu domenu (MX zapisi ako se dobro sjecam). Ali unatoc tome ne postoji neki nacin kako otkriti da li je email adresa postojeca cak i ako znas ime mail servera (neznas da li je dio prije @ dijela postojeci na tom mail serveru), osim ako ne probas poslati mail (bar koliko ja znam) - a u tom slucaju provjera/validacija email adrese nema smisla, jer i onako i ovako saljes mail (pravi VS validacijski).

da, ali ja imam zakupljen server kod croadrie i php nije ni blizu 6.0.0

:krele:

ā€¦ sta, dugorocno gledano, ne znaci jednom u buducnosti nece biti. Zasto koristiti nesto za sta znas da ce u buducnosti ā€œpuknutiā€, kad vec sad mozes to popraviti i biti miran bar do verzije 7 :wink: :smiley:

@ivan.skugor može se provjeriti i dali postoji baŔ ta e-mail adresa, treba kreisrati SMTP clienta, neznam kak bi to u php-u iŔlo imao sam sličnu stvar u ASP.NET-u, ali može potrajati dosta dugo, i nije točno u 100% slučajeva

Možda nije baŔ ontopic, ali ako želite rijeŔiti 90% spama (procjena) onda je finta ovako:

PostaviÅ” u formu fejk email polje npr.

U css-u definiraÅ” input.fake { display: none } dakle ta kontrola nije vidljiva

U php-u provjeriÅ” prije procesiranja svih ostalih podataka ili prije bilo koje druge validacije da li $POST[ā€˜emailā€™] ima neÅ”to u sebi.
Ako ima ubaci die { 'Stop fcuking SPAMM! ā€™ };

Stvar je u tome Å”to većina polu ili neinteligentnih spam botova neće skužiti input.fake i ispuniti će ga, jel oni jelte vole ispuniti sva polja sa svojim smećem da prođu ako niÅ”ta drugo onda barem klasičnu required fields validaciju. E upravo na tome baziramo njihovu detekciju, poÅ”to ljudski surfer nikada neće ispuniti to polje jel je ono njemu skriveno. Namjerno je polje nazvano email, zato jel ćesto puta spammerski botovi upravo pucaju da ispune ta polja sa nekom nepostojećom, ali oblikom ispravnom email adresom da zavaraju filtere (REGEX koji je neko naveo u prijaÅ”njem postu za validaciju email adrese). Stvarno email polje ćemo nazvati drugačijim id-om odnosno name-om (npr. ā€œreal_emailā€ isl.)

Velim, ima botova koji će proći i to, ali njihov broj je daleko manji, te ukoliko zaista niste pod napadom abnormalne količine spammera onda je bolje upotrijebiti takvu tehniku nego recimo captcha i sl. koji mogu ā€œljudskeā€ korisnike obeshrabriti da poÅ”alju neÅ”to putem vaÅ”e kontakt forme.

A zasto ne bi polje nazvao npr. ā€œoubnofaā€:

? :smiley:

Zato jer mi je taj specifični slijed karaktera estetski neprihvatljiv :smiley: :smiley:

@skugor
Ja ne bi to koristio zbog robota koji automatski popunjavaju forme tak da korisnik ne mora sam sve upisivati svaki put, mislim da bi ovak i njega smotaoā€¦