PHP - Slanje Maila - uzimanje vrijednosti iz forme

Kako napraviti sljedece. Da mi, kada kliknem na gumb submit, vrijednosti koje budu upisane u salje na mail. Prvo sto sam mislio probati, to je sa funkcijom mail() poslati:

<?php $to = "[email protected]"; $subject = "Test mail"; $message = "Hello! This is a simple email message."; $from = "[email protected]"; $headers = "From: $from"; mail($to,$subject,$message,$headers); echo "Mail Sent."; ?>

ali kako da u $message stavim da mi tu ubaci vrijednosti iz forme?


Kratko objašnjenje: 

U HTML kodu ispod PHP-a napravio sam formu imena "saljimail" te sam u nju stavio forme email i ime pošiljatelja te sadržaj poruke. Formu sam stavio kao post formu te sam u php kodu stavio ukoliko je forma postana [code=php]<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword">if&nbsp;(!isset(</span><span class="syntaxdefault">$_POST</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'saljimail'</span><span class="syntaxkeyword">]))&nbsp;{&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>[/code] onda pošalji poruku ... 

Podatke iz forme dobivamo: [code=php]<span class="syntaxdefault">$_POST</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'ime&nbsp;polja&nbsp;u&nbsp;formi'</span><span class="syntaxkeyword">];&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>[/code]

Nadam se da sam bio od pomoći ... pozz! ;)

Kratko objašnjenje:

U HTML kodu ispod PHP-a napravio sam formu imena “saljimail” te sam u nju stavio forme email i ime pošiljatelja te sadržaj poruke. Formu sam stavio kao post formu te sam u php kodu stavio ukoliko je forma postana <span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword">if&nbsp;(!isset(</span><span class="syntaxdefault">$_POST</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'saljimail'</span><span class="syntaxkeyword">]))&nbsp;{&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> onda pošalji poruku …

Podatke iz forme dobivamo: <span class="syntaxdefault">$_POST</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'ime&nbsp;polja&nbsp;u&nbsp;formi'</span><span class="syntaxkeyword">];&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>

Nadam se da sam bio od pomoći … pozz! :wink:

U ovom slucaju nema utjecaja, ali - stavio si vise HTML input elemenata sa istim ID-em. :wink:

Osim toga, $_POST vrijednosti bi trebalo validirati.

Napravio san po ovome. S time da san php stavio u posebnu dateteku pod imenom pokreni.php, i action=“pokreni.php”. Ok sve mi radi … tj posalje mi onako kako zelim. Ali sto treba napraviti da mi ne otvara tu php stranicu na kojoj pise : poruka je poslana. vec da mi samo otvori stranicu na kojoj se nalazim … ili da mi samo refresha stranicu; odnosno da mi neotvara tu php stranicu

To ti se zato događa jer si u action stavio pokreni.php.
Ili nakon poslanog maila u pokreni.php stavi redirekciju na stranicu s koje je poslan mail ili vrati sve kako je bilo.

[quote=“gorrc”]To ti se zato događa jer si u action stavio pokreni.php.
Ili nakon poslanog maila u pokreni.php stavi redirekciju na stranicu s koje je poslan mail ili vrati sve kako je bilo.[/quote]
Nemogu maknuti u action pokreni.php jer onda mi nece raditi.Kako se napravi ta redirekcija (ne baratan sa ovin php-om tek san ga pocea izucavati)

Jeli zna bilo tko napraviti redirekciju na istu stranicu u php-u. Jer ako ne izdvojim zasebno php datoteku, tj. ako mi php bude na istom mjestu di i html kod … onda mi pri svakom refresu stranice salje mail

to je to, ja stojim da se ovakvima ne smije pomagati, jer to je totalno iskorištavanje nas developera… Svi bi zaradili bez znanja i bez truda, ovo je bezveze, ja bi ovakve teme da sam mod sve zatvarao odmah, sorry al ovo mi previše diže živce kad se postavi pitanje za nešt, a da to nešt se može naći sa 5min googleanja, a da se nema b od blage veze što opće programski jezik je itd… Nemojte mi samo reči da želi naučiti, jer je jasno da ne želi

Ako ne zelis pomoci … onda reci da ne zelis, a nemoj okolo blatiti ljude. Cemu uopce sluzi ovaj forum, jeli sluzi da se nekome pomogne ili? Moga si dati barem neku smjernicu, savjet ili tako nesto, nisam ni trazio da mi rjesavas! ali dobro shvatio sam da postoji i sebicnih ljudi.
Hvala na pomoci … pozdrav!

ne nisam ja sebičan, dapače, ja sam ti učinio najbolju moguću stvar za tvoje dobro, da ti i nitko drugi nije ništa napravio, onda bi se primila posla tražila malo na googleu, proučavala i na kraju bi nešto i naučila, a sad od ovog nemaš ništ, žalosno je da se prvo nisi primila googlea

kod za redirect je

umjesto index.php stavi str na koju zelis redirect

[quote=“ivan.skugor”]U ovom slucaju nema utjecaja, ali - stavio si vise HTML input elemenata sa istim ID-em. :wink:

Osim toga, $_POST vrijednosti bi trebalo validirati.[/quote]

Validira ih nisam jer korisnik to nije htio ali svakako kome ne teško napisati if empty :slight_smile:

Sa istim ID-em … Otvorio sam dreamweaver i skucao jedno polje i kopirao ga 2 puta :slight_smile:
Inače znam da se po validatoru nesmije ponavljati div već samo class

Opomena je moram priznati na mjestu. THX pozz

[quote=“IvanPeso”]Validira ih nisam jer korisnik to nije htio ali svakako kome ne teško napisati if empty :slight_smile:
[/quote]
Treba malo više od if empty.
Trebao bi filtrirati svaki unos i izbaciti potencionalno ubacivanje koda.
Mislim da to zend framework ako se koristit njihova klasa za mail radi bez pitanja:) već treba “naglasiti” da se smije ubaciti html, javascript ili sl.

[quote=“gorrc”]Treba malo više od if empty.
Trebao bi filtrirati svaki unos i izbaciti potencionalno ubacivanje koda.
Mislim da to zend framework ako se koristit njihova klasa za mail radi bez pitanja:) već treba “naglasiti” da se smije ubaciti html, javascript ili sl.[/quote]

Treba filtrirat od nedopuštenih znakova te treba provjerit dali je email adresa validna (preg_match)

kad smo vec kod provjere unosa kod formi imam jedno pitanje…
ovaj kod koristim za provjeru email adrese

sada
za ostale unose tipa ime prezime itd koristim trim, stripslashes i mysql_real_escape_string npr

zanima me da li je to ok ili bi mogao to nekako unaprijediti? :slight_smile:
isto za email - mislim u vecini slucajeva funkcionira ali ako netko napise nesto bezveze tipa [email protected] adresa ce se prepoznati kao dobra … da li postoji neki bolji kod za validaciju maila?


Ja koristim ovu funkciju sa provjerama, koja bi te trebala stititi od injectiona, i da se tvoj formular ne koriste spameri.
Nadam se da ce ti ovo pomoci, jedino ovdje nemam redirect

Ja koristim ovu funkciju sa provjerama, koja bi te trebala stititi od injectiona, i da se tvoj formular ne koriste spameri.
Nadam se da ce ti ovo pomoci, jedino ovdje nemam redirect

Evo dosta kraći kod

Moze … al vidi da li to ima smisla raditi. Ako ti je netko dao nepostojecu email adresu, to je njegov problem, sta ne? :wink:

[quote=“IvanPeso”]Evo dosta kraći kod

To ti nece raditi za domene koji nemaju “www” servere. Npr. ako ima mail.nesto.com, ali nema
http://www.nesto.com
.

Huh imaš pravo… Možeš detektirat onda dali počinje sa mail ili nečim takvim :slight_smile: