Pi Network kriptovaluta - prevara ili kakva su vaša iskustva?

Bitcoin i Pi je smiješno uspoređivati. Ne može se reći isto za BTC.

Pi je piramidalna shema gdje se u aplikaciji generira samo brojka, da ljudi imaju toliko tih coina i da vrijede toliko. Nema nikakve svrhe tih brojki, već samo to da se u aplikaciji mjenja broj koliko ko ima coina. Nikada neće doći na market, jer nema ljudi koji bi to htjeli kupiti, a u slučaju da bi postojao market di se mogu kupiti, prevelika prodaja i nikakva potražnja bi brzo srozali cijenu na 0.

Pa valjda je ovaj topic i otvoren bas iz razloga sto se ne pokusava porediti sa btc xD

Ja sam samo pitao zar se isti argument nije mogao (i ne može) koristiti za BTC ?

Nema nikakve svrhe, da naravno, brojke nemaju nikakve svrhe, sve dok ne dobiju svrhu? kako? nemam pojma budemo vidjeli

i dalje mi je fascinanto kako ljudi koji se bave onlajn stvarima imaju uvjerenja koja potkrepljuju raznoraznim, obicno “provjerenim” izvorima, ne pokusavam nikoga uvrijediti, samo mi je smijesno da se sve posmatra tako jednodimenzionalno

kao i @NeedHelp koji vec drugi put kaze da je isto kao i onecoin iako je onecoin uzimao pare od ljudi, pa valjda on pokusava reci da ovi uzimaju podatke

nemam pojma, i dalje mi se cini da je vrlo malo vjerovatno da se ovdje radi samo i iskljucivo o kradji podataka, vidjecemo sta ce biti, zakljucak je samo da se stvari odvijaju u nekim novim pravcima i dimenzijama i da bismo trebali tako poceti posmatrat

Moze se reci slicno za btc da se nece koristiti kao valuta iako su svi pricali o tome… ali btc je nesto sto zapravo postoji i ima ogroman marketcap, pa makar i bio balon. Pi je obicna prevara :smiley:

Kada pogledaš čemu sve aplikacija ima pristup, neka hvala. Drastično su veće šanse da tvoje informacije i podaci završe na deep webu, nego da ćeš ti imati neke koristi od ove aplikacije.

Vlasnik postao milioner, a korisnici skupljaju cente, ako i to. Miriše na još jednu prevaru koje su nastale iskorištavajući Blockchain tehnologiju, gdje su vlasnici nakon miliona u džepu jednostavno isparili.

This app has access to:

This app has access to:

Storage

  • read the contents of your USB storage
  • modify or delete the contents of your USB storage

Photos/Media/Files

  • read the contents of your USB storage
  • modify or delete the contents of your USB storage

Contacts

  • read your contacts

Phone

  • read phone status and identity

Device ID & call information

  • read phone status and identity

Wi-Fi connection information

  • view Wi-Fi connections

Other

  • receive data from Internet
  • run at startup
  • full network access
  • prevent device from sleeping
  • draw over other apps
  • view network connections
  • control vibration

Ja sam odgovorio da se ne može isti argument koristiti i da se nikada nije mogao.

Ovdje si sam odgovorio da nemaš pojma kako…

A ovdje govoriš da drugi gledaju jednodimenzijalno i potkrepljuju raznoraznim izvorima…

Postoje kriptovalute koje služe svrsi, postoji Pi aplikacija koja nema svrhu. Jednostavno je. :slight_smile:

Nije stvar da su samo uzimali pare, nego je cijela prica oko toga postala identicna. Koristiti cemo blockchain, izaci cemo na burzi, coin ce vrijediti XXX. Da su to sve htjeli, napravili bi to odma. Zasto bi netko napravio coin koji nema ama bas nikakvu svrhu, ne mozes cak ni na burzi trejdati, nego ga samo skupljas i navlacis druge na to. Ne mozes ga cak ni kupiti, ne mozes ga majnati sa postojecom opremom, bez obzira kakav mob imas, svi majnaju isto itd itd, uglavnom, sve vezano za pi nema bas nikakve logike.

Može li mi netko pojasniti kako je nastao prvi bitcoin (ili neka druga crypto valuta)?

Čitao sam to, ali moram priznati da mi nije baš jasno. Ispada da je bitcoin samom sebi svrha.
Nakon prvog bloka koji je generiran tek toliko da postoji, svi drugi su se generirali radi trgovanja prethodnim?! Ne kužim, ali nije važno. Crypto mi još uvijek nije leg’o :slight_smile:

Ne znam hoće li išta biti od toga, ja imam aplikaciju pa ćemo vidjeti. Ne ulažem nikakve nade ali eto… Ugl, za ovo tvoje… evo screenshot mojih dozvola, kojih zapravo nema.

Ne znam, ne koristim aplikaciju. Ovo su informacije koje se nalaze na Google i App store-u ispod aplikacije.

1 Like

Pija ovo mi nešto smrdi ima sličnosti sa tvojim nikom, da li si to ti HAHAHAHAHAHA ? :smiley:

s tim da pi uopšte nije blokchain ako sam dobro upoznat :smiley:

Nisam mislio na to, već da iskorištavaju to kao ime, i hype generalno oko blockchain-a.

1 Like

bas kao bitconnect… ljudi “zaradjuju”, zvuci slicno ko bitcoin, to su ove nove kripto valute, ajmo ulozit i mi da se obogatimo i eno belaja :smiley:

1 Like

Ima li ko kakvih konkretnih inrormacija na ovu temu, nešto što nema toliko transparentno na portalima? Je l’ ko odustao od ovoga u međuvremenu?

PI nije kriptovaluta, to se zna od početka. Sada i da stvore Pi kriptovalutu ne bi imala vrijednost jer je već previše ljudi ima.

Ne sjećam se jsam li pisao išta ovdje, ali ja sam svoje prodao u drugom mjesecu za $0.3 komad, tak da sam dobio fino. Imo 2139 i prodao za 600 eur sve i riješio se toga.