Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Nebitno, nije to jedini takav keyword, postoje naravno jos i bolji od ovoga, eto ako netko zeli neka radi sajt :slight_smile: pa javi iskustva.

1 Like

Jel ti je ovo placena verzija kwfinder-a? Kolko su pouzdani njihovi izvestaji?

Placena je verzija. Pa sad, nije nista vise pouzdana od ostalih alata. Recimo nije nista pouzdanija od Traffic Travisa, tako da uopce ne znam zasto to placam, jedino mozda zbog broja pretraga koje izbaci. Mada ja uvijek naravno rucno sve provjerim.

lJa imam neke besplatne verzije ahrefs-a ali pitanje da li cu kasnije da uplacujem jer mi je trenutno mnogo, pa da znam. Hvala na odgovoru.

Kazite mi koliko je dobro dodavati .edu i .gov linkove? Nasao sam neke nacine kako mogu te linkove da napravim pa da se ne mlatim bzv ako nisu dobri.

Nekad su .edu i .gov backlinkovi bili najbolji moguci,ne znam kakvo je sad stanje.

Nasao sam nacin vrlo prosto i jednostavno da dodjem do njih. Probacu da dodam par .gov i par.edu pa cu da vidim.
Koliko sam citao oni su dobri ako sam lepo shvatio za “TF” parametar.

Mislim da konkretno za ovu nisu i opcenito affiliate e-commerce sistem nije dobar a evo i nekoliko razloga.

  1. Malo zadrzavanje na sajtu- svi znamo da affilate keywordi odnosno selling keywordi imaju jaku konkurenciju, a jedan od nacina da se izborimo protiv shopova koji imaju preko 80 DA authority su dugi tekstovi i korisnikovo zadrzavanje na stranici. Brian Dean non stop o tome prica i o utjecaju zadrzavanja korisnika.
  2. Teze promoviranje i gradnja linkova- na ecommercu je teze graditi linkove i malo ce ljudi prirodno linkati na takav tip sajta, prije ce linkati na sam proizvod na amazonu. Dakle prirodno linkati one linkove koji se kupuju ili prave PBN-om naravno ce ostati isti.
  3. Ako se vec gradi neki ecommerce pa zasto onda ne implementirati neki dropshipping i umjesto 6% uzeti 30% zarade.
  4. Po mom misljenju svaki jaci ili iole ozbiljan shop trebao bi imati jake social signale odnosno vrlo jaku fb stranicu koja ce i voditi do prodaja. Pa se opet postavlja pitanje da li se isplati ovoliko truda za nekih 6% od amazona?
    Licno ne bih se odlucio za pravljenje takvog tipa sajta bez dobrog pocetnog budzeta ali opet to je moje misljenje.
    Btw. ovaj keyword ima preko 70k pretraga mjesecno i provjeravajte sa vise toolsa jer meni kwfinder cesto izbaci pogresan broj mjesecnih pretraga.
    @Jeronimo034 bas me interesuje koje nacine jer pokusavam naci i ja ali mi se cini nemoguce pa eto makar natuknice bi bile dobre. I vecina tih edu ili gov stranica koje ja nadjem su zapustene i imaju neke prastare teme.

Ajde da ne budem skrtica :smiley:
Zezam ja malo, mozda i vecina zna… V rlo je jednostavno, u google-e kucas site:.edu forum , izbaci ti .edu sajtove koji imaju forume. Linkove vuces iz profila. Naravno, nema svaki sajt mogucnost, ali uz malo truda i kopanja nadjes one koji imaju forum i mogucnost dodavanja linka u profil. Isti postupak je i za .gov linkove.
Isto tako trazis i ako hoces sa relevantnih .gov i .edu sajtova da vuces link. Kucas site:.edu i onda KW , ono ti izbaci listu sajtova koji imaju na tu temu tekst i trazi gde mozes da zalepis komentar :wink:

Osecam da ce da budu zatrpani forumi linkovima :smiley:

1 Like

I tako dalje. Uglavnom, zajebavam se dnevno oko 10 sati (i više ali me stid reći)oko sajta ovoga i sve ostalo sam zapustio maksimalno i naravno vremenom se odražava i zarada pada, ali me zato za nagradu gugl na novom sajtu zajebava. Šta može biti uzrok pada, mada ne mogu nazvat padom kad je bilo nekoliko posjete sa gugla sad manje :slight_smile:


koliko se zajebavam oko sajta očekivao sam mali ali konstantni rast. brine me što ne rangiram više uopšte za dosta termina. gledam 31 janura sam rangirao za 56 termina 15 februara za 29 termina. Od beklinkova imam forume (par njih je gugl registrovao) smećarski odrađene, pinterest, quoru, gugl plus.

Sumnjam malo na fb jer od pravljenja stranice uključivanja fb bedža na sajt(preko iframea), promocije na nekim fb stranicama počelo padati, mada možda se slučajno potrefilo, možda je i do nekog beklinka sa komentara a možda nije ni do čega od navedenog.

Uglavnom planiran kupiti link na lifehack jer je dofollow i jer ima jedan konkurenski sajt koji dobro rangira i vidim da su cijenjeni. Unajmio sam jednu ženu da mi napiše guest (više kao tutorijjal) post za jedan sajt iz moje niše. Oni imaju tabelu kakve guest postove žele i treba im ta tema pa ću im dati tu temu. Ali ne daju link iz članka ka mom sajtu no iz onog autor boxa ispod članka i dofollow je link još pride daju nofollow link ka mom tviteru i fb. Mislim da se isplati. Kupio sam 10 pbn linkova, pravo da vam kažem pojma nemam ni kakve su stranice ni da li to daje rezultate ni da li ću dobiti ban, ništa ne znam o tome i nikad ih ranije nisam kupovao. No sam ispizdio bio zbog gore spomenutog pada, i kupih za 80 dolara 10 linkova. Znam da ih je i ante kupovao pa reko valjda bolje zna. Svakodnevno se dodaju na moj sajt članci, dobri članci i dugački članci lijepo posloženi, lijepog izgleda sajt lijepo izgleda i sad da me gugl zajebava pa sa 5-6 8 posjeta sa pretraživača da mi da 1-2 posjete, baš me ispizdilo. No već sam uložio u sajt preko 1000 dolara i baš radim ko konj oko njega i živci mi se baš stanjili. Znam da je dva mjeseca malo, ali da sam ovoliko radio na adult sajtovima i ovoliko vremena i novca uložio do sad bi garantujem dnevno zarađivao minimum 10$ od tih sajtova vjerovatno i više. Imam 65 članaka mislim da je prosječna dužina članka oko 1200 riječi i stvarno su ok članci. Sad će mi neko reć da je normalno da novi sajtovi plešu na guglu da ne mogu odmah rangirat, da nije bitna dužina članaka, da su bitni beklinkovi i još nekih stvari. Sve znam.

Imate li savjet za neki dobar plaćen link, da potrošim još malo para, kad već trošim pare. Vidio sam npr da mi ovaj jedan konkurentski sajt koji pratim ima jedan članak koji linkuje na deset sajtova i svi imaju uključen trackback i on je od svih njih dobio nofollow link. Isplati li se to, napraviti takvih par članaka? Koliko imate linkova ka proizvodu sa jednog članka ako je članak o tom jednom proizvodu?

2 Likeova

Bez ljutnje, ali ja mislim da si se ti bas zaleteo. Nekako sticem utisak da nisi napravio plan ulaganja. Previse si para razbacao, a ulozio si ih samo u jedan segment, a to je tekst. Za taj novac si mogao da unajmis neku profi agenciju da ti odradi SEO. Linkove prakticno da nisi gradio, sem to nesto malo sa G+, Quora itd. Moj ti je savet da usporis, jer sa vrucom glavom nikad ne donosis prave odluke. Mene tako kad uhvati ludilo, ja zajebem sve na dva-tri dana, i da vidis posle kako sama resenja dodju :slight_smile:

Šta se imam ljutit :slight_smile: Nema usporavanja, ima da ga gazim godinu dana bez prestanka. Nikad ni za šta plan nisam pravio, pametni pišu budale pamte. Rano mi je ozbiljan seo da radim na sajtu starom dva mjeseca. Sad krećem i u te vode ozbiljnije. Ali valjda i jeste poenta sadržaj. Znaš King i te fore. Najproduktivniji sam kad sebi nabijem pritisak.

Ima li kakvih odgovora na ova pitanja

Jesam li ja retardiran ili ja gresim kod hyperlinka, stranica treba da bude uredjena ovako mojsajt.com/category/proizvod ili mojsajt.com/page/proizvod ?
Kad idem na opciju category (iz prvog primera) kad kliknem na proizvod URL izgleda ovako mojsajt.com/proizvod ? A na pojedinim uspesnim sajtovima izgleda kao primer dva i koliko provaljujem nemaju category nego page na kom su clanci! Sta je ispravno?

Ja ne koristim ni category ni page. mojsajt/posturl
Backlinko tako radi. I rastura, ali ima čim i da rastura, zna znanje.

Mislim da je to skroz nebitno. Meni je milo da je url kratak. Čisto estetski mi ljepše no da još ima category ili page ili datum ili bilo šta nepotrebno.

Pa jesi podesio na yoastu ili all in one seo kako da ti izgleda url?

Podesio sam da tako izgleda isto kao sto si ti rekao, ali sam istrazivao i par jakih aff sajtova ima page umesto kategorije.Kad kliknes npr. na page/kategoriju H1 stoji category buying guide npr. Pretpostavljam da tako post sa tog page-a dobija vecu snagu i autoritet ili gresim?
Sto se tice duzine url-a, svakako da se slazem da treba da bude kratak i da ima focus odnosno samo da ima glavni kw, a u title da je duza varijanta sa glavnim kw-om na pocetku.

mislim da griješiš, da to nema veze. ima uspješnih primjera i bez i sa tako da je to vjerovatno nebitno. opet backlinko koji je po meni jedan od najboljih sajtova za seo ima čist post url bez ikakvih dodataka.

Ajd opet da pitam, sad je na mene red, koliko u članku o jednom proizvodu od npr 800 riječi imaš linkova ka amazonu. I kakvi su linkovi tekstualni, slikovni, koristiš li native ads. Mogu i drugi da se uključe slobodno

Ja imam samo jedan link ka amazonu, posle nabrajanja karakteristika. A ako mi je tekst tipa top 5 necega, imam u tabeli, i nakon svakog proizvoda. Zadnja dva teksta koja sam izbacio na kraju teksta sam stavio tekstualni link “read customer reviews on amazon” . Pa cu da vidim kad malo bolja poseta krene sta ce najbolje da se pokaze. Native ads ne stavljam jer smatram da bi bilo pretrpano, a i nekako mislim da bi se osoba koja poseti sajt osecala kao ovca koja treba da se samo osisa jer bi nekako na svakom “cosku” bila upucivanja na amazon. Na taj nacin zelim da steknem poverenje da korisnik misli da mi nije primarni cilj prodaja vec davanje informacije i pomoc pri izboru.

Mislim da si napravio glupost kupujuci taj bh servis koji je anteloff koristio, pa on je i sam rekao da je to bila greska tj da mu ti linkovi nista nisu pomogli sta vise izbrisao ih je, ako hoces posalji mi jedan od sajtova sa kojih si dobio link pa cu ti reci sta da radis.

Što se tiče alata koje koristite, postoje grupne kupovine.

Guglajte group tool buy, seo group buy i slične fraze, i naravno proverite reputaciju onoga kod koga bi kupovali.

Jedan primer: http://www.toolsgb.com/ (Ps. Kod njih sam uzeo jedan alat na mesec dana i imao dobra iskustva, osim toga nemam nikakve veze sa firmom)

Za ovako male projekte kao što ih mi imamo je super, mnogo se uštedi na novcu i možete da zakupite pristup nekom alatu na mesec dana - i time imate pristup svim potrebnim alatima.

4 Likeova

I zato je ante prestao da kupuje linkove i sve ih pobrisao i ima samo par linkova ka sajtu.

Vidim da se tema zahuktala, bas mi je drago, crkao mi je ruter pa nisam mogoa da se logujem na forum, ali evo sada malo motivacije za sve vas, samo strpljivo, @anja1 cuvaj zivce, bice para!

Sajt je star dva i po meseca, prosli mesec je zaradio 70-ak dolara, samo ga promovisite, nemojte se oslanjati samo na organsku posetu vec i na forume iz iste nise, drustvene mreze i bice to sve okej.

P.S.Ako nekome treba pisac clanaka, moze me kontaktirati.