Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Pratim, ali mi ne pokazuje kako treba. Nije precizno. Tamo mozes da pratis po upitima pozicije, a ne po onim KWima koje si ti gadjao. Uporedjivao sam i dosta odstupanja ima. Npr za jedan termin po WMTu sam na poziciji 3 a udjem rucno da pogledam nema nigde mog sajta :slight_smile:

O hoth backlinkovima je govorio anteloff,googlajte za hoth backlinks. Prema ahrefs moj drugi affiliate sajt rangira za preko 1000 keyworda,pozicije tocne ne znam,ali nemam trenutno vremena radit na sajtu. Konkurencija je dosta jaka. A sa najmladjeg aff sajta sam neki dan imao prvu prodaju,s njim rangiram za oko 200 keyworda,za neke trazenije sam u top 20 i top 30. Btw jedan savjet,nemojte imati na aff sajtu samo review clanke i top 10 clanke,trudite se da sajt ne izgleda kao tipican aff pa ponudite i neke korisne informacije i poneki clanak bez aff linkova.

Ne da nije loš nego je odličan. :+1:
Skoro da me dođe da i ja pokrenem ovakav ili sličan site kad sam ovo pogledao. :blush:

ne bih nikome preporučio aff sajt ja, ima lakših načina za zaradu mnogo. ja bih preporučio aff sajt onima koji imaju viška para od drugih metoda zarade i imaju živaca. moguće u konačnici da se sve isplati, ali je bar meni toliko vremena već uzeo ovaj moj sajt da je to bruka, mada iskreno i više od tog sajta očekujem no od svih ostalih koje imam a imam ih gomilu. Ali domaće adsens sajtove i adult sajtove ne mogu prodati za keš preveliki ko što ću ako ovaj sajt krene kako treba njega jednog dana prodati, pa sam ja prvenstveno zbog toga ušao u amazon aff sajt.

Uglavnom ja bih volio da što više ljudi uđe u ovo da se diskutuje malo više. Ukoliko se odlučiš da uđeš imam nišu vrhunsku, spomenuo sam gore, tebi besplatno dajem i nekoliko mojih mišljenja šta bi i kako bi trebalo takav sajt radit i organizovat, a ta se niša uklapa u priču ovog lika, bar moja ideja tog sajta vezano za tu nišu, a sama niša je nekako bajing. Ne dam ideju ako nećeš krenut sa sajtom. Ništa ne garantujem ni posjetu ni da je vrh ideja, (konkurencije ima mnogo ali i milione varijacija pretraživanja) nudim samo mišljenje moje da bi to moglo biti top i da je čak lakše možda pisati članke za ovu nišu no za većinu ostalih. Možda neko i zna na šta mislim. Radovalo bi me da neko pogodi, da ja sam ne moram reći. Možemo se malo i zagonetki igrat.

1 Like

Hvala ti Anja, imat ću to na umu,
no trenutno sam zaokupljen drugim obavezama (a nije Youtube) i ne mogu nikako ući u to trenutno.
No, vrlo je moguće da ti se javim uskoro. :slight_smile:

Vidim da ulazete dosta love u SEO, jel mozda netko razmisljao da probate sa adwordsom?

Ja sam probao sa adwords i islo je na 10 uloznih imao sam 15-20$, reklamirao sam samo homepage, inace moja niche je u kategoriji igracke, ali sad sa 3% commision ne moguce je biti u plusu.

E da se pohvalim (nije prodaja) , pre nedelju dana sam postavio tekst under $$ i danas je prvi put rangiran i to na 20. mesto, sto je odlicno! Tako da sada imam oko 15tak varijacija za 3 kw-a ( tri razlicita raspona cena) u top 20! E sada da se poguraju linkovima pa da vidimo. Inace danas sa postavio novi tekst isto under $$$ pa cemo da vidimo sta ce da kaue za jedno nedelju dana kad se rangira.
Ono sto mislim da sam provalio, ne treba forsirati KW, meni je glavni KW (varijacija sa najvise pretraga) 5 puta pomenuta u tekstu koji ima oko 1.5k reci. I mozda po 2-3 varijacije sa manjim brojem pretraga. Takodje imam kw u URL-u, title i meta dis. (Exact match). Treba ga pravilno rasporediti, i kada se linka unutar sajta , obavezno anchor exact match kw iz teksta. Mozda sve ovo vec i znate (pretpostavljam da znate) ali ima i novajlija pa nije na odmet da se pomene, nekome ce da koristi.

Jel ikome ovo padalo na pamet?

Ovaj desni imam ja, pa to je obicni stolac.

A kaj mislis da bus dobio za 400-500 kn, ali sa ovim naslovom zanimljivije zvuci. Nekad nije bitno kaj prodajes, nego kak prezentiras :slight_smile:

Ima dosta videa na YT koji rade na taj macin review-e, e sad pitanje kakva je konverzacija na takvim video snimcima. Generalno za njih treba raditi SEO kao za sajt jer ih treba rangirati na google-u jer cisto sumnjam da neko ode npr na YT i kuca “best car radio under 100$”. Dok je to na google-u druga prica. I verujem da im odatle i najvise pregledi dolaze. Ali svakako treba probati, em YT monetizacija em link na Amazon. I bitno gadjati KWe za jakim CPC-om.
E sada jos jedna stvar, negde sam bio procitao da ima meka zajebancija sa tim linkovima sa YT dal nisi dozvoljeni ili tako nesto. Dal Amazon ne dozvoljava ili YT ne mogu da se setim. Ako neko zna neka dopuni.

Ovo sam već jednom postavljao, ali hajde da se obnovi gradivo :slight_smile:.

Interesuje me tvoj wmt search analitik - Queries - za koliko upita rangiraš dnevno?

Za ovaj o kom pisem ima 239 fraza za koje se rangira. Ukupno 15 ramgiranih clanaka i jedan danas dodat. I cekam da mi @dadaas dostavi jos 3 komada. Kad zavrsim ovu kategoriju koju sam poceo onda cu malo da usporim. Jedan tekst na 5 dana.
Inace prosli put kad sam napisao da mi se nov tekst “under $$” na prvu rangirao visoko bilo je pokusaja spijuniranja, samo sto su omasili sajt isli na spydrones umesto na ovaj o kome pisem. Pa u pretrazi sajta kucali under *** da vide hahahaha Al ono mucak nema ga :smiley:

1 Like

Ja nešta sumnjam u komentare da su mi podigli rangiranje sajta. Svašta se radilo pa nemam pojma iskreno, samo mogu sumnjati. Kao što neđe iznad rekoh, koristim spam komentare, da imam unik ip i editujem ih pa mogu malo i keyword neki pojačati ili neku novu informaciju, a dovoljno je kratka forma da je i sam mogu ispisati, da se ne patim previše.

Nema ništa bez ozbiljnog ulaganja $$$ u gradnju linkova na relevantnim sajtovima, ovo što “nas” neke potrefi sreća pa bez tih $$$ dobijemo crkavicu i otplatimo sajt, a pri tome čitamo “NicheSiteProject”, “NicheSiteAzon”, “DumbPassiveIncome” i slične blogove koji ustvari objašnjavaju kako su izgradili A-Affiliate sajtove, shvatimo da su uložili ozbiljan novac u sve te projekte, a negde ispliva da minimalno 5 ljudi radi na jednom projektu uz pregršt alata koji nisu zanemarljivi sa cenom :slight_smile:

Inače ovde je neko rekao za HOTH linkove, nije to nikakva šema za gradnju linkova :smiley: , nego je to SEO agencija koju su promovisali gore navedeni blog sajtovi, a iza kojih su dokazani sajtovi, oni koji počinju sa Best ili Top 10 :slight_smile:

1 Like

Ja vodim evidenciju linkova. U tabeli imam gde je link i na koji post/page ide link. Gledam da ih rasporedjujem pravilno, odnosno da za svaki post/page ide od prilike isti broj linkova i iste jacine. Na zalost nisam pri parama za ulaganje,a ubedjen sam da kad bih ulouzio od 500-1000$ samo u offpage da bi lom napravio kad bez jakih linkova u startu imam dobre pozicije. Al jbg…Doci ce ja mislim i ovako sve to na svoje samo sporije…

2 Likeova

bio sam i ja ubjeđen :slight_smile: ne kažem da ti ne bi, no onako. Meni gugl vodi evidenciju linkova

U koje bi linkove uložio? Sa jakih sajtova, nisam ja baš ubijeđen u te linkove, da jesam ja bih platio. Ja bih radije dao slične pare ko što se daju za jake sajtove 100-200$ i više za linkove sa najjačih relevantnih sajtova iz moje niše, ali treba previše komunikacije s ljudima i možda (meni skoro vjerovatno) na kraju i neće.
edit: i zar nije bolje imat još deset tekstova jakih no jedan link, meni se čini da jeste i čini mi se da sam sajt raste u očima gugla kad ima dosta sadržaja, no kad ima 20-30 ili manje članaka

1 Like

Pa na relevantne sajtove sam i mislio. U principu gledam da se drzim takvih sajtova. Linkove iz profila koje imam to su sve linkovinsa takvih sajtova. Moze npr. u mom slucaju i neki tech sajt da dodje u obzir. Ali ne bi skodilo ni malo da se promesa i sa nerelevantnih sajtova. Ja koliko za sada vidim, ne postoji los link! Vec ili popravlja pozivije ili ostaje na istom. Bar je kod mene tako. Ne mogu da prezalim sto sam 40 linkova disavow za jedan drugi sajt…Posle tog disawavova jos povracam pozicije koje sam imao…Da to nisam uradio sada bi imao KWe u top 10 i za taj sajt…Jbg kad slusam svakoga. Za drugi sajt uzmem bzv preko fivera nekih 80 linkova za jedan post, klasicno smece, spam linkovi iz komentara, profila kineskih sajtova, ruskih i poljakih .gov i .edu itd. I trazim liku refund i da izbrise, on mi vrati pare al ostavi linkove i ja sa pozicije 100 dodjem sada posle 3 nedelje na 20 mesto…I svaki dan za po 1-2 mesta ide napred…I ko je sad tu lud!?
Zato samo rokanje linkova,pravilno rasporedjivanje i samo da puca!

1 Like