Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Mozda je obicnim smrtnicima to zapravo i dobro kad vide “best” u domeni posto traze najbolji proizvod, nikad ne znas. Meni je “best” bezveze jer sam u affiliate vodama i vidjela sam vec milion webova s “best” u domeni i bili su vecinom neki spamerski i nekvalitetni broken english affiliate webovi pa sam stekla averziju prema takvim domenama tj. opcenito prema exact match domenama.

Sad sam htela da registrujem proizvod + expert.com, ali vidim da je domena bila registrovana pre 10 godina. Ima domain authority i page authority 9 i 11, da li ovo nesto znaci? Sta jos da proverim?

Radije pravi dobar content, potrudi se oko onPage i offPage, nego da pratis status domene sa moz-a/ahrefs. Gledaj da imas cim kvalitetnije backlinkove… Sto na kraju rejta sajt (jedan od triggera) i dovodi traffic.

Je li se ovo još kome dogodilo jučer na Ahrefsu?

image

Drastičan pad Domain Ratinga i Ahrefs Ranka. Ahrefs Rank mi je pao na 2 weba. Nadam se da su samo mijenjali algoritam u Ahrefsu.

sta koristite za keyword research, vidim dosta hvale semrush ali je 99$ mjesecno. Sta vi mislite sta je najbolje?

Mislim da je večina dala prioritet Ahrefs-u, ali normalno ima i drugih alata. A možda će ti i ovo biti od pomoći:

2 Likeova

Meni je Ahrefs najbolji zbog lakog pregleda broja pretraga ne samo jednog keyworda, već i celog obima pretraga za srodne fraze.

Jedino se ne oslanjam na procenu težine keyworda, tu pored metrika i ručno proverim sajtove koji se za po mojoj proceni najbitnije ključne reči rangiraju na vrhu Google pretrage.

1 Like

Tema je malo utihnula. Napisala sam 30 clanaka, objavljeni su, kada da pocnem sa backlinkovima i kako? @tim121 imas li neki predlog gde da kupim backlinkove? @oddball ti si protiv kupovine PBN linkova? Sta je tacno PBN?

Pa ja sam utihnuo jer sam 6,7 i 8 mjesec zaradio oko 110 $ svaki mjesec,medjutim 9. mjesec samo 21 dolar. Iz nekog razloga su ljudi prestali kupovat mada je posjeta i broj klikova na proizvode ostao isti. Nadam se poboljsanju u ovom mjesecu.
PBN ti je personal blog network,znaci blogovi na wordpress.com,blogger.com i slicno. Znaci ljudi razviju mrezu takvih blogova i onda prodaju backlinkove sa njih. Ja sam takodjer protiv toga jer je vecina tih PBN-ova irelevantna sadrzajem,tj.ne mozes staviti link ka svom sajtu gdje imas affiliate sa primjerice mobitela sa nekog PBN sajta koji pise o dijetama i zdravoj prehrani. Ako tako radis brzo ce te google pokopat.

  1. mjesec je i meni bila manja zarada nego prethodnih mjeseci. Ali sad ide Bozic pa bi se trebala polako povecavat.

Trenutno ti je situacija sa SEO sto imas veci budzet to je bolje da bi mogao da placas 1. kvalitetne clanke i 2. najbolje linkove na relevantnim i jakim stranicama koje imaju posjete, autoritet itd. Moguce je da ti dobijes i besplatno dobar link ali moras da kontaktiras bloggere, novinare, stranice itd nije bas jednostavno. Pa sad sam protiv PBN i iskren da budem i svih ostalih black hat metoda koje vise slabo da imaju efekta osim da te poguraju na dno… da ti ne navodim detaljno sve razloge zbog cega tako mislim. imao sam ogroman PBN od 200+ domena koji mi je bio dobar priznam jedno 2 godine sve do kraja 2016e ali sam pocetkom 2018 sve to ukinuo i posvetio se kvalitetnom sadrzaju, guest postovima, placenom trafficu… pa i tebi isto savjetujem. Tesko je sad rangirati na engleskom cak i long-tail keyworde a jos teze zadrzati se na vrhu.

2 Likeova

Hvala Igoru sto mi je preporucio ovaj forum, jedan od rjedjih zivih foruma u 21 vijeku haha.

Uglavnom, imam pitanje. Imam blog na engleskom koji vec ima nekih lijepih pregleda pa sam danas htio da postanem Affiliate na amazonu. Medjutim, kreiram ja taj account i sve i dodjem do onog dijela Tax Information. Tu mi trazi TIN (Tax Identification Number) koji ja naravno nemam (a i iskreno, iz Bosne sam, nemam ni neke namjere da ga imam, haha).

U suprotnom ako ne stavim TIN amazon mi uzima 30% prihoda, sto mi tek ne odgovara.

Zna li neko kako ovo izbjeci? Tacnije, ostali affiliate kako ste vi registrovali vas TIN?

Hvala!

P.S. Izvinite ako je vec bilo spike o ovome, isao sam na search, ali nisam bas nasao neke informacije o tome.

Koliko se sjećam, kad sam se ja registrirala za Amazon com affiliate nisam upisivala nikakav TIN, a pogotovo nisu spominjali nikakvo smanjenje prihoda od 30%. Al možda i jesam pa sam zaboravila. Možda možeš broj OIBa stavit tamo, ne znam šta drugo.

Ja sam upisal moj licni maticni broj i proslo je kako treba.

1 Like

Kako si prošao registraciju telefonskog broja?

@Jeronimo034 imas li ovih odbitaka od 30% ?

Instaliraj TextPlus na tel, generisi novi broj, ja sam recimo stavio LA, California broj, uneses broj, oni te nazovu na njega, tacnije primis poziv preko te aplikacije, uneses broj koji ti se ispise i voila.

Nemam, zasto bi imao? Placas porez u svojoj zemlji, nisam US gradjanin a nemam ni firmu tamo registrovanu tako da to je to.

Nista, onda cu staviti maticni broj i nadati se najboljem haha. Ako neko ima jos neka iskustva sa ovim neka pise. Hvala ppl