Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja sam stavio autoads jer m mrzi da previse razmisljam o pozicijama. Ali svakako se treba pozabaviti optimizacijom. Mislim da jednako delotvorno moze da se koristi i AdSense i Amazon.

2 Likeova

Hvala! Amazon je ipak isplativiji (i ti imas 320$ gore na amazon affiliate a samo 10$ na AdSense). Postavicu reklame na birana mjesta, pozabavicu se danas time malo, pa javljam sljedeci mjesec koliko sam izvacarila :smile:

Po meni na maloj posjeti nema smisla stavljati adsense bez obzira sto je US posjeta. Time se odvlace potencijalni amazon klikovi a time i prodaje a sad cemo dodati i malo statistike:
Recimo da stranica ima 4500 UV mjesecno sto je 150 UV dnevno. Neka je CTR 3% to je 135 klikova mjesecno. Neka je cijena po kliku 0.2 dolara(ovo sad bubam bezveze cpc) to je mjesecno samo 27 dolara. Neka je cijena 0.5 dolara(sto ce tesko biti) mjesecna zarada je samo 67.5 dolara. Mislim da amazon aff sajt sa 150 posjeta mjesecno(sto je bio moj donedavno) moze zaraditi minimalno 100 dolara,a ovisno o niche i do nekoliko puta vise ako se ide na iskljucivo amazon aff linkove i native ads.

Koristi li netko review plugine za jednostavno dodavanje zvijezdica/ocjena, pros/cons i tih gluparija.

Uglavnom treba mi preporuka za free, ali i za placeni ukoliko se isplati?

Ja imam zvjezdice samo zbog toga da se vide u googleu, koristim kkstars plugin.

Ja sam koristila WP Product Review Lite, i dobar je. Lite verzija je free i radi skroz ok:

1 Like

Jel’ neko od vas sa jednim dobrim clankom od 700-1000 rijeci uspio sa prvog mjesta na prvoj strani da skine clanak koji je imao preko 3500, 4000, 5000?

Hajd bas bih voljela da cujem vasa iskustva.

Zavisi koji je tipa je KW. Ako je best of, mislim da je jako tesko, ali ako je taj clanak rangira za neki sporedni KW trebalo bi da sa targetiranim clankom moze da se preskoci.
Ja sam ranije skidao clanke sa top pozicija gde je bas ovakva situacija koju sam opisao iznad. Npr rangira “Best steam irons” na prvoj poziciji a upit je “best steam irons for quilting”, i sa tekstom od 1500 reci sam skidao par puta sa top pozicije clanke sa vise reci. Ali ako gadjas “Best steam irons” tesko da moze sem ako nemas bas bas jak autoritet.

1 Like

Da, razumijem. A koji tool koristis za long tail keywords? Semrush mi se cini ok.
Upala sam u corsokak, cini mi se da su svi keywords ovog svijeta, i to ne samo tipa “best-guide-top-reviews…”, pokriveni sa clancima od po 2500 pa na dalje. I tako do trece stranice Gugla. Meni je ta prica apsurdna, jer sam cvrsto ubijedjena da to niko ne cita. Gugl sigurno zna da user niti cita, niti skroluje uopste do dole. Mastam da ce se poceti dijeliti penali za clanke preko 1500 rijeci :roll_eyes:

Koristim samo Ahrefs za sve sto radim, i naravno neke svoje analize pravim. Sto se tice corsokaka, znam o cemu pricas, i ja sam lupao o zid tamo negde u aprilu-maju i onda sam primenio jednu metodu za KWe i tako rangiram bez ikakvih problema. Napisacu ovih dana kako trazim KWe pa mozda bude nekome od pomoci.
Inace i ja isto tako razmisljam, najduzi tekst mi je 3k reci i to jako retko, uglavnom sve pokrijem sa 1500-2000 reci.

5 Likeova

Kad vec pomenuste “best steam irons”

Deset hiljada reci, suncemukalajisano

Kakav smor za procitati.

Vala bas, za peglu. Naopako. I eno ga na dnu strane.

8892 :nerd_face: (preporucujem google chrome extension - desni klik, i vidis svaki clanak koliko ima rijeci

EDIT: zeznula sam se, ima vise rijeci, ima ispod jos i “spoiler content” za one koji su radoznali i hoce da procitaju jos vise. :grinning:

Ja koristim wordcounter sajt, ne volim previse ove ekstenzije da koristim. Ali pogledajte i domenu - spammy da ne moze piti spammastija :slight_smile:

Maryjanes i Ganoshes su vrste cipela btw.

Što bi pomislio da je Github spammy?
A tek je dečko Ph.D. CS :smile:

Mozemo samo da mu pljunemo pod prozor sto ima spammy domen. Ne bih se bunio da imam domen “ajddagamerimo.com” i da pisem revjue za kosilice za travu i da imam ovu posetu…


P.S. Ahrefs uglavnom pokazuje 2-3x manje traffica nego sto je to stvarno…Pa vi racunajte koliko ovaj sajt zaradjuje…

Da dodam jos nesto, ovo je sajt napravio za verovali ili ne 9 meseci!!! Ovaj sajt treba proucavati.

2 Likeova

Nisam ni mislio da ga disrespektujem, stoli ga bojko za domenu, ime domene nema veze narocito ove godine.

Ali ima 200000 backlinkova sa preko 3000 domena. Ovaj samo da cepa clanke u narednih par godina i postace bilioner. Poenta mog posta je bila duzina clanka.

I to poprilicno losih, koliko videh ovako na brzinu. Sto je jos jedan dokaz da je bitno imati linkove, ma kakvi oni bili.
Sajt je prvi put uhvacen od strane web.archive.org juna 2018. tako da je ipak trebalo malo vise vremena da krene sajt. Sajt je krenuo da rangira u decembru sto se poklapa sa dodavanjem linkova koje se vidi dole na slici. Trebalo je taman oko mesec dana da krenu linkovi da “deluju” sto je neko standardno cekanje od 4 nedelje. Tako da dolazimo do milion puta ponovljene price da su linkovi najvazniji na zalost…

Evo jos malo analize, svasta je ovaj iskoristio za ovaj sajt :slight_smile: I PBN, i Redirect i exp domen…All inclusive :smiley:

A svega toga ne bi bilo da nije bilo redirekta sa ovog domena
sewwequilt.com
Kopamo dalje, mozda jos nesto vidimo :smiley:

A evo i kako je odradio. Domen je kupio u septembru, odradio restore najjacih page-eva i onda odradio redirekt pocetkom oktobra, a Ahrefs je sredinom oktobra uhvatio linkove i to je onaj veliki skok linkova na grafu.

3 Likeova

To je poenta, bitni su backlinkovi ali su bitni i starost domene. Ako ga proucimo kako treba nacicemo recept za uspeh.

Obe domene su stare preko 8 godina.

Znaci, moze da se uspe ako se nadju dve stare kvalitetne domene sa gomilom beklinkova kakvi god da su, da se odradi redirect i da se ceka.

Mislim da ovo “gomila backlinkova kakvi god da su” ne stoji, jer je jako bitno kakvi su linkovi. Ja ovog casa mogu pronaci domene u vecini nichea sa brdom linkova koje su expired,ali ne vrijede nista jer su im backlinkovi smece.