Pitanja oko Amazon affiliate sajta

kako nije pad kad je posljednji put jučerašnja posjeta 269 sesija se desila 26. oktobra pa prije toga 4 oktobra itd. no jbg valjda će ići i na gore uskoro

I ja sam bas hteo da osvezim temu, u januaru nisam imao ni jednu u**** prodaju! Moguce da ti je manja poseta zbog tih backlinkova, inace vidjam da ima sajtova koji nisu objavili novi clanak godinu dana a i dalje imaju dobru posetu. Ja za sada nisam nikako zadovoljan, jedan mesec ide malo bolje, drugi mesec nijedan sale, treba da gledam u karte kad ce neko nesto da naruci.

Kako dobijate novac sa Amazona?

@cupomakarska pa sta ja znam, pitam jer sam kontao da dosta ljudi dijeli svoje proizvode tj linkove i na fb jbg eto za obojicu odg

Slažem se sa kolegom @bugi , pad nije osjetan (pogotovo ne slobodni pad).
Laganim dodavanjem novog sadržaja to lako vratiš pa čak i podigneš za stepenicu iznad.
Svaka čast na sajtu , zaradi i naravno za objavama na ovom forumu … Puno sreće u daljnjem radu.

P.s. ako trebao pisca na engleskom, par nas ima za preporučiti osobu…

Moze i nama ostalima preporuka za pisca? :slight_smile:

Može naravno…

1 Like

Meni sijecanj ide super za sad. Pola mjeseca proslo a ja sam skoro presisala zaradu od proslog mjeseca posto mi dosta rastu posjete. Ako pribrojim i drugi affiliate onda sam vec i presisala zaradu od proslog mjeseca jer sam imala rekordnu prodaju, netko je kupio nesto za 1500€ \o/ .

A conversion rate mi je samo 2% manji od prosinca a ocekivala sam puno manje posto u prosincu ljudi kupuju ko ludi.

Uopce ne radim na backlinkovima osim tu i tamo kad neki blogger objavi da trazi guest post se javim a s obzirom na to da nemam puno backlinkova mi bas lijepo rastu pozicije.

3 Likeova

Svaka cast! Imas dva Amazon affiliate sajta? Koliko imas clanaka na sajtu? Da li sama pises tekstove?

Ne ne, nego na 1 webu imam 2 affiliate programa, od Amazona i Etsy-a :slight_smile: Članaka imam 48, prije sam imala pisca ali sad sve sama pišem jer nekako tko god da mi piše mi nije baš po volji a ovako napišem baš kako mislim da treba. I članci su većinom dosta dugački +1000 riječi.

1 Like

Evo ga moj sajt koji sam letos prodao, ako je ovo tacno dodje mi da se roknem :smiley:

Bilo bi lepo da nije :smiley:

1 Like

Zašto? Pa ako si prodao sajt valjda novom vlasniku želiš sve najbolje u budućem radu…

1 Like

Pa vjerojatno ga je vlasnik digo, možda je uložio u marketing. Da je tvoj i dalje ne bi imao tu posjetu.

Naravno da zelim, da nije tako ne bi mu mesec dana nakon prodaje pomagao :slight_smile:
Zezam se ja malo, kukam zbog svoje nestrpljivosti.
@bugi verovao ili ne, ulozio je u 10 linkova jos i to je sve. Nista ulozio nije u novi sadrzaj, vec ono kako sam mu prodao tako stoji.

Ne vjerujem da je dobar pokazatelj tj da ima toliko posjeta ukoliko je to onaj sajt koji sam i ja gledao. Jes da sam i ja ga pogledo samo preko alexe i uporedio sa mojim, mada i to moze biti netacno, ja mislim da nije. Uglavnom nikako nije dobra prodaja za 300$ ako je ta cifra bila. Pa mogao si vidjeti da i kod mene je bas tanusno bilo prvih 4-5 mjeseci, a ti ga proda poslije 4 ako se dobro sjecam. Mogao si se strpiti bar jos pola godine.

Tada to znači da je riječ o jakim (djelotvornim) linkovima. :blush:
Odakle su linkovi? Ne trebaju URL-ovi nego reci (šire) opisno. :o:

Ne mora znaciti da je do linkova, moguce da je do onog vremenskog perioda koji treba proci da bi sajt poceo dobijati posjetu. Eno gore imate statistika za moj sajt koji je krenuo u decembru 2016 i tek nedje od maja krece posjeta da raste, a sigurno nije do linkova. Tako da svaka kupovina sajta starog 3-5 mjeseci bi trebala bit bas isplativa ako sajt ima unikatan i solidan sadrzaj jer niko to posteno naplatit ne moze.

No i mene interesuju ti linkovi kakvi su?

I ako ima covjek koji je gurao beklinkovima i izgurao neki sadrzaj moze slobodno sve nas malo dublje da uputi. Mene prvenstveno interesuje guranje sadrzaja koji je ustaljen na nekoj poziciji

I ja se veselim tom tutorijalu. :blush:
Zauzet’ ću se da dobije VIP značku za zasluge, ili da mu se pozlazi ako je već ima. :slight_smile: :o:

dobićemo i ja i ti ■■■■■ međ oba oka, a ne tutorijal

Ako ćeš ti praviti case study i ja ću.

Evo sta Ahrefs kaze o jacini linkova.
Screenshot_3
Ovo su linkovi a ne domene da ne dodje do zabune da sajt ima 331 ref. domen. Ukupno ima linkove sa 52 sajta.

2 Likeova

Evo ono o cemu ti Anja stalno pricas, za mene je ovo zvanicna potvrda kad Backlinko kaze :slight_smile: