Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Postavila sam jedan tutorial za to ovdje:

2 Likeova

Evo i moj update. Sajt star 7 mjeseci. Prosli mjesec sam dodao 4 clanka. Pazario sam od kolege sa foruma 3 dobra linka koje cemo razvuci do nove godine.

Ovako izgleda prosli mjesec
Total Items Shipped: 36
Total Earnings: $99.29
Total Ordered Items: 38
Clicks: 1,567
Conversion: 2.43%

Posjeta 140 prosjek dnevno.

4 Likeova

A koji je affiliate u pitanju? Amazon?

Kako si ti zadovoljan sa tim? Trošiš li vremena puno na sajt? Jel možeš opalit skrinšot sa wmt klikova? čisto da vidim kretanje posjete. ne da mi se sad tražit ali čini mi se da je max išao sajt do nekih 200-250 posjeta ili sam pogrešno zapamtio. nekako mi se čini da svaki sajt tj ovi bez mnogo linkova ima taj neki pad nakon nekih pola godine. možda lupam ali baš dosta sajtova novih imaju taj pad. šta je sa ostalim amz aff sajtovima, čini mi se da si rekao još dva da si pokrenuo. šta misliš o dooptimizaciji članaka za bolju konverziju jer ti je prilično loša konverzija. ja to nikad ne radim, ali rade ljudi.

Ne trosim nista vremena. Ova cetiri teksta su mi napisali pisci koje isprobavam i sa kojima jos uganjavam format clanka da shvate sta mi treba. Linkove nisam gradio.

Bilo bi vise da sam ja slobodan i da im odgovaram cesce. Uglavnom nista ne radim pogledam jednom sedmicno ovu statistiku. Jedini krivac sam ja sam, sreca ne budalesem nego sve neke obaveze u stvarnom zivotu, da nekad ne mogu vjerovat i mislim pa zar opet i gdje mene nadje.

Da sajt je isao jako napred dosao do skoro 300 posjeta i onda se prepolovio i tu se ustabilio. Fora je da sam pao za ove opste keyworde koje nisam ni planirao da rangiram ali ove koje ciljam tu sam negdje vrtim se po prvoj drugoj stranici.

Evo stats:

Skonto sam i da osim sto sam precijenio tip posjete, da nije toliko buying, precijenio sam i kolicinu posjete na slicnim konkurentnim sajtovima.

Nove sajtove nisam poceo. Kupio sam domene i ostalo tako da lezi. Javim ovdje kad uhvatim vremena.

1 Like

Nema mjesta za dooptimizaciju kod mene. Osim sto sam drasticno povecao broj klikova sa buttonsima i check price. Odoka 30% do 60% posjetilaca ode na Amazon

Nadam se da imas i AdSense na tom sajtu? Ili pustas posetu u vetar? :smiley:

Nemam i ne planiram imati. 150 posjeta na Adsensu nije nista, preferiram da klikovi svi pice na Amazon :slight_smile:

Ja bi svakako razmislio o AdSense-u jer sa US nije mala cena klika.

Evo kod mene situacije. Na ovo sa US-a ima i oko 17$ DE Amazon i oko 10$ AdSense. S’obzirom da sam izgubio pozicije 1. za neke jace KWe i da imam pad za oko 25% u poseti nego prosli mesec zadovoljan sam. I ovih 5 proizvoda koji su vraceni nose skoro 30$, al jbg to je neminovno.

4 Likeova

meni se kod ovog tvog sajta jako sviđa ova average pozicija. nekako mi govori da ga gugl doživljava ozbiljno. kad vidim kod mene prosjek neki oko 30 pozicije zlo mi bude.

Da te demantiram hehe . 4198 posjeta cc znaci manje od 150 posjeta dnevno.

3 Likeova

Jel to za mjesec ili otkad je sajta? A da 4198 / 30 jebiga spor sam jutros.

Prosli mjesec…,…

1 Like

Mozda i isprobam onda. Bas cu vidjeti koliko ce mi opasti broj klikova ka Amazonu sa prosjeka od 50%. Hvala ti.

Stavljas AdSense auto ads duz cijele stranice, ili samo na odredjena mjesta?
Stavila sam na mojoj aff stranici upravo jednu reklamu u sidebar, jer tu ionako prosto se nudi, a nece uticati na affikiate links u negativnom smislu. Ali sad razmisljam da testiram adsense i na par laanding pages koje imaju bas dosta posjeta, a jako slabo affiliate klikova, jer su informativne.

Ja sam stavio autoads jer m mrzi da previse razmisljam o pozicijama. Ali svakako se treba pozabaviti optimizacijom. Mislim da jednako delotvorno moze da se koristi i AdSense i Amazon.

2 Likeova

Hvala! Amazon je ipak isplativiji (i ti imas 320$ gore na amazon affiliate a samo 10$ na AdSense). Postavicu reklame na birana mjesta, pozabavicu se danas time malo, pa javljam sljedeci mjesec koliko sam izvacarila :smile:

Po meni na maloj posjeti nema smisla stavljati adsense bez obzira sto je US posjeta. Time se odvlace potencijalni amazon klikovi a time i prodaje a sad cemo dodati i malo statistike:
Recimo da stranica ima 4500 UV mjesecno sto je 150 UV dnevno. Neka je CTR 3% to je 135 klikova mjesecno. Neka je cijena po kliku 0.2 dolara(ovo sad bubam bezveze cpc) to je mjesecno samo 27 dolara. Neka je cijena 0.5 dolara(sto ce tesko biti) mjesecna zarada je samo 67.5 dolara. Mislim da amazon aff sajt sa 150 posjeta mjesecno(sto je bio moj donedavno) moze zaraditi minimalno 100 dolara,a ovisno o niche i do nekoliko puta vise ako se ide na iskljucivo amazon aff linkove i native ads.

Koristi li netko review plugine za jednostavno dodavanje zvijezdica/ocjena, pros/cons i tih gluparija.

Uglavnom treba mi preporuka za free, ali i za placeni ukoliko se isplati?

Ja imam zvjezdice samo zbog toga da se vide u googleu, koristim kkstars plugin.