Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kad radim external linking nije li problem da sa jednog posta linkujem 2 puta na istu web stranicu samo na razlicite artikle?

Da li na stranici mora biti no follow linkova jer ja samo stavljam dofollow jer linkujem na jake stranice

I kad radite inner linking da li mozete linkovati isti clanak 2 puta u textu ako se moze gdje ubaciti?

ne bi trebao da je problem, to svi rade. sve top liste linkuju po 20 puta na amazon ka različitim proizvodima, i ne samo amazon no na druge stranice, lupam lista sa filmovima na linkuje mnogo puta na imdb, sa npr igricama linkuje na yt sa trejlerima ili gejm plejevima tih igrica. ne vidim što bi bio problem tako linkovati bilo koji sajt ako ima smisla nekog da se linkuje.

ne mora bit no follow linkova uopšte. eno sajt dodo burd koji je jedan od najvećih gift niče sajtova nijedan link im nema nofollow tag(bar nije imo zadnji put kad provjeravah), ni ka amazonu ni ka drugim poklonima na raznim vebšopovima, a inače je u 99% slučajeva linkovi ka amazonu imaju nofollow tag. tako da tom sajtu to ipak ne smeta. sad mnogi vjeruju da se tako gubi linkđus koji se dobio od sajtova koji su linkovali tvoj sajt pa što više dofollow linkova staviš sve manje soka imaš, ta neka logika. ja ne znam ništa o linkovima pa nemam neko mišljenje o tome. ja kad linkujem amazon ili neke druge affiliate proizvode stavljam nofollow tag za sajtove koje linkujem ovako kroz teks radi neke informacije uvijek stavim dofollow link. sad jel tako ispravno ili nije pojma nemam, no mi je logično da se tako radi, pa tako radim.

meni je to pretjerivanje i ja to ne činim. možda jedan kroz tekst link a drugi kroz npr related postove, to mi je ok. da li je to ispravno tako. pojma nemam. nekako za dosta stvari ja koristim moju logiku i ono što ne volim baš da vidim na drugim sajtovima da to ne radim. to ne znači da je takvo činjenje seo ispravno.

meni je npr katastrofa ubacit u prvih 150-200 riječi više od jednog linka, bilo ka unutrašnjoj stranici sajta ili na neki vanjski link, a gledam da ima masu ovih velikih sajtova koji u uvodu stave 4-5 linka ka svojim člancima i možda jedan dva vanjska ili tako neke cifre, pola uvoda se plavi od linkova. a masa je takvih članaka sa ogromnim posjetam i na vrlo jake teme

takođe @Kornic uzmeš par dobrih primjera iz tvoje niše i na inpect tools i page source pogledaš kako oni to čine šta je linkovano, kako je linkovano, šta je nofollow šta je dofoolow, kolko interneh linkova imaju šta sve linkuju kako linkuju pogledaš i koristiš neku šemu sa dodatnim svojim podešavanjima koja misliš da su dobra.

a nekih definitivnih odgovora uopšte nema na masu ovih ovakvih i sličnih pitanja. i manje razbijaj glavu oko takvih stvari a više objavljuj. jer što rekoše oni sa income school vrlo vrlo rijetko šta bolje za sajt možete napravit od objavljivanja novog i dobrog kontenta.

@anja1 ili @Jeronimo034 da li mislite da je “home office” nisa dobra ili sam omanula?

Hvala ti brate, to jest upravu si ali ja sebi stalno oko neceg razbijam glavu, kontam da ne bi dobio kakav ban od googlea ili restrikcije neke a nisam ni znao sta valja a sta ne, pa mi lakse kad mi neko objasni ko je duze u ovom.

Svaka nicha je dobra ako znas sta radis. Home office je siroka nicha i sigurno ima mesta da se uglavis ako znas sta radis.

@JecaPereca ma nema Jeronimo pojma, slušaj mene šta ću da ti kažem:

Svaka nicha je dobra ako znas sta radis. Home office je siroka nicha i sigurno ima mesta da se uglavis ako znas sta radis.

ne znam bukvalno šta bih ti ja još dodao na ovo što jeronimo kaže. sve može bit dobro a može i da ne valja ništa, zavisi kako radiš i šta radiš, kakve teme biraš đe se pokušavaš probit sa kakvim člancima, kakvim beklinkovima… opet ponavljam riječi jeronima samo sad sam ko oni malo bolji pisci kad prepisuju sa amazona, pa izmjene tekst na solidan način

2 Likeova

@Kosana e kakva ti je provizija sada? Ono povecanje u oktobru je i dalje na snazi kod tebe?

Jok. Amazonova darezljivost ima precizne granice :grin:

E ajke im ga…Dzaba sam pravio teorije po glavi sto je to tako i kako da dodjem do veceg procenta :smiley:

Haha. Ja mislim da algoritam ukljucuje tu opciju ako si imao veliku konverziju koja je naglo pala, sto se meni desilo s majskim apdejtom. Ali vjerovatno samo nagadjam…

Moja teorija je bila da su ovo omogucili nalozima koji su iz jacih zemalja, DE, UK, US itd. Jer bukvalno niko od nas sa Balkana nije imao povecane procente.

E ta ti je jedna iz onog repertoara o nato placenicima haha. Nije mi to logicno, sta ih zabole briga odakle je nalog, nesto ne vjerujem da to i ubacuju u algoritam. Prije mislim da neko ko je imao najvise prodaja u odredjenoj kategoriji, npr. “home”, gdje ionako imaju jaku konkurenciju (wayfair, home depot itd.) a sjekli su jako provizije (sa 8% na 3%), kad primijete da si mozda otisao konkurenciji (nagli pad posjete), dignu opet malo proviziju da se vratis.

Nije, za ovo bi trebao da kazem da samo nama Srbima nisu povecali :smiley:

Pa sta znam, ja sve sa kojima sam razgovarao sa ovih prostora ama bas niko nije imao povecanje. Prosto neverovatno da nikog nije uhvatilo povecanje.

sjetio se bezos da su jeli kroasan zajedno pa joj dao povećanje :slight_smile:

perecu :grin:. bavarsku

Kad ukucas u Gugl “bavarski dorucak”, izidje kobaja, pereca i pivo. Al ok, mozda je bezalkoholno :roll_eyes:

jbg, zaboravih da je pereca :slight_smile:

ja izjedoh u austriji bavarsku perecu i mogu reć da su bolje ođe kod nas, da ne pričam što za jednu u austriji moš ođe uzet deset. a ni kobaje im ništa posebno nisu, više sam očekivao. kontam da je to isto ili slično u austriji i njemačkoj, mada biće da ima i milion verzija vrsta svježnosti (može li se izves ovako ova riječ od svježe, a što ne bi moglo) ko ođe ćevapa, pita, kifli i ostalog

Njemacki kruh je bolji nego njemacka auta, imas 20 vrsta, svaki dobar ko kruh, al pereca ne moze vrucoj kifli prismrditi. A ni bijela kobaja cevapu (banjaluckom, razumije se :wink:

1 Like

Malo se oseti praznicno raspolozenje.
Nije lose ja sam zadovoljan,ali ubi me ova konverzija.

Nisam bas sigurna da znam sta radim :slight_smile: Ne znam bas da li su ove kljucne reci koje sam narucila kvalitetne, da li mi neko moze pomoci oko istih?

Pozz. Vec imam 2-3 subheadinga main keyword + u textu sto ih imam, s tim da mi clanak ima bas dosta razno raznih subheadinga trazi mi jos za main keyword (Keyphrase in subheading: Use more keyphrases or synonyms in your H2 and H3 subheadings!) pa sam testirao i sad mi treba jos 4x main keyword u subheading da bi yoast pokazivao zeleno.
A kako sam na google citao prije da je to previse u jednom clanku pa sad da li se obazirati na yoast dok ne pozeleni ili da ostavim ovako. Moze li vase misljenje?
Clanak ima oko 2200 rijeci